Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

FB_IMG_1589205127748.thumb.jpg.ae34a32511abe804517c1129fe3ec07f.jpg

 

E ja se naoštrio sutra da krenem autom doma. Optimističan sam bio dok sam okretao broj ambasade međutim tamo mi rekoše da nemaju nikakve zvanične informacije o mogućnosti ulaska i koridoru. Ok, kažem supruzi da nazove MUP, zvanično državljani mogu da uđu u zemlju al ajde da vidim šta će nam reći danas. Da, može da se uđe u zemlju, bez testa u izolaciju, blablabla.

Guglam zemlju po zemlju i skontam da jedino kroz Nemačku mogu da prođem bez problema. Ostali granični prelazi koji su otvoreni rade par sati, ambasada treba da najavi vreme prelaska granice, broj tablica, i sl.

Ok, sad diši duboko i nastavi sa čekanjem.

Link to comment

HRVATSKA PREŠUTNO OTVORILA GRANICE PRIJE ČETIRI DANA!

Turisti mogu slobodnu ući, na ulazu u zemlju dobit će samo jedan papir

 

Quote

Nešto o tome naslutiti se moglo još jučer, također tijekom redovite konferencije Stožera civilne zaštite, kada je šef Stožera Božinović na upit novinara potvrdio da osobe koje na granici dokažu da u Hrvatskoj imaju rezerviran turistički smještaj - zapravo bez problema mogu ući u zemlju.

 

Link to comment

Lufthansa izbacila red letenja za juni, i time mi otkazala London-Minhen-Beograd za tri nedelje. Povratak par dana kasnije Austrian-om, preko Beca jos stoji kao potvrdjen.

 

Zvao UK broj za kol centar, 2 minuta cekanja i samo pitanje da li hocu refundaciju ili rebukiranje. Izabrao ovo prvo, cela karta otkazana - sad se samo ceka koliko ce da prodje dok se novci ne vrate na kreditnu...

Link to comment

Филипче за Сител: За патување во Грција, здравствените пасоши, карантинот, полицискиот час

 

 

filipce u grckoj sa ministrom zdravlja

sledece nedelje ce imati dogovor sta i kako

da li da se traze testovi za ulaz ?

kako lecenje ako si van drzave?

tranzit ?

 

stav filipceta je da je vaznije da se postigne dogovor za lecenje do li da se ima test pri ulasku

Link to comment
14 hours ago, BarryWhite said:

Sad čitam vest da je Air Serbia pemerila prve letove sa Londonom, Frankfurtom, Cirihom i Bečom sa 18 na 21 maj. 

da. svi ostali su na čekanju do 15.juna.
on topic: kupio sam vreću za spavanje pa sutra krećem na letovanje. juče živci prsli, a sada sam spreman i da spavam na granicama sve dok me ne puste da odem na planirano letovanje. nadam se da mi neki granični kreteni neće pokvariti ovo dobro raspoloženje.

Link to comment
34 minutes ago, maheem said:

da. svi ostali su na čekanju do 15.juna.
on topic: kupio sam vreću za spavanje pa sutra krećem na letovanje. juče živci prsli, a sada sam spreman i da spavam na granicama sve dok me ne puste da odem na planirano letovanje. nadam se da mi neki granični kreteni neće pokvariti ovo dobro raspoloženje.

Srećno i javljaj se usput.

Link to comment
2 hours ago, maheem said:

da. svi ostali su na čekanju do 15.juna.
on topic: kupio sam vreću za spavanje pa sutra krećem na letovanje. juče živci prsli, a sada sam spreman i da spavam na granicama sve dok me ne puste da odem na planirano letovanje. nadam se da mi neki granični kreteni neće pokvariti ovo dobro raspoloženje.

Kaka su ti pravila, jel' moraš da imaš marveni kovid19 pasoš, test ne stariji od 72h i te fore?

 

Aj sasrećom, dobro nam se vratio :)

Link to comment
2 hours ago, dùda said:

Srećno i javljaj se usput.

 

1 hour ago, Lancia said:

Ako te neko bude dirao, pozovi se na nas :fantom: buen viaje, Makso.

 

1 hour ago, mustang said:

sve ce biti okej. ne jebe lep nego uporan :D

 

30 minutes ago, Skyhighatrist said:

Kaka su ti pravila, jel' moraš da imaš marveni kovid19 pasoš, test ne stariji od 72h i te fore?

 

Aj sasrećom, dobro nam se vratio :)

<3

Nemam pojma kakva su pravila. Jedan dan guglam jedno, drugi dan drugo, ambasada je bila od pomoći samo oko kidanja živaca. Zvao sam i pisao svima koji su mi pali na pamet, čak i našim ambasadama zemalja u tranzitu koje su mi više izašle u susret nego ova što treba da se angažuje. Na kraju su podneli zahtev za odobrenje mog ulaska u Srbiju (wtf?!) ali rešio sam da to ne čekam na poslu ili na terasi ovog smeštaja koji ponekad nazovem kućica već, ako dođe do toga, da ga sačekam u šatoru na ulasku u zemlju. Imam odobrenje od firme za korišćenje službenog auta, molbu firme da me puste doma, pismo evropske komisije koja mojoj kompaniji dozvoljava neometani tranzit tokom konrada i to je sve. Znam da je to dovoljno ali znam i da nekome to možda i ne bude enough but he who dares...

Prilično sam popizdeo prvenstveno zbog kurcobolje naše ambasade koja mi je nekoliko dana govorila da je povratak nemoguć, posle toga par puta su mi rekli da sam izguglam kako da se vratim. Na drugom mestu su poznanici čija je empatija tipa: boli te dupe plata ide, bolje nego da si kod kuće. Ljude koje sam prvi put u životu sreo u ova dva meseca su prvo pitali kako mentalno podnosim sve ovo, kako mi žena izdržava i kako mogu da mi pomognu.

Neću raditi test, potpisaću odlazak u karantin na dve nedelje jer to testiranje nije ništa drugo no punjenje državnog budžeta. Za te pare sam kupio starijim klincima opreme za kampovanje koju ću da testiram usput.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...