Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

21 minutes ago, Filozof manijak said:

Nemam ništa kući, u frižideru samo svetlo.

Ako potraje ovo biću maneken iz Bijafre, taman malo da stešem liniju :fantom:

a ja nemam svetlo u frižideru i to me odavno deprimira. probala sam da zamenim sijalicu, al nije do sijalice.

ma šta me briga... kad ogladnim samo pomislim na kuvanu kožu od pileta među zubima i odma više nisam gladna.

Link to comment
Jos ako stavis kesicu vanilin secera u smesu... mmmm
ja nikad ne stavljam nikakav shecer u testo za palachike. u medjuvremenu sam preshla i na model pokojne babakume iz grubishnog polja (to bosanska krupa za nas sirotinju bez tetke :D ) koja je uvek imala vec umesheno testo u fridzu, i kad nam se prijedu palachinke bilo kad, ona obrne svakom po dve i gotova stvar. moze da stoji 3 dana sigurno, mozda i duze, ne znam, ali su treceg dana vrhunske!

sent from bubamoto

Link to comment
8 hours ago, Bambula said:

Prosto je, tako su nekad stare zene pravile hleb. 

 

Uzmes neku vecu teglu ili sta vec, stavis 2 solje brasna i 2dl mlake vode, jednu kasiku secera i poklopis ali ne zatvaras jer treba i vazduh.I ostavis na toplom npr pored radijatora i tako 3 dana,samo sto preostala 2 dana dodajes po jednu solju brasna i 1dl mlake vode.3 dan se pojavi vrenje i pocne da mirise na kvasac tad mozes da ga koristis.Za neki prosecan hleb ti treba 2 supene kasike tog kvasca u koji opet dodas 1 solju brasna i 1dl mlake vode i dalje mesis kao obicam hleb. 

 

Ima samo jednu manu nije za brzu upotrebu jer mu treba poprilicno vremena da naraste.Najbolje je uvece da zamesis, a ujutru da peces.

 

I dobijes onaj starinski hleb, na koji doduse prvi put treba da se naviknes jer nije isti kao iz pekara,ali ako si nekad jeo kod babe hleb onda nema problema :) 

 

E hvala.

Link to comment
20 hours ago, InvisibleLight said:

Apetit Ko kad krenes vozom na more 83. pa pojedes peceno pile do šida

:hail:

 

Žena bahato baca ulje i brašno, veliki pleh hormašica danas posle ručka.

Link to comment
2 hours ago, renne said:

To je odličan metod
Inače mi ćemo danas da utučemo zalihe sarme i mladog luka

imam materijal za oproshtajnu sarmu, vege i klasik :D

 

al necu danas. danas mora da se projektno pojede musaka od juche :dry:

 

hurmashice pogiboshe. moramo uvesti kolache po sekcijama, svaki treci dan!

Edited by gospa buba
Link to comment

Neće ovako moći dugo, dovučem za x dana a pojedemo sve za 1 ručak plus posle ručka nešto slatko i tokom dana od zatočeništva i živaca... 

 

@renne je li ok u Maksiju što se tiče mlečnih proizvoda? 

Link to comment

Imlek gruva po, minimum paletu, za vece objekte. Napokon je zavrsena obnova ona 3 izgorela postrojenja u Padinjaku, nema frke za mleko.

Ali rafovi sa brasnom i secerom su opustoseni, ulje se izdaje™ sa ogranicenjem od 6 litara po glavi (bar u Delhaizeu), kao da je 1993.

Kvasca ni za leka, zato.

 

Jos malo jescemo leba i jezika. Kad se setim ukusa hleba iz zamrzivaca koji je odmrznut dodje mi da pegliram automatski. Dakle da mi neko sutra kaze ili jedi hleb iz zamrzivaca ili da te ubijemo - birao bih ovo drugo mirne duse.

Link to comment

Mi slabo u kući jedemo leba, brašno mi treba za palačinke, jaja mešana sa brašnom i mlekom, možda kolač iz mikrotalasne. Valjala bi mi kanta masti, ako znate gde ima javite. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...