Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Како РСБ незванично сазнаје, кризни штаб ће сутра донети одлуку да ли ће се утакмица Лига Европе играти пред навијачима, а уколико дође до тога, биће дозвољено 25% капацитета стадиона.


Dzabe se nadaju/mo, mislim da od toga nema nista. Tih 25% kapaciteta je 13.000 ljudi otprilike, a da se organizuje distanca, pogotovo na severu, sanse su nikakve.

Link to comment

Kakvi bre navijaci?  Da li iko normalan moze da zahteva da se razmatra mogucnost igranja utakmice pred publikom?  Krizni stab nema preca posla nego da razmatra ludacke zahteve FK Crvene zvezde.  Ja se pitam da li je u ovim okolnostima normalno igrati utakmicu, pogotovo sa timom koji dolazi iz Ceske.

Link to comment

Mislim da je izjasnjenje na zahtev UEFA, posto su oni dozvolili do 30%, a lokalne vlasti odlucuju. U nasem slucaju to je Krizni stab.


Kisicka se izjasnila protiv, mada kod SNS bratije to znaci suprotno

Link to comment

Doktorka je potpuno u pravu.  Ako SNS ide protiv Kriznog staba, onda ce da se ponovi scenario od proslog leta samo mnogo gore ovaj put.  Vec je jednom napravljena greska kada su pustili gledaoce na Derbi pa je onda Vucic iz petnih zila pokusavao da dokaze da nije bilo zaraze na Derbiju, uprkos cinjenicama koje su ga opovrgavale.  Ja bih samo podsetio na utakmicu Atalanta-Sevlja proslog proleca u Milanu sa koje se korona smrtonoisno prosirila na celu Italiju i Spaniju. 

Link to comment

Treba pustiti onih 5 hiljada sto su kupili sezonske. Rasporediti ih na 3 tribine i to je cifra koja nece praviti guzvu vecu nego u shoping centrima ili kaficima (koji su svi puni) a bice nesto podrske.

Link to comment

Realno, ako sednem na istok, a oko mene 3-4 stolice u svim pravcima nema nikog, to je bolje nego u kaficu ili restoranu.


Ne verujem da ce dozvoliti, suvise su panike digli sa ili bez razloga, nebitno.

Link to comment

E pa kada je strucno, nemam ja sta tu da pricam.  Svi na stadion, pa posle da se mediji hvale kako se u maloj ali hrabroj Srbiji, u srcu zarazene Evrope, gde niko nos na ulicu ne moze i ne sme da pomoli, igra fuzbal pred publikom.  Aferim.

  • +1 1
Link to comment
E pa kada je strucno, nemam ja sta tu da pricam.  Svi na stadion, pa posle da se mediji hvale kako se u maloj ali hrabroj Srbiji, u srcu zarazene Evrope, gde niko nos na ulicu ne moze i ne sme da pomoli, igra fuzbal pred publikom.  Aferim.

Nema potrebe za cinizmom, rekao sam da bi mogli da puste 5 hiljada sezonaca. Toliki broj na onolikom prostoru koji je otvoren uopste nije nekakav skandal, u mnogim zemljama ima publike i u zatvorenim halama.
Link to comment

Naucno istrazivanje u Britaniji je pokazalo da cak i kada je poseta ogranicena na ispod 20%, da se lokalni broj zarazenih poveca za 6 na 100,000 ljudi i broj umrlih za dvoje ljudi.  Ne zaboravite da vikanje, pevanje povecavaju mogucnost zaraze vazdusnim na razdaljinu vecu od 6 m.  Zbog toga je opasno posecivati sportske utakmice gde se glasno navija, vice, peva i cesto nekontrolisano dolazi u kontakt.  Ako vas ovo ne upozorava, onda nista.  The proof of pudding is in eating.

Edited by Dimitrije
Link to comment

mislim da je u stuaciji gde, sem donekle kineskog, niciji pristup problemu nije doneo konkretne rezultate suludo tvrditi da je ovaj ili onaj sistem ispravan... 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...