Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

Quote

 

Kako saznaje Nova.rs iz izvora bliskih SPC, danas su potvrđeni pozitivni rezultati na koronavirus kod još dve osobe koje su služile uskršnju liturgiju u Hramu Svetog Save.

Pored patrijarhovog vikara, koji je zadržan na lečenju u Zemunskoj bolnici, prethodnog dana testirano je više od dvadeset ljudi koji su učestvovali u bogosluženjima u Hramu Svetog Save, a kako nezvanično saznajemo pozitvni na Kovid-19 su jedan sveštenik i čtec (pomoćnik) patrijarhovog saradnika, dok ostali još uvek čekaju rezultate.

 

 

Link to comment

tesko da su se oni zarazili preko kasicice, ako je uopste istinit ovaj clanak, novoj ne verujem nista. ako su nekog vernika zarazili, to ce tek da se pokaze. 

Edited by Joe D
Link to comment
25 minutes ago, Joe D said:

tesko da su se oni zarazili preko kasicice, ako je uopste istinit ovaj clanak, novoj ne verujem nista. ako su nekog vernika zarazili, to ce tek da se pokaze. 

misliš da nije bilo kašičice? ja sam razumela da se to videlo na rtsu, liturgija i pričest...

Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

misliš da nije bilo kašičice? ja sam razumela da se to videlo na rtsu, liturgija i pričest...

ne mislim da nije bilo kasicice, mislim da nije bilo dovoljno vremena od ukrsa da razviju simpome i da se testiraju, pa je verovanije da su ranije zarazeni. kazem, pod uslovom da je clanak uopste istinit. 

 

 

Link to comment

ako su danas pozitivni, najdalje su juche testirani, to znachi da se nisu zarazili za uskrs, nego su, sva je prilika, zarazeni boravili na svojim radnim mestima i kontaktirali sa drugim osobama bar nekoliko dana. ne znam koje je neodgovornije. pre svega prema drugima, a posebno prema shefu ustanove, koji je rizichan po ko zna koliko tachaka.

 

ako cemo da insistiramo.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
24 minutes ago, Joe D said:

ne mislim da nije bilo kasicice, mislim da nije bilo dovoljno vremena od ukrsa da razviju simpome i da se testiraju, pa je verovanije da su ranije zarazeni. kazem, pod uslovom da je clanak uopste istinit. 

aaa misliš da je sve lažna vest...

ja sam čula za ovo kod daška u emisiji. ne znam da li je i njemu izvor nova s, ali je rekao nešto zanimljivo, valjda je to ovo što rene kaže da se videlo, ja ne gledam rtsov dnevnik pa ne znam... da se na rts videlo to sa kašičicom, ljubljenjem ikone, i ljubljenje ruke baš ovom vladiki za koga nova s tvrdi da je zaražen. e sad, daško kaže da su snimci uklonjeni. ne znam tačno na šta je mislio, ali sam sad premotavala dnevnik rtsa od nedelje i zaista ne postoji vest o uskršnjoj liturgiji. ima je u najavi, a onda se u nastavku dnevnika više ne spominje. i kasnije ima prilog sa uključenjima iz gradova u srbiji, to jest početak priloga na kome se vide reporterke iz 3 grada, ali do kraja priloga se više ne pojavljuju. reklo bi se da je montirano.

Link to comment

Videlo se u direktnom prenosu liturgije. kako prilaze vernici, dobijaju pričest, svi istom kašičicom, zatim svi brišu usta u istu tkaninu koju je pop držao u ruci.

Link to comment

znači nisu se zarazili na uskršnjoj liturgiji, već na vrbici nedelju dana ranije, kako će proći irinej i divna videćemo sledeće nedelje, najranije za vikend

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

ne mislim da nije bilo kasicice, mislim da nije bilo dovoljno vremena od ukrsa da razviju simpome i da se testiraju, pa je verovanije da su ranije zarazeni. kazem, pod uslovom da je clanak uopste istinit. 

 

 

 

Znaci tako zarazeni su drzali liturgiju u hramu? Pa to je jos gore

Link to comment
6 minutes ago, Tsai said:

 

Znaci tako zarazeni su drzali liturgiju u hramu? Pa to je jos gore

naravno da je gore, ako se tako odigralo. 

 

nije kasicica toliko bitna u celoj prici, preko kasicice ne moze ne znam koliko ljudi da se zarazi. ljudi se koncentrisu na kasicicu i ljubljenje ikone zato sto preko te slike lakse vizualizuju prenosenje virusa. cak i da izbacis ceo taj ritual, pravi problem je taj sto je uopste dozvoljeno okupljanje veceg broja ljudi u crkvi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...