Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

Ono sto sam primetila u ovom uvodu od ludila koje nas tek ceka, jaja mnogo trosim [emoji2955] a u nabavku tek sutra idem. Nadam se da ih Maxi-Lidl ima? Ok, moracu i do pijace inace. Jaja uvek imam, ali ovo sada nesto sve sa jajima : palacinke, proja 2x, fritata, gospini kolacici, przena jaja ccc -.-

 

 

Link to comment

Hvala za ideje, pica je uvek dobrodošla mada sad nemam pola sastojaka.
Kiflice mi deluju previše komplikovano. 

Što se krofni tiče, to samo kad drugi naprave. Em ne volim da pržim, em nisam uštekao ulje. :lolol:

Link to comment

Izvoljevas -.-

Sta ti treba za picu: brasno, voda, secer, taj kvaščić smile.png malo ulja, paradajz bilo kakav (pelat, koncentrat, sok) neki sir, malo origana i vozi, a sigurno imas neku slaninicu, kobaju... a i ako nemas... ;)

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Hvala za ideje, pica je uvek dobrodošla mada sad nemam pola sastojaka.
Kiflice mi deluju previše komplikovano. 

Što se krofni tiče, to samo kad drugi naprave. Em ne volim da pržim, em nisam uštekao ulje. :lolol:

umesis testo za picu, podelis na kuglice i zamrznes. za kad imas materijala i kad ti se jede.

Link to comment
umesis testo za picu, podelis na kuglice i zamrznes. za kad imas materijala i kad ti se jede.
Odlicna ideja.
Ili zamrzne samo kvasac, mada ako ga ne potrosi ubrzo, zna ponekad da "ne radi" posle odmrzavanja.
Link to comment
19 minutes ago, renne said:

može

 

U kom odnosu na suvi kvasac?

 

Ima da se kupi prašak za pecivo, koji može dugo da stoji, a nema pekarskog kvasca koji se ubuđa posle deset dana. Ovan narod je lud.

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

U kom odnosu na suvi kvasac?

 

Ima da se kupi prašak za pecivo, koji može dugo da stoji, a nema pekarskog kvasca koji se ubuđa posle deset dana. Ovan narod je lud.

jedna kesica ti je dovoljna za oko 1.5 kg brašna

Link to comment
9 minutes ago, napadaj said:

Slatko od smokava vs slatko od jagoda, pitanje je sad 906f5041a95c75f77d174705d2fdbf6e.jpg

moze i jedno i drugo - samo da je s nekim starijim sirom. u jagode malo cilija, da zvekne. u smokve ne mora. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...