Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Sanogo i Kanjas su nebo i zemlja.  Ovaj drugi je dobar igrac, na kraju karijere, otaljava dane pred penziju.  Sanogo je mnogo ozbiljniji igrac, u najboljim igrackim godinama; jak na lopti; igra sa lakocom; ima dobar pregled igre i odlican pas napred; dobar u odbrani.   Tacno je da je u Zvezdi igrao samo protiv slabih timova i da tek u jakim utakmicama treba da okaze svoju vrednost.

 

Uzgred, da pomenem Erakovica.  On ako ovako nastavi, vrlo brzo necemo da ga gledamo; prodace ga.

Link to comment

Sad su u modi "otvorena pisma" FSS zbog mogucih neregularnosti na tudjim utakmicama. Umesto da se bune oni koji smatraju da su osteceni, Terzic i kompanija se mesaju gde ne bi smeli. Sada ce grobarski spineri da preokrenu pricu i umesto reakcije FSS, dobicemo svadju posle prvog kola.

 

Kako uvek uspe da uleti u istu zamku, nije mi jasno?!

Link to comment

Hajde da otvorimo novu temu "Sramni potezi Crvene zvezde" na kojoj cemo da pisemo o kradjama, proneverama, losem poslovanju, glupostima Delija i inim i stetocinama vezanim za Zvezdu, a da na postojecoj temi pricamo iskljucivo o fudbalu.  Poceli smo da igramo bolji fudbal, imamo 6-7 moricu dobrih igraca, nekoliko dobrih omladinaca, ambicioznog trenera.  Ubedjen sam da ce na "Sramnoj" temi biti vise upisa nego na fudbalskoj a znacajni doprinos imace i forumska Partizanija.

Link to comment
16 minutes ago, Milosh76 said:

Sad su u modi "otvorena pisma" FSS zbog mogucih neregularnosti na tudjim utakmicama. Umesto da se bune oni koji smatraju da su osteceni, Terzic i kompanija se mesaju gde ne bi smeli. Sada ce grobarski spineri da preokrenu pricu i umesto reakcije FSS, dobicemo svadju posle prvog kola.

 

Kako uvek uspe da uleti u istu zamku, nije mi jasno?!

 

Mi smo imali svadju i pre nego sto je prvenstvo pocelo i cik pogodi odakle je krenula. Ovo Zvezdino saopstenje je odavno napisano i cekalo se samo da neki sudija pogura Partizan pa da bude objavljeno, nije to nikakvo upadanje u zamku vec prebacivanje loptice Partizanu i check-in za neke buduce situacije koje budu isle u prilog Zvezde. Ne znam situaciju jer nisam gledao Partizanovu utakmicu, ne znam da li je bio penal ili nije, znam da bi se saopstenje pojavilo sve i da je igrac Napretka otkinuo nogu Partizanovom igracu u sesnaestercu. Isto to radi i Partizan svakim Vuleticevim saopstenjem, vrsi pritisak na sudije da oklevaju u odlukama u korist Zvezde kad sude njene utakmice. Saopstenja koja se ticu utakmica u kojima tvoj klub nije igrao je odavno trebalo da budu kaznjavana.

Link to comment

Igranje utakmica bez publike ima jednu dobru stranu: igra se ne prekida zbog bakljade koju su tvoji navijaci uprilicili upravo onda kada je tvoj tim uhvatio ritam i zamah.  Nema glupih i uvredljivih skandiranja i parola.  Konacno, prednost domaceg terena se umanjuje i samo dimenzije terena i podloga (npr. vestacka vs. travnata) prave razliku u korist domacina.  Bice dobro ako se Derbi odigra bez publike zbog svega gorenavedenog.

Link to comment
Igranje utakmica bez publike ima jednu dobru stranu: igra se ne prekida zbog bakljade koju su tvoji navijaci uprilicili upravo onda kada je tvoj tim uhvatio ritam i zamah.  Nema glupih i uvredljivih skandiranja i parola.  Konacno, prednost domaceg terena se umanjuje i samo dimenzije terena i podloga (npr. vestacka vs. travnata) prave razliku u korist domacina.  Bice dobro ako se Derbi odigra bez publike zbog svega gorenavedenog.
+1

Sent from fav toy

Link to comment

Al Nesto otpisao Prijovica i Pesica... vec krenula lozana da dolazi Prijovic, bez obzira sto je, navodno, izjavio da nece da se vraca i sto mu PAOK nudi vece pare.

