Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

1 hour ago, hoffnung said:

sada sam na n1 procitao da nemamo kvasca iz razloga jer ga uvozimo iz madjarske i hrvatske :wacko: nisam znao da uvozimo kvasac... no, ima recept na n1 kako da se hleb [ovako na slici deluje super] napravi uz pomoc praska za pecivo, ako nekome treba, evo ga link:

 

domaca pogaca bez kvasca

 

kvasca nikad nema, a bozic sam jedva nasao.

Edited by Joe D
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

odakle ti luk!!!

sent from bubamoto
 

stari merkator, moja stara dobavljačica, prvi red od ulaza, pretposlednja tezga, najbolji luk u univezumu

edit: ako ćemo matematički prva kolona :lolol:

Edited by renne
Link to comment

što sam imala svežeg povrća, pojelo se

videla luk jutros na pijaci ali više ne kupujem povrća, preživću, prelazim na zamrznuto

 

mene više zanima odakle renneu kukuruz :D

Link to comment

I ja imam uvek smrznut, Frikomov mi je super, kao i grasak.
Gde je@darling jel ga je nasala?

Na belom luku, tek da zamirise, proprzim slaninicu, dodam smrznut kukuruz, zaljutim.
Mesam ga i sa zelenom salatom, stavljam u tortilje kao dodatak sa grckim jogurtom...recimo.

Link to comment

@Jumanji frikom stvarno to dobro radi: secerac, grasak, boranija... sve im je eskstra!

 

edit: nikada nisam zamrzavao mladi cluk, ali bih zaista voleo da imam tonu toga! mladi luk - crno/beli mogao bih da pojedem u sezoni.. i van iste...

 

edit2: znate sigurno za onaj 'instant ramen' sto moze da se kupi kod nas, kada je sezona mladog luka, uz to mogu [naseckan] da ga pojedem kiloooooo! ali nije samo to... onaj zeleni deo, peruske... sa jajima... :((( tuzan sam jer se uvek setim da mi je istog potrebno tona, kao sto sam napisao. jeo bih ga sa kolacima!  :D

Edited by hoffnung
Link to comment
što sam imala svežeg povrća, pojelo se
videla luk jutros na pijaci ali više ne kupujem povrća, preživću, prelazim na zamrznuto
 
mene više zanima odakle renneu kukuruz [emoji3]
Linda
Link to comment

kuvam ko narodna kuhinja, jedem ko tarup*

 

i količinski preterujemo, moram da usporim. istina, izbacio sam doručak (nije najefikasnije kod mene, ali mi je najlakše, uveče se teško obuzdam, posebno ako uzmem nešto da popijem, a šta ću drugo...) pa uspevam kilažu da držim na istom, a to je itekako uspeh u ovim okolnostima.

 

ručali smo lagano, čorbica od zelja, pa grilovana orada sa tonom salate. posle slatko.

 

ali za večeru žena razvlači kore za pitu sa mesom. u međuvremenu kuvam jagnjeću glavu i iznutrice sa čorbu i sarmice, to u ponedeljak. kupio i dimljena rebarca i dva papka za pasulj. već sam zamrzao sočivo sa kranjskom. danas sam ispekao i marinirao i novu turu sardelica, našao jutros sveže u Ribarstvu.

 

inače, pijaca u bloku jutros sa osetno manje prodavaca i kupaca. u sve radnje puštaju po jednog. dosta ljudi sa maskama i rukavicama, čini mi se da se drži distanca...
proizvođači od kojih kupujem prilično zabrinuti da li će moći da nastave da rade narednih nedelja.

 

*tarup je poljoprivredna mašina koja sitni i melje sve ostatke na njivama, strnjiku, šiblje grane, kukuruzovinu, sve dezintegriše.

Link to comment

Citam vas ovde i mislim se krizna kujna a frizideri ko u restoranima jbt.
Inace ima mantra ma fb koju treba ponavljati : nisi gladan dosadno ti je...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

bilo bi jako dobro kad bi bi postojao taj jedan neki indirektni govorni chin™ i da se na primer zove ironija, ne znam da li je to izvodljivo :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Ovih dana u kuhinji spremam samo pileću supu, izbacim posle kosti i meso, ionako ga ne jedem. A onda dodam lepo povrće. Meso i kosti idu kučetu ispred zgrade. Jedno jutro je odlično namirisao kad sam to nosila u kontejner, pratio me ispitivački "nećeš valjda da baciš", pa sam  izvadila iz kese i dala. Od tada čuvam za njega.

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...