Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Just now, kud u maglu Simoviću said:

 

 

a što ne bi bilo?

 

1. uštedeće ti xy evara koje bi plaćao neko gymu da šetaš po traci i treniraš mozak da ne zaboravljaš stvari

2. može da ti bude ozbiljan adut u pregovorima

3. podnošljiv kompromis za veću kvadraturu/lokaciju

4. nema niko iznad tebe da ti skače po lubanji

5. za 40ak€ rešiš potencijalni problem hidroizolacije sa garancijom 10ak godina

 

Naravno sve je pitanje cene i l ličnih afiniteta?

kumse

jesi ti radio krov?

Koliko te je izašlo?

Link to comment

Ja volim potkrovlje, ako bih birao rado bih odabrao to. Svega sam svestan i sve sam to iskusio osim...dece :D i ta prodaja me malo brine, ako zelim da prodam stan za nekoliko godina, ici ce sporo i tesko. 

Link to comment
21 minutes ago, goofs said:

Ja volim potkrovlje, ako bih birao rado bih odabrao to. Svega sam svestan i sve sam to iskusio osim...dece :D i ta prodaja me malo brine, ako zelim da prodam stan za nekoliko godina, ici ce sporo i tesko. 

 

Kada svekrva priča kako je odgajila dvoje dece na četvrtom spratu bez lifta, na pola slušanja mi već nije dobro. "Odnesem bebu gore do stana, a Srki mi trči pored, ostavim bebu u krevetac, kažem mu pazi ti seku, a ja sjurim dole po kolica...". Ja sad kao majka dvogodišnjaka ti kažem - mnogo je to tegljenja... Prvo kolica, torbe, nabavke, a sada tek - dete teško da se nosi, a ne ume da se penje samo (ili ako ume - traje). A sa dvoje, rekoh, ni ne sluša mi se.

Link to comment

Lično ne bih ni u kom slučaju bez lifta iznad prvog sprata što reče RB, mislim kad si mlad i zdrav možeš kako hoćeš, ali ko planira u kupljenom stanu živi na duže staze trebalo bi to da uzme u obzir.

Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

nisam. al to je neka cifra koja mi je rečena kada sam se raspitivao

 

tj radio sam al ne hidroizolaciju

Jbga, "ostala" mi kuma tamo na četvrtom pod pločom pa da vidim...

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Sta mislite koliko je pametno seliti se u zgradu bez lifta, na cetvrti sprat?

 

Trenutno zivim isto tako, zapravo ceo zivot sam ziveo tako, nije mi predstavljalo nikakav problem, ali...godine ne idu u nazad :/ selidba ce biti smrt u malom, a i frka mi jednog dana kada dodju deca, bice svakodnevno tegljenje gore/dole. Mozda preterujem, al mozda nisam ni svestan koliki je to problem.

Problem je, dosta veliki. Keva je morala prodati jedan takav, isto četvrti, nije više mogla da se pentra stalno gore-dole, godine sustigle

Link to comment

Ja bih racunala i na to da je velika sansa da ce dete slomiti nogu nekad, pa nosi ga gore dole (ne zezam se, prosto se cesto desava) a cak i da nema toga, kako ce ti doci stariji ljudi u posetu? Ne mogu da zamislim da priredjujem sad mami ili tati to pentranje

Link to comment

Jesam li nešto utripovao ili je nekad NKOSK delio subvenconisane kredite? Ovo kako sad funkcioniše da dam nekoliko stotina evra kako bih osigurao banku od samog sebe je niđe veze

Link to comment

Stavio sam i na pitanja za pravnike ali ajd da stavim i ovde jer ima veze sa temom:

Koji je rizik kupovine stan koji je ukljizen a koji je na parceli koja ima neku hipoteku? Nasao sam stan tj prodaje ga moja koleginica i kaze mi da su neke komsije kupile stan na kredit da su pod hipoteku stavile naravno stan koji su kupovali. Ja cu isto da podizem kredit pa ce stan isto biti pod hipotekom banke. 

Ovo nije prvi put da sam video da postoji hipoteka na parceli, gledao sam jedno garazno mesto na Dorcolu pre par meseci gde je isto postojala hipoteka na parceli ali su mi iz te firme rekli da ne znaju o cemu se radi. U oba slucaj hipoteka na parcelu je upisana negde u vreme kad je zgrada zavrsena pa mi je zato to malo sumnjivo. Sa druge strane ne znam zasto bi banka prihvatila da pod hipoteku stavlja nesto sto nije cisto....

Link to comment
3 minutes ago, BarryWhite said:

Stavio sam i na pitanja za pravnike ali ajd da stavim i ovde jer ima veze sa temom:

Koji je rizik kupovine stan koji je ukljizen a koji je na parceli koja ima neku hipoteku? Nasao sam stan tj prodaje ga moja koleginica i kaze mi da su neke komsije kupile stan na kredit da su pod hipoteku stavile naravno stan koji su kupovali. Ja cu isto da podizem kredit pa ce stan isto biti pod hipotekom banke. 

Ovo nije prvi put da sam video da postoji hipoteka na parceli, gledao sam jedno garazno mesto na Dorcolu pre par meseci gde je isto postojala hipoteka na parceli ali su mi iz te firme rekli da ne znaju o cemu se radi. U oba slucaj hipoteka na parcelu je upisana negde u vreme kad je zgrada zavrsena pa mi je zato to malo sumnjivo. Sa druge strane ne znam zasto bi banka prihvatila da pod hipoteku stavlja nesto sto nije cisto....

Ajd da lupim , znam iz iskustva zgrada, koja je građena 2009 npr. Useljena do 2011-12 i ljudi stanovali tu, onda rešili da prodaju i shvatili da je investitor teretio plac hipotekom. Šokorani bili.

Ali, kontaktirali investitora on u roku od nedelju dana likvidirao hipoteku, oni nastavili realizaciju prodaje...

Eto, možda nije tvoj slučaj al proveri...

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ajd da lupim , znam iz iskustva zgrada, koja je građena 2009 npr. Useljena do 2011-12 i ljudi stanovali tu, onda rešili da prodaju i shvatili da je investitor teretio plac hipotekom. Šokorani bili.

Ali, kontaktirali investitora on u roku od nedelju dana likvidirao hipoteku, oni nastavili realizaciju prodaje...

Eto, možda nije tvoj slučaj al proveri...

Koleginica kaze da investitor zivi iznad nje, tj da i on sam ima stan u zgradi. Meni su rekli da se u katastru moze dobiti podatak na koga je prepisana hipoteka na parcelu pa se to moze proveriti...Ona ce ga svakako pristisnuti...

Link to comment
1 hour ago, BarryWhite said:

Koleginica kaze da investitor zivi iznad nje, tj da i on sam ima stan u zgradi. Meni su rekli da se u katastru moze dobiti podatak na koga je prepisana hipoteka na parcelu pa se to moze proveriti...Ona ce ga svakako pristisnuti...

Pa ta hipoteka "ne smeta" dok ne odlučiš da prodaš stan...

😣 

Link to comment

Kako objasnjavate ponovan rast cena stanova u bg? Nema ovde nikakve logike, Iz Srbije se ljudi masovono iseljavaju,mi smo zemlja sa starim stanovnistvom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...