Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

3 hours ago, čekmeže said:

Samo se još 1 potvrdilo da je crkva iznad države.

mislim da ovo nije tačno i da se ovde ne radi o jačini crkve

rekla bih da je igranaka oko ne gubljenja glasova, što je imo još i gore i odvratnije, o odgovornosti da ne pričam

Link to comment
10 hours ago, dùda said:

mislim da ovo nije tačno i da se ovde ne radi o jačini crkve

rekla bih da je igranaka oko ne gubljenja glasova, što je imo još i gore i odvratnije, o odgovornosti da ne pričam

 

Pa ako vlast mora da blajvi crkvi čak i u ovakvoj situaciji jer joj glasovi zavise od toga da li će u globalnoj pandemiji forsirati javno zdravlje ili talibanštinu, onda ipak govorimo o realnoj jačini crkve. Ono, ne možete nam ništa ma koliko racionalan razlog imali da nam jednom u životu uradite nešto, jer je situacija u društvu takva da nema tog talibanskog ludila čije suzbijanje vas neće debelo koštati na izborima. Hehehe.

 

Juče, ovde kod mene, nešto kontempliram pored prozora u trenutku kada je išao poziv na večernju molitvu. Posle standardnog ezana, mujezin je najumilnijim i najljubaznijim tonom koji ljudsko biće može da izvuče iz sebe dodao i jednominutnu besedu o važnosti sedenja kod kuće, neizlaženja napolje, i kako ćemo zajedničkim odricanjem pobediti pošast i vratiti se u naše džamije, allahu akbar. Da je umesto toga rekao nešto tipa: "Dve hiljade godina se niko nije zarazio u džamiji pa neće ni sada" sutradan bi morao da traži novi posao jer bi mu nadležno minstarstvo, koje poseduje sve verske objekte i plaća sva sveštena lica (osim onih povezanih sa sektama), prekinulo radni odnos pa bi mu sledeće radno mesto bilo u nekoj Džedi ili Džalalabadu.

 

Tako u praksi izgleda kada država kontroliše crkvu a ne obrnuto.

Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

baš vole baraon boju.

ja sam htela da pitam shto su toliko braon, da nisu vukli sliku kroz neki filter, ali mi se uchinilo bash nekorektno prema narodima koji su nezavisno od svoje volje braon :hihi:

Link to comment
12 hours ago, Frank Pembleton said:

Naravno da on nije glavni krivac ali ovo kukumavčenje po FB je ispod svakog nivoa.
Doći će trenutak da mu neko kaže:
Milion stvari su uradili protiv vaših preporuka, a vi im dalje držite leđa?



... Shiit has hit the fan...
 


Znaci drama je sto Kon nije uspeo da pritisne Vucica da realizuje njegove preporuke bez uzimanja u obzir kako to utice na realne Vuciceve prioritete (rejting medju vernicima, vlasnicima kladionica i kafica, motaonica kablova)? Jer inace to tako ide s Vucicem, predocis mu stanje i izlozis strategiju koja je najpovoljnija za interes gradjana, i on prihvati savet strucnijeg od sebe. Ili ne bas?

 

Kon ima dve opcije, da digne ruke od svega i da ostavku ili da cuti i jede govna u nadi da ce bar nesto isterati. 
Sto se mene tice posle ove uskrsnje sprdnje sa kasicicama trebao bi da da ostavku i bar sebe sacuva od daljeg smaranja i pravdanja kojekome, ovaj narod i drzava su nepovratno izgubljen slucaj.

Link to comment
Just now, Leia said:


Znaci drama je sto Kon nije uspeo da pritisne Vucica da realizuje njegove preporuke bez uzimanja u obzir kako to utice na realne Vuciceve prioritete (rejting medju vernicima, vlasnicima kladionica i kafica, motaonica kablova)? Jer inace to tako ide s Vucicem, predocis mu stanje i izlozis strategiju koja je najpovoljnija za interes gradjana, i on prihvati savet strucnijeg od sebe. Ili ne bas?

 

Kon ima dve opcije, da digne ruke od svega i da ostavku ili da cuti i jede govna u nadi da ce bar nesto isterati. 
Sto se mene tice posle ove uskrsnje sprdnje sa kasicicama trebao bi da da ostavku i bar sebe sacuva od daljeg smaranja i pravdanja kojekome, ovaj narod i drzava su nepovratno izgubljen slucaj.

+ kolko ocesh

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Pa ako vlast mora da blajvi crkvi čak i u ovakvoj situaciji jer joj glasovi zavise od toga da li će u globalnoj pandemiji forsirati javno zdravlje ili talibanštinu, onda ipak govorimo o realnoj jačini crkve. Ono, ne možete nam ništa ma koliko racionalan razlog imali da nam jednom u životu uradite nešto, jer je situacija u društvu takva da nema tog talibanskog ludila čije suzbijanje vas neće debelo koštati na izborima. Hehehe.

 

 

Koliko bi ih koštalo, 2, 3 ili 4%, možda bi dobili 45% umesto 51%? Al' kad je na vlasti Rejtingmen kome se verovatno pale crvene lampice u generalštabu kad u nekom selu dve babe greškom glasaju za nekog drugog.

Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

ja sam htela da pitam shto su toliko braon, da nisu vukli sliku kroz neki filter, ali mi se uchinilo bash nekorektno prema narodima koji su nezavisno od svoje volje braon :hihi:

 

hteli su da liče na duborez :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Pa ako vlast mora da blajvi crkvi čak i u ovakvoj situaciji jer joj glasovi zavise od toga da li će u globalnoj pandemiji forsirati javno zdravlje ili talibanštinu, onda ipak govorimo o realnoj jačini crkve. Ono, ne možete nam ništa ma koliko racionalan razlog imali da nam jednom u životu uradite nešto, jer je situacija u društvu takva da nema tog talibanskog ludila čije suzbijanje vas neće debelo koštati na izborima. Hehehe.

 

mislim da psiho i talibani blajve jedni drugima,  u zavisnosti od potrebe, nije to jednosmerna ulica. talibani su nesumnjivo jaki, ali ipak je jaci onaj ko drzi pare, sluzbe i medije.

npr spram pitanja kosova (koje bi za crkvu trebalo da bude par excellence najvaznije pitanje) psiho je prilicno uspeo da ih umrtvi, sto parama, sto pretnjama, te ovi daju pomirljive izjave i cak odlikuju psiha, iako bi valjda trebalo da ga anatemisu zbog izdajnicke role na kosovu. a onda ovaj negde mora da im popusti, a manja je steta da im popusti kod lizanja kasika, nego po pitanju kosova.

Edited by Nikodije
Link to comment

 

7 minutes ago, Reaktor said:

 

hteli su da liče na duborez :fantom:

:rolf:

 

uspeli su :thumbsup:

 

 

edip. najjachi je u koga je pdv. sve ostalo je sitno zezanje.

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...