Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Jaooo, sto li sam uopste pominjao publiku i dao povod da se diskutuje da li ili ne fudbal treba da se igra pred publikom.  Naravno da treba, ugasio bi se kao privredna grana i zabava za narodne mase da nije tako.  To bi bilo istao kao kada bi se pozorisne predstave i koncerti izvodili u odsustvu publike.

 

Poenta je bila prvo, da bez publike nema incidenata koji u nasoj ligi ometaju vecinu utakmica u kojima igraju Zvezda i Partizan, a to je  masovno paljenje baklji i isticanje i skandiranje parola koje izazivaju prtekide utakmica.  Takvo ponasanje mi cesto, a narocito u Derbiju, izaziva zelju da se utakmice ova dva tima igraju bez publike sve dok uprave klubova ne nadju nacina ili budu primorane da te pojave osujete.  [Uvek ce mi ostati u pamcenju utakmica Zvezda - Rad kada su mi na ulasku na istocnu tribinu oduzeli hemijsku olovku jer navodno mogu da je upotrebima kao "projektil" koji moze nekog da povredi, a u istom momentu pod strazom policije u "kavez" su pusteni Radovi navijaci koji se nedugo za tim napravili bakljadu, zapalili stolice i izlomljene ih bacali na atletsku stzu uz urlike: "Romi napolje iz Srbije!")  Ako je Zvezdinoj upravi vecu opasnost predstavlja hemijska olovka odrtavelog profe i zadrtog Zvezdasa (a profa bez olovke je kao selo bez crkve) od podivljalih navijaca, onda profa a i drugi normalan navijacki svet treba da zazire od odlaska na stadion.]

 

Moja druga poenta je kuriozitet da igra bez publike drasticno umanjuje prednost domaceg terena, ili sto bi rekli Englezi "levels the playing field".  U tom kontekstu, profesionalni fudbal pomalo podseca na amaterski, gde je podrska publike minimalna (ili je uopste nema), ali je zelja za nadigravanjem i pobedom nista manja nego u profesinalnim utakmicama.   

 

 

Link to comment

    Bez želje  da izazovem bilo čiji gnev i ja bih postavio dva filozofska pitanja. Zašto se profesor Vuletić zaustavio na broju od 17 dosuđenih penala za Zvezdu i na samo 9 utakmica na kojima nisu svirani i zar ne bi bilo efektnije da je prebrojao, recimo, 24 i da zapravo postoji samo 1 utakmica bez penala za Zvezdu? 

Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

    Bez želje  da izazovem bilo čiji gnev i ja bih postavio dva filozofska pitanja. Zašto se profesor Vuletić zaustavio na broju od 17 dosuđenih penala za Zvezdu i na samo 9 utakmica na kojima nisu svirani i zar ne bi bilo efektnije da je prebrojao, recimo, 24 i da zapravo postoji samo 1 utakmica bez penala za Zvezdu? 

 

Vuletic je, na zalost, slika i prilika danasnjeg Partizana, kao sto je Terzic slika i prilika danasnje Zvezde. Bilo bi mnogo korisnije i za Partizan i za srpski fudbal da je u toj poziciji Savo Milosevic, kao sto bi bilo korisnije za Zvezdu i srpski fudbal da je u toj poziciji Dejan Stankovic.

Link to comment

Nema sumnje da bi bilo korisnije i mnogo manje mucno, ali ni Milosevic ni Stankovic nisu cvecke, obojica imaju pune plakare ne bas pristojnih stvari, ali jos uvek van ociju javnosti.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

Nema sumnje da bi bilo korisnije i mnogo manje mucno, ali ni Milosevic ni Stankovic nisu cvecke, obojica imaju pune plakare ne bas pristojnih stvari, ali jos uvek van ociju javnosti.

 

"Pun plakar ne bas pristojnih stvari" nije bas isto sto i Vuletic i Terzic.

Link to comment

Razlika izmedju Vuletica i Terzica sto je ovaj prvi covek pomracenog uma a ovaj drugi covek pokvarenog uma.  Vuletic duboko veruje u istinitost onoga sto pise protiv Zvezde.  On vidi Zvezdu ne samo kao zlo u Srpskom fudbalu, nego kao zlo u srpskom drustvu.  On smatra da ako vec ne moze da je unisti, onda Zvezdu treba saterati u geto odakle ne moze ni rezultatski ni na bilo koji drugi nacin da utice na domaci fudbal.  Problem je sto se taj Vuleticev fudbalski i drustveni "Mein Kampf" preliva na Partizanove navijace, sto mozemo da primetimo i u pisanju forumskih partizanovaca.  Terzic, s druge strane, ne veruje u ono sto pise.  On namerno koristi lazi i klevete protiv Partizana jer u njemu vidi rivalsku firmu protiv koje su lazi i klevete dozvoljene.  Stavise, on zna da dobar deo Zvezdinih navijaca koji su zadojeni mrznjom prema Partizanu te klevete i lazi rado prihvata cak i kada zna da nisu tacne.  Kada bi u Partizanu sedeli ljudi koji nisu zatrovani mrznjom prema Zvezdi, Terzic bi cak odrzavao i dobre odnose sa njima a istovremeno im pripremao smicalice.  Tvrdim da bi Terzic bez problema prihvatio rukovodeci polozaj u Partizanu samo ako bi mu se ukazala dobra prilika i otuda delovao protiv Zvezde na isti nacin na koji to sada cini protiv Partizana.

