Jump to content
IGNORED

SPC i njeni rituali u doba Korone


Ravanelli

Recommended Posts

1 minute ago, Leia said:


to nisu pitanja za epidemiologa.

 

Nisu..pitanje za coveka a onda epidemiologa je "Zasto sedis sa onima koji te koriste kao alatku u odbrani rejtinga, dok pucaju svi sistemi odbrane od onoga sto jeste tvoj resor" . 

 

Jedno od merila vrednosti coveka je da li sedis pored Vucica ili to apsolutno izbegavas.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

@Leia

Da li bi bilo gore, to ne znamo.

 


Zaista, potrebno je mnogo maste da zamislis niz preporuka za borbu protiv najsmesnijeg virusa, jednom kad se vratis iz shoppinga u Milanu.

Odoh, pocecu da psujem :dry:

Link to comment
34 minutes ago, Reaktor said:

ne izlazi se lako kad se uvatiš u kolo :fantom:

daj mi neke primere zashto. pitam dobronamerno, ne mogu da smislim zashto neko, ko je u zasluzenoj penziji do kraja godine, ne moze da kaze - ja vam ovo nisam duzan, dovidjenja i hvala na svim ribama? :unsure:

 

ja bih npr imala dosta da izgubim da se zahvalim tek tako u ovom uzrastu i kategoriji i izboru alternativnog radnog mesta. tj kad bi fizichari bili odgovorni za sudbinu nacije.

 

20 minutes ago, Leia said:


Evo ja se najiskrenije nadam da ce Kon dati neopozivu ostavku i da ce vas na kzn pozdravljati ludi Nestor i plavooki vanzemaljci. 

ti hocesh narod da shizne 300% :ohmy:

Edited by gospa buba
Link to comment
5 minutes ago, Leia said:


Zaista, potrebno je mnogo maste da zamislis niz preporuka za borbu protiv najsmesnijeg virusa, jednom kad se vratis iz shoppinga u Milanu.

Odoh, pocecu da psujem :dry:

 

Još samo da mi objasniš kopernikanski obrt u narativu kriznog štaba i stručnjaka (u kojem nema Nestorovića) kako smo pobedili virus i vraćamo život u normalu na 300+ novozaraženih na dnevnom nivou.

Meni je to cinculiranje mnogo mnogo gore nego Nestorovićeva trabunjanja.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
2 minutes ago, SNARC said:

Jedno od merila vrednosti coveka je da li sedis pored Vucica ili to apsolutno izbegavas.


Nemoj da zezas! Merilo vrednosti coveka, nista manje?? :lolol:

Odoh ja da sedim na terasi i mirisem cvece, drugima prizeljkujem da se manu corava posla a prva se toga ne pridrzavam

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

daj mi neke primere zashto. pitam dobronamerno, ne mogu da smislim zashto neko, ko je u zasluzenoj penziji do kraja godine, ne moze da kaze - ja vam ovo nisam duzan, dovidjenja i hvala na svim ribama? :unsure:

 

za Kona konkretno ne mogu da kažem, ne znam njegovu situaciju... ali znam par lokalnih privrednika koji su prihvatili nepristojne ponude, a kad su se zasitili i rekli: "hvala lepo na saradnji, meni je dovoljno i želim da se povučem", bivali su posećeni od strane stručnog tima za ubeđivanje, koji im je (uz zvuke Karmine Burane sa starog gramofona) objasnio da nisu stekli sve uslove za pemziju :fantom:

Link to comment
3 minutes ago, Reaktor said:

 

za Kona konkretno ne mogu da kažem, ne znam njegovu situaciju... ali znam par lokalnih privrednika koji su prihvatili nepristojne ponude, a kad su se zasitili i rekli: "hvala lepo na saradnji, meni je dovoljno i želim da se povučem", bivali su posećeni od strane stručnog tima za ubeđivanje, koji im je (uz zvuke Karmine Burane sa starog gramofona) objasnio da nisu stekli sve uslove za pemziju :fantom:

pa oni su u mojoj kategoriji, to razumem.

