Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

3 hours ago, ragasto said:

Zaravnili smo krivu, a onda smo pustili gomiletine ljudi u crkve. Pa, super.

zaravnali bi mi da smo znali gde je kriva :hihi:

 

 

mislim, eno michigen, ako sam dobro shvatila, neke relativno masovne desne demonstracije protiv drzavnih mera glede korone. bez maski, bez distance, sitna deca lizu sve :s_w:

 

u komentarima masovno - jebiga to je michigen :rolf:

 

 

to nas naravno nishta ne teshi. iz ovih internet iskustava, koliko vidim, ko je doneo koronu kuci, poslao je po pravilu i babu i djeda na respirator. baba se neka i vratila, dedo chesto i ne. ako toliko ljudi nece da misle, jebiga. a babodjedi ce na kraju zavrshiti na shvedskom modelu, sa saosecanjem ili bez.

Edited by gospa buba
Link to comment
Quote

 

MUSLIMANSKI VOĐA OPTUŽEN ZA UBISTVO JER JE OKUPIO LJUDE U DŽAMIJI: Na skupu se zarazilo više od 1.000 pristalica

 

Muhamed Saad Kandalvi, vođa muslimanske grupe Tabligi džamat, optužen je u Indiji za ubistvo nakon što je održao okupljanje u Nju Delhiju posle čega je došlo do masovne zaraze ljudi koronavirusom.

Policija je navela da je Kandalvi ignorisao dva upozorenja da okonča skup u džamiji u glavnom gradu u martu.

Nakon okupljanja, veruje se da su 1.023 osobe širom 17 država zarazile koronavirusom od stranaca koji su prisustvovali skupu.

Saad i njegova grupa negiraju optužbe.

Optužbe protiv njega su podignute dok se nalazi u samoizolaciji i on neće moći da traži kauciju.


Policija je navela da okupljanje Tabligi Džamata u oblasti Nizamudina u Nju Delhiju, koje je počelo 3. marta, nije okončano čak ni kada je Indija 24. marta uvela restiriktivne mere u zemlji.

Međutim, oni navode da su otkazali okupljanje i zamolili sve da odu čim je indijski premijer Narendra Modi najavio uvođenje policijskog časa 22. marta.

 

 

 

Edited by slow
Link to comment
1 hour ago, Lyckety Splyt said:

Jesam ja nešto prebacio, otkud pričešće četvrtkom?

I ovo je dobro pitanje:ph34r:. Možda i oni pokušavaju da poravnajutm tako što će pričešćivati ljude tokom nekoliko dana...

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Malvo said:

Mali off, ali vrlo mi je interesantan slucaj Save Janjica, koji pojavom i delanjem odudara od svojih kolega, cak i uzimajuci u obzir da je monah, a ne obican popa. Ocigledno je vrlo proracunat i dela koliko i besedi, ali mi nije jasno ko stoji iza njega.

 

Taj je oduvek bio začuđujuće normalan.

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

I ovo je dobro pitanje:ph34r:. Možda i oni pokušavaju da poravnajutm tako što će pričešćivati ljude tokom nekoliko dana...

 

nocom prati kashichicu ferijem? ili se samo plakne :hihi:

Link to comment
17 hours ago, Malvo said:

Mali off, ali vrlo mi je interesantan slucaj Save Janjica, koji pojavom i delanjem odudara od svojih kolega, cak i uzimajuci u obzir da je monah, a ne obican popa. Ocigledno je vrlo proracunat i dela koliko i besedi, ali mi nije jasno ko stoji iza njega.

 

Iza Save Janjica stoji njegov velicanstveni intelekt, dobro srce i demonstracija one plemenite verzije hriscanstva koju je crkva mahom odavno odbacila. On ima mnogo prijatelja jer je takav kakav je ali ne postoji nikakva tajna sila i mocna ruka koja ga gura, ukoliko se nesto nije promenilo u tom smislu poslednjih godina. Njegove poruke, koje su obicno opsteljudske i odbijaju da duvaju u bilo cije nacionalne tikve, prijaju jednom delu medjunarodne uprave pa su mu tamo stvorile dosta prijatelja i postovalaca i to je to. Dok je bio obican cyber-monk stitio ga je tadasnji iguman manastira Decani, sada je dobri Sava sam iguman i moze da stiti samog sebe. Sava je neobican covek na kakve nismo navikli i prestali smo da verujemo da postoje, zato mora tu da bude neka zavera iza njega. Medjutim, nije sve zavera, prosto postoje ljudi koji otvoreno govore ono sto misle.

Link to comment

Slušala sam na N1 verskog analitičara Draška Đenovića, koji otprilike kaže: možemo da radimo šta hoćemo, ne može niko da nas spreči.
Hramovi će biti otvoreni, crkva ne poziva, ali sveštenici ne smeju da vrate nijednog vernika.
Država moze da donese koju hoće zabranu, vernici veruju samo u Boga, Sinod se mozda i ne slaže sa patrijarhom, videćemo posledice unutar je posle Uskrsa.... bla, bla...

I sad ja pitam, od kada smo mi postali ovoliki vernici??? Šta sam propustila i prespavala??? Užas!

Link to comment

Bilo bi zanimljivo čuti jednog drugog verskog analitičara (M.Đorđević), ali eto...

 

Nismo mi postali nikakvi hc vernici, narodna mudrost je dala dosta psovki na ove teme.:s_d: Zbog toga i mislim da je ovo moglo da se reši drugačije, i bez previše problema...

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Slušala sam na N1 verskog analitičara Draška Đenovića, koji otprilike kaže: možemo da radimo šta hoćemo, ne može niko da nas spreči.
Hramovi će biti otvoreni, crkva ne poziva, ali sveštenici ne smeju da vrate nijednog vernika.
Država moze da donese koju hoće zabranu, vernici veruju samo u Boga, Sinod se mozda i ne slaže sa patrijarhom, videćemo posledice unutar je posle Uskrsa.... bla, bla...

I sad ja pitam, od kada smo mi postali ovoliki vernici??? Šta sam propustila i prespavala??? Užas!
 

i posle se neki pitaju zašto se dezinfikuju ulice :happy:

Link to comment

Poštujem svako mišljenje i stav, ma koliko bilo suprotno od mog, ali sve do tačke dok me ne ugrožavaju, mene i moje koji u ovoj pošasti spadaju u rizične grupe.
Ovo je van svakog zdravog razuma.
Šta se desilo sa nama? Da li je moguće da odsustvo svakog kritičkog mišljenja i stava stvorilo zombije i debile.
Izvinjavam se vernicima, ali ovo glavom kroz zid ne razumem.
I sve je to u redu da time nanose štete samo sebi.

Link to comment

Pa, objašnjeno je svojevremeno na temi; oni se drže toga u šta veruju, postupaju po pravilima i sa te strane je sve u redu. Problem je na drugoj strani pošto država to neće da reši (da li nisu svesni posledica ili svesno rizikuju ne znam), a siguran sam da je moglo. Ako je ovo prošlo

 

kralj%20irinej%20ana_1000x0.jpg

 

onda može sve. Ako ništa drugo, česnjejši Grigorije  je dao dobro opravdanje. Vidi se da je vešt u pregovorima:whistle:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...