Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

16 minutes ago, jms_uk said:


Milslim da ce sad sva (putna) osiguranja da imaju klauzulu koja iskljucuje pandemiju/covid.

EHC koliko znam ne rade posao u Srbiji.

Vidi da li mozda ima neki ugovor u medjusobnoj zdravstvenoj zastiti izmedju Poljske i Srbije - UK npr. ima, na osnovu nekog ugovora sa SFRJ iz 60-ih.
 

 

Hvala puno (Francuska je u pitanju, ali nebitno u ovom slucaju). I sta se onda zbiva sa namernikom iz dijaspore, ako nema osiguranje na covid? Ne pruzi mu se nega? Ili plati neku basnoslovnu sumu? 

Link to comment

Verovatno mu se isporuci racun.

 

Takodje, puno putnih osiguranja ima limit, najcesce 31 dan (videh negde 45). Mozda je bolje raspitati se tu kod osiguravajucih kuca da li imaju opciju za duzu posetu (i da li pokrivaju covid).

 

Sorry za Poljsku, nesto mi se pricinio @Have_Fun :lolol:

 

 

Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

 

Hvala puno (Francuska je u pitanju, ali nebitno u ovom slucaju). I sta se onda zbiva sa namernikom iz dijaspore, ako nema osiguranje na covid? Ne pruzi mu se nega? Ili plati neku basnoslovnu sumu? 

Postoji neki bilateralni sporazum o zdravstvenom osiguranju, šibni mejl RZZOu, pitaj jesu li vam potrebne neke potvrde, da li se plaća usluga pa refundira ili se možda čak i ne plaća.

Edited by maheem
Link to comment



Mi planiramo na leto u Srbiju na 2 meseca, ali tu vise nemamo zdravstveno osiguranje. Da li iko ima pojma kako to regulisati, a da ukljucuje neko osiguranje od virusa? Imamo one plave EU zdravstvene kartice, ne znam da li su one od bilo kakve pomoci. Verovatno je pametnije da zovem RZZO nego da vas smaram ovde...


Evo baš sad motam po internetu jer ni ja više nemam zdravstveno u Srbiji. Koliko ja kapiram plavu kartu to ti je obična zdravstvena sa kojom možeš da se lecis/trazis medicinsku pomoć bilo gde gde ta zemlja ima potpisane ugovore (EU plus potpisane trece zemlje). Nema tu nikakvog osiguranja, već ako ti je potrebna medicinska pomoć, pokažeš tu karticu i to je to. Ako postoje troškovi oni se preko našeg rfzo salju tvom osiguraniku. Evo sta pise na nemackom krankenkassen:

The presentation of the European health insurance card is sufficient to seek medical treatment in an accident or acute illness in other European countries. Then you are entitled to the services that prove medically necessary during your stay in the territory of another EU member state. The costs incurred are reimbursed by the patient's statutory health insurance.

The EHIC is valid in the following countries: In all EU countries (Germany: Belgium, Bulgaria, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Great Britain, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Austria, Poland, Portugal, Romania, Sweden, Slovakia, Slovenia, Spain, Czech Republic, Hungary, Cyprus) as well as Switzerland, Iceland, Liechtenstein, Norway, Croatia and Macedonia. Also in Serbia since 2012.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Јутрос рекоше на ТВ  да путно осигурање покрива трошкове дијагностиковања Корона вируса у иностранству, а у случају потребе за лечењем трошкове покривају државе пошто оне организују лечење таквих пацијената, па се после пребијају трошкови на државном нивоу. 

 

https://www.prva.rs/vesti/info/325063/senicic-kompletnu-dijagnostiku-do-postavljanja-dijagnoze-da-putnik-ima-koronu-pokriva-putnicko-osiguranje

Link to comment
10 hours ago, Zlurad said:


 

 


Evo baš sad motam po internetu jer ni ja više nemam zdravstveno u Srbiji. Koliko ja kapiram plavu kartu to ti je obična zdravstvena sa kojom možeš da se lecis/trazis medicinsku pomoć bilo gde gde ta zemlja ima potpisane ugovore (EU plus potpisane trece zemlje). Nema tu nikakvog osiguranja, već ako ti je potrebna medicinska pomoć, pokažeš tu karticu i to je to. Ako postoje troškovi oni se preko našeg rfzo salju tvom osiguraniku. Evo sta pise na nemackom krankenkassen:

The presentation of the European health insurance card is sufficient to seek medical treatment in an accident or acute illness in other European countries. Then you are entitled to the services that prove medically necessary during your stay in the territory of another EU member state. The costs incurred are reimbursed by the patient's statutory health insurance.