 

Drugi problem sa Terzicem su finansijska muljanja.  (Ne znam da li je to slucaj i sa Vuleticem, mada sumnjam; njega iskljucivo vodi ideja da okonca jednom za svagda zlo koje u njegovim ocima simbolizuje Zvezda u domacem fudbalu i drustvu).  Zvezda je zaradila puno novca od UEFA i od prodaje fudbalera.  Deo tog novca je ulozen u unapredjenje sportskih rezultata kluba na svim nivoima sto je vidljivo.  Medjutim drugi deo tog novca umesto da se iskoristi za placanje dazbina, smanjenje dugovi i za placanje izdataka potrebnih za normalno funkcionisanje kluba, volsebno je nestao.  Da li je u pitanju bezocna kradja ili totalno lose poslovanje - ne znam jer nemam uvid.  Medjutim, izlazi na isto.  Mislim da je zbog svega toga, i problema sa finasijama i pisanja kleveta i gluposti protiv Partizana (ili FSS), vreme da Terzic ode iz Zvezde.  To ne treba uraditi pucisticki, kako kod nas narod voli kada nekog zamrzne, vec polako pripremati zamenika koji bi zauzeo Terzicevo mesto.  Terzica mogu da isprate i sa pompom i zlatnim satom, ako treba, pa posle toga ga goniti za eventualne pronevere i malverzacije.  Bilo bi dobro da se smena obavi posle zavrsetka jesenjeg dela sezone da bi klub usao u nastavak prolecne sezone sa novim rukovodecim kadrom i bez potresa.  Pitanje je da li postoji osoba koja bi mogla uspesno i odgovorno da obavlja funkciju na kojoj se nalazi Terzic.  Ja nisam siguran da postoji i ako je tako, onda je to ozbiljan problem.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Terzic je Partizanovac, to je javna tajna, a posto ga stite i Janicari i lebdeci imbecil, onda ga niko nece smeniti jos neko vreme.

Edited by Milosh76
  • Haha 2
Link to comment

Terza je posle fudbalske karijere uspeo da napravi mnogo bolju funkcionersku, jer obitavanje u fudbalu u Srbiji jeste obicno plivanje u mulju, pa i ne cudi sto takvi ljudi isplivaju. I kad ode, doci ce neki novi Terza, a ja ovog koji moze, hoce i zna, a pride ce i odgovorno i uspesno da obavlja neku funkciju u srpskom fudbalu ne da ne vidim, vec sam siguran i da postoji da bi ga otresli ko slinu i uvaljali u blato pre ngo li i kroci na stadion. Nije da ne bih voleo, al takvi tesko ili nikako dolaze i do mnogo manje zahtevnih pozicija...

To dal je Partizanovac, stvano ne znam, ali mislim da se on na svoj nacin bori za intrese Zvezde, jer iz te pozicije se bori i za sebe, sto mu je svakako prioritetno. Uostalom to je toliko nebitno da ne znam ni dal treba diskutovati o tome (za koga navija). Kao i to dal je Cokot grobar, pa zato dune penal u Krusevcu. Dune, jer ce od toga imati intresa i jer mu je tako neko rekao. Boli ga uvo dal je to Partizan, Zvezda ili neko treci. 

 

Sto se Vuletica tice, mislim da za razliku od npr. Pantica, nije uopste lud i ubedjen u neke svoje ciljeve. Vro je smisljen, a ego mu je takav da verovatno misli da od njega bolji pravnik ne postoji i kad krene da ga kiti  i prica u stihu, vidi sebe kao Cezara kako porava svet. Ovakav odnos prema Zvezdi mu donosi plus kod solidnog broja navijaca Partizana, pa tako kao "borac za pravdu" nije meta teranja iz kluba. Umesto da ga svi posmatraju onakvog kakav jeste, on ipak u prici bude "profa" od miloste,  koji je "zavukao ciganima"... 

 

Al dzaba se sve ovo vrti. Fudbal je posledica drustva. Bice u fudbalu bolje, kad bude bolje u drustvu, tesko da ce redosled biti obrnut.

Link to comment
8 hours ago, adasevic said:

To dal je Partizanovac, stvano ne znam, ali mislim da se on na svoj nacin bori za intrese Zvezde, jer iz te pozicije se bori i za sebe, sto mu je svakako prioritetno. Uostalom to je toliko nebitno da ne znam ni dal treba diskutovati o tome (za koga navija).

 

Ako nije bitno da li je Zvezdas, zasto se onda Sever buni kad treba da se dovede neki bivsi igrac Partizana? Bitno je da dobro igra fudbal, a manje bitno za koga je igrao. Ili tu postoji neka razlika

Link to comment
    Bez želje  da izazovem bilo čiji gnev i ja bih postavio dva filozofska pitanja. Zašto se profesor Vuletić zaustavio na broju od 17 dosuđenih penala za Zvezdu i na samo 9 utakmica na kojima nisu svirani i zar ne bi bilo efektnije da je prebrojao, recimo, 24 i da zapravo postoji samo 1 utakmica bez penala za Zvezdu? 

Koristio je matematiku sa pravnog fakulteta. Ako je odigrano 30 kola a Zvezdi svirano 17 penala (po njemu a zapravo 7 manje), onda je jasno da je 30-17=9.

 

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

 

Ako nije bitno da li je Zvezdas, zasto se onda Sever buni kad treba da se dovede neki bivsi igrac Partizana? Bitno je da dobro igra fudbal, a manje bitno za koga je igrao. Ili tu postoji neka razlika

 

Jao kad se samo setim kako se taj Sever:puke: na basket utakmici:Jova: pobunio protiv Terze...

Baš su mu onako rekli...skresali u brk...:Jova:

Link to comment

ПАРЕ НА ВИДИКУ - Три члана Серије А заинтересована за Вулића, први у реду Кротоне

:fantom:

Link to comment

terza je oportunista i sigurno bi bez problema radio kod njih da mu se tamo otvorila kombinacija ali ne postoji osoba koja se zove zvedan a navija za partizan... 

Edited by Bright Billy
  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...