Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Realno u okviru očekivanja, tim bez Kange i sa Kataijem jedno poluvrijeme uz masu poluproizvoda ne može bolje od ovog što se sinoć moglo jasno vidjeti. Rezultat zna nekad i da prevari, hajde da zanemarimo prosuta dva već uknjižena boda, ali realno vrlo mali broj stvorenih šansi i kretnji ka golu Javora kao i govor tijela jednog Vukana, Njegoša, Gobelje...pokazuje da do gola ni u snu neće doći!

Znači signalna lampica se pregrijala i izgorela, alarm da se ništa kvalitetno nije dovelo u zadnjih 5 godina daje rezultat ovih trzanja sa autsajderima.

Link to comment
11 minutes ago, levi said:

ok Ivanjica je Partizan2, iz dve utamice sa njima Stankela izašao neporažen, nije loše

 

Šta dalje implicira da Stankela pobeđuje samo ekipe C. Zvezda2. :D

Link to comment

nije, pobedio je i neke vaše, Spartak,  Mačvu, Voždovac itd

 

ali Ivanjica baš hoće da pogine za Partizan, plus je došla između dve LE utakmice, očekivano sve

Link to comment

 

Nakon neočekivanog remija sa Javorom (0:0) strateg crveno-belih doživeo je novu neprijatnost u centru Beograda. Njega je iza ponoći zaustavila interventna jedinica dok je vozio svoj skupoceni automobil.

:fantom:

Link to comment
11 hours ago, FPLS said:

Ajde sastav manje vise, ali po stoti put diletantske izmene. Ben se vuce po terenu, on menja Gavrica. Nikolic se raspada vec otprilike 17. utakmicu zaredom, on menja Ivanica.

Uvodi kljusinu Vukanovica kao da se po svaku cenu sve izmene moraju iskoristiti. Itd, itd... 

 

Da sam ja sedeo na klupi Zvezde izbacio bih Gavrica posle 15 minuta utakmice. Ne znam zbog cega on misli da je zasluzio da pozadi ne trci a napred nikom ne daje loptu osim kad bas ne mora ali zbog cega god da to misli mora pod hitno da menja, ako misli da napravi neku karijeru. Nikolica nije imao kim da menja, ko god da je usao umesto njega ispao bi veci cirkus od Vukanovica. Isto vazi i za Petrovica.

 

Ispromasivali smo se, izgubili dva boda, Boze moj. Ionako nam stalno spocitavaju da se setamo kroz prvenstvo, ovo juce je dokaz da ponekad ako promasis isuvise dobrih sansi ne dobijes utakmicu ni u srpskoj ligi. Desava se. Problem je to sto se Stankovic isuvise oslonio na taj burazerski odnos sa igracima i zato mu sada ekipa izgleda kao skupina nedisciplinovanih dripaca. Neki stariji igraci (Gobeljic, Pavkov) po drugi put u poslednje dve godine racunaju da su ulaskom u Ligu Evrope zavrsili posao, dobili premije, i sad vise ne moraju da se cimaju, neki drugi (Gavric, Spiridonovic, Vukanovic, opet Pavkov) su zapeli sa samoisticanjem i biraju sebicna umesto logicnih resenja, nekima (Ben) se vise ne igra u Zvezdi a nekima (Petrovic) se ne igra uopste, neki (Pankov) jednostavno nemaju kvalitet ili nemaju kvalitet za ulogu i poziciju (Nikolic, Radulovic) koja im je sinoc bila namenjena. Previse je takvih igraca sinoc bilo u timu. Kad se na to doda i da je Ivanic imao ono svoje cuveno "bas sam se usrao, sve cu zivo da promasim" vece onda rezultat i ne izgleda toliko cudno.

 

Nama kvalitet nije problem, imamo ga toliko koliko ga imamo za onoliko koliko smo ulozili u tim, problem nam je to sto u glavama nekih igraca postoji nesrazmera izmedju kvaliteta koji poseduju i onoga sto odradjuju na terenu. Drugim recima, mnogi nasi igraci su umislili svasta. To mora da se sece pod hitno.