 

Pesica niko ne pominje :cry:

Link to comment
11 hours ago, Dimitrije said:

Igranje utakmica bez publike ima jednu dobru stranu: igra se ne prekida zbog bakljade koju su tvoji navijaci uprilicili upravo onda kada je tvoj tim uhvatio ritam i zamah.  Nema glupih i uvredljivih skandiranja i parola.  Konacno, prednost domaceg terena se umanjuje i samo dimenzije terena i podloga (npr. vestacka vs. travnata) prave razliku u korist domacina.  Bice dobro ako se Derbi odigra bez publike zbog svega gorenavedenog.

 

to je vec filozofsko pitanje... 

 

pre par nedelja me na odmoru uhvatila neka nervoza i resim da se otudjim od ljudi. ispod kuce u kojoj smo boravili tece planinski potok u kojem sam hladio pivo i lubenice i ja krenem tuda da se setam sve dok na suprotnoj obali nisam naisao na jedan veliki kamen idealno obasjan jutarnjim suncem. ne znam tacno koliko dugo sam sedeo na tom kamenu al znam da sam razmisljao o rumijevim stihovima, da sam smirio zivce i da mi je bilo super. reko, eto jebes ljude, mnogo je bolje na ovoj strani; a kad je tako lepo ajde da se popnem gore pa da vidim sta jos tu ima. dok sam se peo gore ka sumi srecom oborim onaj isti kamen na kojem sam sedeo. kamen tresne ureku i taj zvuk upasi ogromnu zmiju koja se nalazila na metar od mene, tacno tamo gde bih zakoracio da me kamen nije usporio. zmija instinktivno smugne u sumu a ja prakticno istom brzinom skocim nazad u potok. opet srecom nisam noge polomio prilikom tog skoka pa sam mogao da se vratim medju ljude... 

  • +1 2
Link to comment

Najbolje da se nikad više ne igra pred publikom.

I ove tv prenose treba ukinuti,da se utakmice prenose isključivo na radio Bgd...

 

  • +1 1
Link to comment
Najbolje da se nikad više ne igra pred publikom.
I ove tv prenose treba ukinuti,da se utakmice prenose isključivo na radio Bgd...
 
Good ole days... [emoji7]c0593e0ddda8043321389665c953275c.jpg

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Ma i fudbal treba ukinuti, ionako nista nikome nije dobrog doneo sem one male grupe ljudi koja od njega zivi.

 

 

U Skandinaviji ljudi sede na tribinama na preporucenoj distanci i imaju "privilegiju" da uzivo gledaju mec. U jednom beogradskom busu je veca koncentracija ljudi po metru kvadratnom nego da puste par hiljada ljudi na Mitica. Ali to nije odgovor na Dimitrijevu konstataciju da je bez publike bolje, tj. da ima svoje prednosti. Odgovor je da je zakon i primena istog odgovorna za to sto neko unosi nedozvoljena pirotehnicka sredstva na stadion i iste baca na teren, sto neko peva pesme i uzvikuje parole koje su uvredljive, neprimerene ili jednostavno zabranjene. Prednost domaceg terena je obesmisljena, ali u sistemu gde si 19kola domacin a 19kola gost domaci teren upravo ima nekog smisla.

Na kraju krajeva, ovo se ionako uklapa u taj narativ o teroru manjine nad vecinom.

Link to comment

fudbal bez publike je kao sendvič bez hleba. naprosto ne ide, odnosno moguće je samo u izuzetnim situacijama. a postojeća situacija svakako jeste izuzetna i opravdava igranje pred praznim tribinama.

 

tako da uopšte nije ni pitanje da li je to dobro ili nije (niti bi iko razmatrao ovo pitanje u redovnim okolnostima), nego da li je nužno ili nije. a jeste nužno i tu je tačka.

 

a drugo je pitanje apsurda zašto ponekad imamo utisak normalnosti u vanrednim situacijama, a nenormalnosti u redovnim. to je već slika društva u kome živimo.

 

 

 

 

Edited by Ted
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...