Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

Mi slabo u kući jedemo leba, brašno mi treba za palačinke, jaja mešana sa brašnom i mlekom, možda kolač iz mikrotalasne. Valjala bi mi kanta masti, ako znate gde ima javite. 
Imas po mesarama ili je i tamo razgrabljeno?
Link to comment

ja opet napravila čokoladu

tamnu, pa još sa orasimo

još malo pa ćemo da se sladimo

 

ej bre @renne, pa kako ti i svi ostali kačite ove fotke, pa ja šta god krenem da okačim, prijavljuje mi da je preveliko :sad:

Link to comment
2 hours ago, Valkyrie said:

Mi slabo u kući jedemo leba, brašno mi treba za palačinke, jaja mešana sa brašnom i mlekom, možda kolač iz mikrotalasne. Valjala bi mi kanta masti, ako znate gde ima javite. 

 

Ja kupio danas u mojoj lokalnoj mesari. Bilo je juče u maksiju da se kupi, ali ta je prilično sranje.

Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

ja opet napravila čokoladu

tamnu, pa još sa orasimo

još malo pa ćemo da se sladimo

 

ej bre @renne, pa kako ti i svi ostali kačite ove fotke, pa ja šta god krenem da okačim, prijavljuje mi da je preveliko :sad:

odeš recimo ovde

https://www.dodaj.rs/?lang=sr-RS, uploduješ sliku, pa onda ovde okačiš link slike

ili ako koristiš tapatalk onda ideš na + pa dodaš fotku, samo tada dosta skida kvalitet

Link to comment
Ostala sam bez crnog/crvenog luka [emoji33]
Pa to se nije desilo nikada ni u mirnodopskim uslovima ...
pochela sam prorochanski da gomilam luk josh oko nove godine. sad iskache odasvud :isuse:

sent from bubamoto

Link to comment

će pocrkate od holesterola :lol:

sad sam se setila kad je za vreme bombardovanja počeo grafit i nestanci struje, kad se razlego miris roštilja po marinkovoj bari. ručalo se po dvaput dnevno. meso.

Link to comment

ja sam malopre pravio "tortilje [cips] u rerni". covece... da sam znao za ovo kada sam bio mladji, a relativno skoro sam to otkrio na net-u. ne znam istoriju tih grickalica, u smislu.. 'kada su nastale'?

 

ovo je ono sto sam imao: kupio sam jeftine tortilje.

rasporedio ih u vatrostalnu ciniju.

jedan red cipsa, i onda malo paradajza, ali malo. vise sam pokapao po njima.

stavio praziluk + sir, meksi, i tako dva reda.

drzao u rerni na 200 stepeni dok se sir ne istopi.

 

ovako kako je, ispalo je super, a bas moze da se obogati samo tako.

 

edit: zaboravio sam jako vazan 'touch'. 'sriracha' bez ovoga mislim da ne moze, barem u mom slucaju. naravno, moze bilo koji ljuti sos.

Edited by hoffnung
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...