Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Just now, Shan Jan said:

Cisto da bude jasno o cemu pricam, npr ova: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-kuca/bezanijska-kosa-karingtonka-garaza-uknjizena/5425642114473?kid=1&sid=1696701882990

 

 

Ukupna površina kuće je 195m2, uknjižena  je na 104m2.

 

Mani se Bezanijske Kose za sedamsto miliona triliona. Treba da odesh u neku Nemachku/Italiju/Grchku, gde josh neshto moze da se kupi a da nije neka selendra u kojoj nemash shta da trazish, i uzmesh kredit chim ispunish bankarske uslove tipa da ti daju ugovor na stalno ili shtogod.

Josh bolje nadji neku useljivu gastoskinju, ja bih bar tako da sam young&free:fantom:

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Shan Jan said:

Naravno da ne mogu. Zato i svi pizdimo. Ako pogledas situaciju npr. pre korone, sad su stanovi bar 30% skuplji plus su krediti zbog EURIBOR-a jos 30% skuplji na to, plus su sve ostale stvari znacajno poskupele (neke kao hrana i 100%) a ljudima su ostale slicne plate. Sistem je neodrziv, ako je ideja sistema da obican covek bude vlasnik stana. Ako nije, onda radi kao sat, za 10 godina cu se cuditi da bilo ko ko nije biznismen ili "biznismen" moze da kupi stan.

Sistem nije neodrziv,tako se pricalo i pre,pa opet opstaje sistem u nekom vidu,uz neke kozmeticke promene. U doba retarda Tadica,stan u centru Bga je bio skuplji nego u Majamiju.Tad je EUR/USD bio 1.6.

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

Sta je tu nerealno? Na Bezanijskoj Kosi je starogradnja 2.5k

 

4 hours ago, Shan Jan said:

Karlingtonke? Za to ti treba da spremis bar jedno pola miliona evrica: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-kuca/kuca-na-odlicnoj-lokaciji-bezanijska-kosa-1-2/5425642845773?kid=1&sid=1696701882990

 

Pricamo o soc stanovima u raspalim zgradama koji nisu renovirani od kad su izgradjeni. Evo ga jedan za samo 2.14k/m2: https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/pedje-milosavljevica-bezanijska-kosa-id40057/5425643568665?kid=3&sid=1696702065186

 

Proradio mi lokalpatriotizam, ja sam na Kosi oko godinu dana, u sličnom stanu kao taj na slici, samo je orijentacija suprotna jer sam na drugom kraju zgrade (i imam sobu manje). Znam da je kvadrat u martu 2019. godine bio oko 850-1000 evra u zavisnosti od stanja i potrebnih ulaganja.

 

Inače ovaj u Peđe Milosavljevića sa 2141e/m2 i nije tako nepovoljan u odnosu na ostale koje sam juče gledao. Takođe, deo zgrada u tom kraju se prilično dobro održava, ulazi su uredni, osvetljeni, imaju rampe, lifotvi su sređeni, hodnici okrečeni, u samom kraju ima dovoljno parking mesta oko zgrada.

 

Juče sam video neke krševe u Jerkoviću gde se traži 2200e/m2 za stan u koji treba ući sa maljem i ulupati još minimum 15 hiljada.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

što je meni ovo mračno i sumorno

pričam o enterijeru

Mozda je samo do nedostatka svetla. Jedna stvar koju obozavam na NBGu su zgrade poput ove moje gde imas prozore duz celog zida. Jes da malo vise kosta kad trebaju da se zamene ali neverovatno je prijatnije za zivljenje. Veci deo godine moram da spustam roletne koliko svetla ima :) 

 

PVC-stolarija-u-stambenom-objektu-850x56

  • +1 6
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

što je meni ovo mračno i sumorno

pričam o enterijeru

 

 

iscepkan je prostor,previse nivoa i uskih prostora...u danasnje vreme open livinga ovo je bas zastarelo

  • +1 4
Link to comment

Meni je enterijer potpuno jeziv. Ikone na sve strane, natrpane na zidu, zajedno sa ogromnim krstom. Dobro, to će nov vlasnik da preuredi, ali pričam o prezentaciji prostora.

kuca-bezanijska-kosa-i-mesna-zajednica-u

 

kuca-bezanijska-kosa-i-mesna-zajednica-u

 

Kupatilo je horor. U njemu izgubiš i volju za životom i potrebu zbog koje si ušao. 

kuca-bezanijska-kosa-i-mesna-zajednica-u

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

I dalje pricate o ovoj Karlingtonki koja kosta pola miliona jura? I ja se nesto razmisljam da prodam sadasnji stan za ucesce za kredit od 2000 evra mesecno na 30 godina. Jes da ne bih imao sta da jedem do 70. godine zivota ali vredi, zar ne? :wub:

  • Tužno 1
Link to comment
9 hours ago, Shan Jan said:

I dalje pricate o ovoj Karlingtonki koja kosta pola miliona jura? I ja se nesto razmisljam da prodam sadasnji stan za ucesce za kredit od 2000 evra mesecno na 30 godina. Jes da ne bih imao sta da jedem do 70. godine zivota ali vredi, zar ne? :wub:

 

ne znam koliko si ozbiljan ali mislim da nije momenat za kupovinu nekretnina. mozda da sacekas par mjeseci, trziste stoji, a imajuci to u vidu tesko da ce cijene da rastu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...