June 12Jun 12 48 minutes ago, Choda said:Gde na Banovom Brdu? Koliki je stan? @Shan JanStan je u Pozeskoj bukvalno, blizu Meka. Dvosoban, ne znam tacno koliko kvadrata, mislim da je 50 i nesto.
June 13Jun 13 Zemni gas ako curi, smrdi. Nema opasnosti od eksplozije kao sa butan bocama. Znam doduse slucaj pogibije i razaranja porodicne kuce zbog curenja gasa u podrumu ali to je bio nevidjen splet nesretnih okolnosti.
June 13Jun 13 U butan boce se stavlja merkaptan gas, baš zato da bi se osetilo curenje. Sam butan se ne oseti.
June 13Jun 13 Kad smo uvodili gas u kuci interesovala sam se, cisto preventivno...i secam se da sam citala da ni zemni gas nema nikakav miris, ali da mu se namerno dodaju jako intenzivne i neprijatne mirisne note, kako bi se eventualno curenje odmah osetilo.
June 15Jun 15 Sećam se da kad je Stankom uvodio gas na BB i Padini da su muljali sa tim patronama koje dodaju miris tj. nisu ih dodavali i to je bio skandal...
June 15Jun 15 On 12. 6. 2026. at 18:11, Shan Jan said:Sestra gleda opet stan za izdavanje jer je gazdarica odlucila da kiriju za svoj dvosobni stan na B.Brdu podigne sa 500 na 600 jura. Elem, ima ih raznih u ponudi ali vidim da se dosta nude sa uvedenim gasom, o cemu se tu radi? Mene iskreno malo strah ako su to neke domacinske™ skalamerije Grejanje na gas, pa i topla voda ako je razvedena instalacija, je trenutno najpovoljniji način grejanja u Beogradu, i to značajno. Pogotovo u zgradama, jer greješ manju površinu i postoji kumulativno grejanje. Kuće, jbg, kuće je teško zagrejati kako god da okreneš.Mislim da tu ne postoji način da se domaćinski nakalemiš na mrežu gasa, Srbijagas mora da razvede to kroz tvoju ulicu i da ti odradi priključak.
June 15Jun 15 On 13. 6. 2026. at 22:52, Pixie said:Kad smo uvodili gas u kuci interesovala sam se, cisto preventivno...i secam se da sam citala da ni zemni gas nema nikakav miris, ali da mu se namerno dodaju jako intenzivne i neprijatne mirisne note, kako bi se eventualno curenje odmah osetilo.praštajte, morao sam
June 16Jun 16 izgleda da će ćera mog pokojnog komšije da proda kuću i plac pored moga. obećala mi je da će prvo mene da obavesti o odluci i ceni. rad sam da kupim ako bude prihvatljivo i moji se saglase. po meni, realno je do 12000. bilo bi mi dovoljno samo da je raščistim i betoniranjem odradim 50metara puta do placa. za potputu rekonstrukciju treba 5 - 7 hiljada. videćemo.ako moji neće, raspitaću se kod poznatih. možda neko poželi.
June 18Jun 18 mi gledamo da kupimo neki stan, ne da bi mi živeli tamo, imamo gde da živimo, nego kao investiciju. BnV ne gledamo. mada cene nisu povoljnije ni ako se ne radi o BnV. ok, ne govorim o Borči, Padinskoj Skeli isl, gledamo neku dobru loklaciju. ja preferiram naš kraj, znači, Brdo prevashodno, Padina i tako to neko neposredno okruženje. takođe ne gledamo, za sada, ni prčeve od 30 kvm jer to po meni nije stan. ja da se pitam bilo bi zabranjeno da se gradi stan manji od 50 kvm, jer je to neki minimum za pristojan život. moja supruga razmišlja drugačije, kaže da to može da se izda dobro. i onda se prepiremo redovno, ja tvrdim da je 30 kvm veličina za dnevnu sobu, a ne stan i da tu ne može da stane i kuhinja i kupatilo i sve ostalo, ona kaže da lupam gluposti, i tako je igramo stalno. a koliko vidim ti smešni prčevi i koštaju poprilično. plus neću da kupujem stan bez parking mesta. hoću da kupim stan u kome bi sutra mogao i da živim, ako bude potrebe. ili ćerka sa svojom porodicom, a ne da mora da prodaje naše prčeve i da kupuje neki stan pristojne veličineskoro smo naciljali neku lokaciju, za zgradu koja će da bude gotova 2028. ili 2029, sledeće nedelje idem na sastanak da vidim uslove. e sad, ono što je zanimljivo, tu je već par zgrada u naselju skoro gotovo, a to znači da će ljudi koji su kupili stanove živeti na gradilištu još jedno 3 ili 4 godine. užas. to što oni nude realno će postojati tek kada poslednja zgrada bude izgrađena i odsele se bageri i kranovi. zato negde i cilljam poslednju zgradunaravno, sve zavisi od raspoložive kinte. za pristojan stan, koj iima sve što Bog zapoveda, kuhinju, dnevnu sobu, spavaću sobu, kupatilo, terasu i neko parking mesto, pa to je jedno 180 do 200k i to ako se uleti ranije, odnosno ako se plaća fazno za neku zgradu koja će biti izgrađena u narednih par godina Edited June 18Jun 18 by Ted
Create an account or sign in to comment