The EHIC is valid in the following countries: In all EU countries (Germany: Belgium, Bulgaria, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Great Britain, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Austria, Poland, Portugal, Romania, Sweden, Slovakia, Slovenia, Spain, Czech Republic, Hungary, Cyprus) as well as Switzerland, Iceland, Liechtenstein, Norway, Croatia and Macedonia. Also in Serbia since 2012.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

 

Ovo samo ako ides kod drzavnih lekara u Srbiji, cisto da naglasimo.


@maheem :kralj:
Sad mi je samo zao sto moj rodjak nije krenuo kuci iz Nemacke koji dan pre tebe pa da ti dojavimo: on je seo ujutru u auto u Frankfurtu i stigao kuci isto vece, ali zaobisavsi Madjarsku. Prosao kroz Sloveniju, niko ga nigde nije zaustavio.

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ovo samo ako ides kod drzavnih lekara u Srbiji, cisto da naglasimo.

 

Vaistinu. Plus treba da se popuni obrazac sa sajta RFZO-a i da se pecatira. Covid-19 je u nadleznosti drzavnih lekara tako da svejedno.

 

Iskreno, da ostajem i 4 dana pre bih otisao kod privatnika i iskesirao sta treba nego se majao po drzavnim bolnicama i vidjao svasta. Oni mi sluze samo da mi prepisu pilule za lilule :)

Link to comment

Jel neko zna, kako Hrvatska stoji sa otvaranjem? Hoće se moći krajem juna ići na more?

 

Ovo je poslednje što sam našao, što implicira da ako rezervišem hotel, mogu ići, ali mi je nekako sve to muljavina...

 

Quote

Šef službe za susedne zemlje Uprave za granicu MUP Tomislav Kufner rekao je nedavno za HRT da stranci koji žele da uđu u Hrvatsku iz turističkih razloga, moraju da policijskim službenicima na granici pokažu rezervaciju smeštaja, jer u protivnom neće moći da uđu.

Na sajtovima hotela, prihvataju rezervacije, kao dobar dan, ni zemlju iz koje se dolazi ne pitaju...

Link to comment
11 hours ago, radisa said:

Jel neko zna, kako Hrvatska stoji sa otvaranjem? Hoće se moći krajem juna ići na more?

 

Ovo je poslednje što sam našao, što implicira da ako rezervišem hotel, mogu ići, ali mi je nekako sve to muljavina...

 

Na sajtovima hotela, prihvataju rezervacije, kao dobar dan, ni zemlju iz koje se dolazi ne pitaju...

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-presutno-otvorila-granice-prije-cetiri-dana-turisti-mogu-slobodnu-uci-na-ulazu-u-zemlju-dobit-ce-samo-jedan-papir/10301308/

 

 

Quote

KAKO JE REGULIRAN PRELAZAK GRANICE

Odluka Stožera od 19. ožujka 2020.

- zabranjuje se prelazak osoba preko svih graničnih prijelaza

- izuzeci su:

- zdravstveni djelatnici i hitni pacijenti

- prekogranični radnici

- prijevoznici

- diplomati i policajci

- putnici u tranzitu

Preporuke HZJZ-a

- za hrvatske i strane državljane koji pod posebnim uvjetima uđu u Hrvatsku provodi se obavezna 14-dnevna samoizolacija

Odluka Stožera od 9. svibnja 2020.

- izuzetak su i:

- osobe koje putuju zbog neodgodivih osobnih razloga

Preporuke HZJZ-a:

- ukida se obaveza 14-dnevne samoizolacije

- strani državljanin koji želi prijeći granicu mora:

- imati dokumentaciju da posjeduje nekretninu ili plovilo u Hrvatskoj

- imati dokumentaciju kojom dokazuje da ide na sprovod

- posjeduje dokumentaciju kojom dokazuje poziv gospodarskog subjekta u RH ili interes gospodarskog subjekta za njihov dolazak u RH

Neformalni naputak:

-  ulazak turista smatra se gospodarskim interesom te se mogu pustiti u zemlju

 

 

 

 

Znači, koliko shvatam, skroz je legit da ideš turistički u Hr, samo nisu hteli da napišu baš to ogromnim slovima.

Link to comment
On 23.5.2020. at 13:33, jms_uk said:


Milslim da ce sad sva (putna) osiguranja da imaju klauzulu koja iskljucuje pandemiju/covid.

EHC koliko znam ne rade posao u Srbiji.

Vidi da li mozda ima neki ugovor u medjusobnoj zdravstvenoj zastiti izmedju Poljske i Srbije - UK npr. ima, na osnovu nekog ugovora sa SFRJ iz 60-ih.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

nekadasnja BUPA danasnja AETNA pokriva troskove COVIDA

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...