Link to comment

Ja se iskreno ne sećam goreg fudbalera a da je u prvom timu toliko dugo kao npr Gobeljic. Ajde u najgore vreme krize, nema se, trpi se. 

 

Ali posle 3 tj 4 godina u Evropi i nekih 100 miliona koja su ušla i prošla kroz klub, to je sramota da ti pola tima čine igrači koji nisu ništa bolji od igrača Javora, Radničkog ili sta ja znam... 

  • +1 1
Link to comment

Наиме, после Мирка Иванића, негативан тест на коронавирус је добио и репрезентативац Габона, и везни играч нашег првака, Гелор Канга и самим тим је стекао право да конкурише за меч са Слованом.

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Da sam ja sedeo na klupi Zvezde izbacio bih Gavrica posle 15 minuta utakmice. Ne znam zbog cega on misli da je zasluzio da pozadi ne trci a napred nikom ne daje loptu osim kad bas ne mora ali zbog cega god da to misli mora pod hitno da menja, ako misli da napravi neku karijeru. Nikolica nije imao kim da menja, ko god da je usao umesto njega ispao bi veci cirkus od Vukanovica. Isto vazi i za Petrovica.

 

Ispromasivali smo se, izgubili dva boda, Boze moj. Ionako nam stalno spocitavaju da se setamo kroz prvenstvo, ovo juce je dokaz da ponekad ako promasis isuvise dobrih sansi ne dobijes utakmicu ni u srpskoj ligi. Desava se. Problem je to sto se Stankovic isuvise oslonio na taj burazerski odnos sa igracima i zato mu sada ekipa izgleda kao skupina nedisciplinovanih dripaca. Neki stariji igraci (Gobeljic, Pavkov) po drugi put u poslednje dve godine racunaju da su ulaskom u Ligu Evrope zavrsili posao, dobili premije, i sad vise ne moraju da se cimaju, neki drugi (Gavric, Spiridonovic, Vukanovic, opet Pavkov) su zapeli sa samoisticanjem i biraju sebicna umesto logicnih resenja, nekima (Ben) se vise ne igra u Zvezdi a nekima (Petrovic) se ne igra uopste, neki (Pankov) jednostavno nemaju kvalitet ili nemaju kvalitet za ulogu i poziciju (Nikolic, Radulovic) koja im je sinoc bila namenjena. Previse je takvih igraca sinoc bilo u timu. Kad se na to doda i da je Ivanic imao ono svoje cuveno "bas sam se usrao, sve cu zivo da promasim" vece onda rezultat i ne izgleda toliko cudno.

 

Nama kvalitet nije problem, imamo ga toliko koliko ga imamo za onoliko koliko smo ulozili u tim, problem nam je to sto u glavama nekih igraca postoji nesrazmera izmedju kvaliteta koji poseduju i onoga sto odradjuju na terenu. Drugim recima, mnogi nasi igraci su umislili svasta. To mora da se sece pod hitno.

Gavric se jos uvek privikava da igra za tim.  Dok je bio u Graficaru, ceo tim je igrao za njega jer je on je igrac finese, dribling i dobrog suta.  Taj njegov talent se dobro pokazao u Graficaru.  U Zvezdi on to pokazuje na momente, ali nedovoljno cesto, a kada to ne pokazuje on je neprimetan na terenu.  Razloga za to ima mnogo, ali nemam utisak da je jedan od razloga sto je Gavric umislio da je velicina pa se ponasa kao alfa igrac u timu.  Odgledao sam intervju sa svom sestoricom Zvezdinih bonus igraca i Gavric deluje kao zreo, vaspitan i skroman momak sa obe noge na zemlji, za razliku od na primer Nikolica koji mi deluje pomalo nezrelo i koji bi mogao da poleti i svasta umisli o sebi, ili od Erakovica koji cvrsto stoji sa obe noge na zemlji i puca od samouverenosti i sampopuzdanja.  Ovog poslednjeg nikakvi kiksevi nece uspeti da izbace iz koloseka u nameri da napravi znacajnu fudbalsku karijeru (mozda ne kao Nemanja Vidic ali cini mi se da je taj mentalni sklop).  Sto bi rekli nasi seljaci, rodjen da bude budza.

Edited by Dimitrije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...