Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

40 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Nume.

 

Btw, jedino što bode oči je Simonović, ulogu mu vidim samo ako je Boriša bivši, a nisam baš siguran da će se to desiti.

 

Simonovic nece biti ama bas nikakav problem. Ako ne bude u 12 nece praviti probleme, ako treba da pegla 40 minuta nece praviti probleme, zakrpice sta god treba da se zakrpi onoliko koliko moze, iskusan je i u dobrim odnosima s upravom, trenerom i saigracima, ginuce na treningu kao da ima 18 godina jer je to uvek radio. Dosao je za kikiriki i verovatno ce kod nas i zavrsiti igracku karijeru ako mu Misko na neku magiju ne iskopa neki ekstra angazman. Zvezda ima mnogo opcija na 3 i 4 sa i bez Simanica, nece nam nista zavisiti od Simona. A kao bonus uvek moze da poludi i strpa nekoliko trojki u seriji kad se najmanje ocekuje.

 

Ono sto me je malo iscimalo na ovom Gloria kupu, a nisam kontao dugo, je cinjenica da se retko desava da je neka domaca klupska ekipa u Srbiji imala toliko iskustva u domacim igracima. Videlo se na ove dve utakmice da tacno u nekim situacijama igramo na foru i namazanost. Tu su Simonovic, Kuridza, Kuzmic i Lazic, Davidovac i Dobric vec imaju mnogo evroligaskih utakmica u nogama (plus je Davidovac sam po sebi takav igrac), cak su i Simanic i Radanov dosta dugo u Zvezdinom sistemu. Sve su to dosta iskusni igraci a nisu alavi, znaju da igraju za tim i nisu pretnja za ulogu strancima koje smo doveli. Pretpostavljam da je zbog toga tako dobra atmosfera u ekipi a i Obradovic se potrudio da ekipu dopuni strancima koji su zeljni dokazivanja. Gubicemo i dobijati utakmice ali ih sigurno necemo gubiti jer ce nam manjkati kamaraderije i timskog duha na terenu. Bas ce biti steta ako ne bude publike ove godine, pretpostavljam da ce se ova ekipa brzo uvuci pod kozhu navijacima.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Nume.

 

Btw, jedino što bode oči je Simonović, ulogu mu vidim samo ako je Boriša bivši, a nisam baš siguran da će se to desiti.

Meni i Lazić. Realno njih dvojica su baš višak u ovom timu. Verovatno će se dovesti još jedan bek tako da ćemo opet imati 15 igrača u rosteru.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Mogli bi da vrate Uskokovića, Radanova i Simanića u FMP.

 

Nece niko ici u FMP. Bice minuta sigurno za dvojicu od ove trojice, jedino ce Uskokovic da bude taj koji ce da uci i nosi torbe. Imamo trenera koji ocigledno zna sta hoce i ima autoritet da to sto hoce i sprovede, tako da mene niko ne brine, niti mi bode oci. Napravili smo ekipu koja nema neki top kvalitet ali je dobro balansirana (pod pretpostavkom da dodje jos taj bek kojeg cekamo), motivisana i zeljna dokazivanja. Na ovom kupu u Turskoj smo vec izgledali sasvim solidno, ako se po jutru dan poznaje igracemo lepu kosarku za gledanje. Ono sto je zanimljivo ali nije cudno za Obradoviceve timove je sto imamo gomilu igraca koji mogu podjednako dobro da igraju na vise pozicija, tako da na svakoj utakmici ocekujem rolerkoster u promenama taktika, visina petorki i sirok set napadackih akcija.

 

Jedva cekam da pocne sezona.

Link to comment
9 hours ago, harper said:

 

Nece niko ici u FMP. Bice minuta sigurno za dvojicu od ove trojice, jedino ce Uskokovic da bude taj koji ce da uci i nosi torbe.