 

ja se pitam za kona. sve i da se sve zavrshi manje vishe regularno (uprkos a ne zahvaljujuci), on nema nikakve garancije da bash onda ne reshe da ga vuku kroz katran i perje, jer im se moze i isho im na zivce od pochetka, recimo. a svi znamo kako to izgleda i koliko ce tu fejsbuk i tviter kuknjava da pomognu. nikako. bude li pak neki varijetet katastrofe, tek tada.

Edited by gospa buba
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

...jer je situacija u društvu takva da nema tog talibanskog ludila čije suzbijanje vas neće debelo koštati na izborima. Hehehe.

 

Zapravo su i talibani prije petnaestak dana objavili da rado prihvataju pomoć i garantuju bezbjednost svakoj humanitarnoj i zdravstvenoj organizaciji koja dođe u Avganistan da suzbija koronu. Ipak je ovo šampionski nivo neumlja i kapitulacije organizovanosti ljudske zajednice.

Link to comment

^^dobro, nije da treba da bude bilo kome za utehu, ali ipak su trampovi trogloditi jos uvek nedosizna kategorija po tom pitanju.

Edited by Joe D
Link to comment
14 minutes ago, gospa buba said:

pa oni su u mojoj kategoriji, to razumem.

 

ja se pitam za kona. sve i da se sve zavrshi manje vishe regularno (uprkos a ne zahvaljujuci), on nema nikakve garancije da bash onda ne reshe da ga vuku kroz katran i perje, jer im se moze i isho im na zivce od pochetka, recimo. a svi znamo kako to izgleda i koliko ce tu fejsbuk i tviter kuknjava da pomognu. nikako. bude li pak neki varijetet katastrofe, tek tada.


Pa pogresio je u startu sto je uopste prihvatio da se upusti u sve to, misleci da se iz kloake moze izaci neokaljan.

Nestor je prava mera ovom drustvu, pliva u septickoj jami kao riba u vodi, njemu lepo, svima lepo.

Link to comment
7 minutes ago, Leia said:


Pa pogresio je u startu sto je uopste prihvatio da se upusti u sve to, misleci da se iz kloake moze izaci neokaljan.

Nestor je prava mera ovom drustvu, pliva u septickoj jami kao riba u vodi, njemu lepo, svima lepo.

ne znam josh da li je pogeshio, ne mogu da tvrdim.

 

za ludog nestora ne znam shta da mislim, neka zla kombinacija okolnosti, nishta drugo + neobuzdan ego sredovechnog mushkarca. nedobro za sve. mislim chisto sumnjam da i on uveche ode kuci zadovoljan kako je super proveo dan. kasno je za to :sad:

Edited by gospa buba
Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

 

 

za ludog nestora ne znam shta da mislim, neka zla kombinacija okolnosti, nishta drugo + neobuzdan ego sredovechnog mushkarca.

Pre svega ovog, Nestor je gostovao po nekim televizijama i pricao neke budalastine... Moja dokona majka naravno gleda te gluposti... Klinja nam se razboli, ona napadne da lecimo dete kako je Nestor pricao na TV... Naravno, otkacim mamu, ali kod lekara priupitam o Nestorovim budalaštinama... Doca je samo rekao da je to, na žalost, bolestan čovek kojem neko daje medijsku pažnju... Nekad je bio dobar doktor, ali je odavno skrenio u pogrešnu ulicu i niko ga više ne treba uzimati zaozbiljno...

 

Kad, eto ti Nestora u kriznom štabu, i ponaša se baš kako je i nama doca rekao...Kao neko ko je odavno na pogrešnom koloseku...

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

ne znam josh da li je pogeshio, ne mogu da tvrdim.

 

za ludog nestora ne znam shta da mislim, neka zla kombinacija okolnosti, nishta drugo + neobuzdan ego sredovechnog mushkarca. nedobro za sve. mislim chisto sumnjam da i on uveche ode kuci zadovoljan kako je super proveo dan. kasno je za to :sad:


S moje tacke gledista naravno da je pogresio, jer covek mora svoj mir i dusevno zdravlje da stavi ispred opste dobrobiti ako vec zna u kakvoj kloaki zivi i da tu opsta dobrobit uopste nije opcija.

A Nestoru licno mislim da nista ne fali, ludom more do kolena :dry:

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Najiskrenije, mislim da je davao korektne preporuke na osnovu raspolozivih informacija o virusu koji je nov i o kom citav svet malo zna.

Naravno da nije bilo tako.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...