Kako ce biti minuta za 13 i 14 igraca u rosteru? Verujem da cemo dovesti jos jednog pleja/beka pored Terija tako da uzimajuci u obzir rotaciju na drugom mecu u Turskoj gde je do poslednje cetvrtine rotirao 10 igraca a da su tek u poslednjoj cetvrtini usli Radanov i Simanic meni deluje da oni "vise" u 12 kad se dovede jos jedan igrac. Kad se pogleda Radonjiceva sezona u EL iz 16/17 sa 30 utakmica do pola sezone smo igrali sa 10 igraca u rotaciji i dolaskom Tompsona od pola sezone sa 11. Dobric kao 12-ti igrac je igrao na manje od pola utakmica po 5 minuta u proseku a Rebic i Simanic ukupuno 15-tak minuta za celu EL.

Ne znam odakle tolika fascinacija i oduseveljenje sa rosterom od 15 igraca i prica da ce igraci koji nece biti ni u 12 imati neke minute. 

Link to comment

  Realno je očekivati da će biti povreda, a vrlo vrv i infekcija korona virusom. Prošle sezone smo imali i više od 15 igrača u jednom momentu pa smo 2 ekstremno bitna, čak možda i odlučujuća, meča igrali bez ijedne četvorke. 

Link to comment

mozda se na tih 15 igraca racuna za celu sezonu. pa do aprila taj 14.i15. odu negde na pozajmicu ili u FMP po uhodanom aranžmanu, pa se vrate za domaćicu, nakon što otpustite dva stranca (ili im prestane ugovor). 

Edited by pacey defender
Link to comment
1 hour ago, BarryWhite said:

Kako ce biti minuta za 13 i 14 igraca u rosteru? Verujem da cemo dovesti jos jednog pleja/beka pored Terija tako da uzimajuci u obzir rotaciju na drugom mecu u Turskoj gde je do poslednje cetvrtine rotirao 10 igraca a da su tek u poslednjoj cetvrtini usli Radanov i Simanic meni deluje da oni "vise" u 12 kad se dovede jos jedan igrac. Kad se pogleda Radonjiceva sezona u EL iz 16/17 sa 30 utakmica do pola sezone smo igrali sa 10 igraca u rotaciji i dolaskom Tompsona od pola sezone sa 11. Dobric kao 12-ti igrac je igrao na manje od pola utakmica po 5 minuta u proseku a Rebic i Simanic ukupuno 15-tak minuta za celu EL.

Ne znam odakle tolika fascinacija i oduseveljenje sa rosterom od 15 igraca i prica da ce igraci koji nece biti ni u 12 imati neke minute. 

 

Tako sto ce igraci preskakati utakmice kad budu dupli termini, kad budu imali sitnije povrede i slicno. Nismo mi jedini koji pravimo toliki roster, odavno se prica da ce se u Evroligi i zvanicno praviti protokol sa 15 umesto 12 igraca zbog znacajno veceg broja utakmica u odnosu na period kad je zamisljeno da roster bude od 12 igraca. Nisam ja uopste ni fasciniran ni odusevljenjem time sto imamo 5, 10, 15 ili 150 igraca, zabole me, samo pokusavam da shvatim logiku klubova koji placaju veci broj igraca u odnosu na to koliko im je apsolutno neophodno. Naka logika i rezon ocigledno postoje, niko nije bas toliko blesav da placa igrace koje ne mora samo da bi mene fascinirao a tebe nervirao.

Link to comment
13 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Ja jedva čekam da bude sezone...

 

upravo danas je evroliga donela regulative spram igranja u covid uslovima, i po tome bi se reklo da sezona nije upitna, igrace se sigurno. ukoliko neku ekipu napadne virus, ona ce moci da igra utakmicu ukoliko ima na raspolaganju 8 igraca, a ako nema registruje se 20:0 za protivnika i teraj dalje. u tom kontekstu ima opravdanja da na rosteru bude 15 igraca.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...