Jump to content
IGNORED

Roditeljstvo, 2-8 Nedelja pakla


Ravanelli

Recommended Posts

26 minutes ago, Valkyrie said:

Hehe, Ferdinand :)

Jeste stavljali pasulj u čašu da pusti klicu? Možda bi mu se dopalo to, raste ko blesav. Naš za nedelju dana oko 30 cm, presadili ga u saksiju pa smo skroz važni. 

uuu, imam 1 pasulj koji hudini vaspitala u nizim razredima, rodilo kao lud. a imam saksije. hvala sestro.

Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

Koliko su stari? 

Centripetalna sila je strava objašnjena u jednoj epizodi Blejza. 

Secam se, zatoceni su unutar one zmijuge od kamena, pa onda koriste c. silu da izadju. Medjutim, blejz vara, blejz bezocno vara u svakoj epizodi. Kao zazarimo... Ajde majke ti.... 

Link to comment
7 hours ago, Valkyrie said:

Koliko su stari? 

Centripetalna sila je strava objašnjena u jednoj epizodi Blejza. 

 

Mi iz grupe se zeznuli pa pokrenuli home kindergartening u saradnji sa vrtićem. Vrtić se primio ko saučešće, svaki dan šalje neke zadatke, oću da poludim od crtanja, učenja pesmica i drugog kreativnog sadržaja.

Viber vrtic?

 

Sva sreca zena je u grupi, a ne ja. Videh juce pisu da treba popricati na temu uskrsa, cveti i slicno. Nesto mi se cini da cemo se zadrzati na crtanju, pravljenju kolaza, nekih pesmica i dobacivanju lopte. Roditelji se utrkuju ko ce vise da postavi kojecega, pri tome neki radovi izgledaju kao ih je Rembrant crtao.

 

Inace ovaj moj non-stop prica da je gladan (5 i po godina star, ima 125 cm i oko 25-6 kg), a kako ja radim od kuce samo smisljam neke smutije i vocne salate kako iz ovoga ne bi izasao u obliku burenceta. 

 

Najbolje je kad mozemo da izadjemo ispred zgrade, trotinet, lopta i trcanje.

I kao i u slucaju @KNKNPNKN branje cveca

 

Link to comment
1 minute ago, Tinman said:

Roditelji se utrkuju ko ce vise da postavi kojecega, pri tome neki radovi izgledaju kao ih je Rembrant crtao.

 

 

Istina!

Meni je ok postavljanje dnevnog zadatka, javi se neka nova ideja, tema za igranje, koju nismo probali

Recimo recept za homemade plastelin.

Link to comment

Pa to, daju neke smernice, ideju, imamo teme razne. Slažem se da moraju deca da zadrže neki kontinuitet, nešto ja i sama smišljam s njim a nešto predloži vrtić. Mame u grupi su super, skroz opuštena varijanta i bez kompleksa. Nema bolesno takmičarskog duha. 

Nama je sad bila tema eko-bonton i evo ide uskrs ali ništa nametljivo u smislu religije. Čak je i recitacija za Uskrs više neka Oda Šarenim Jajima nego bogomoljstvo. 

Link to comment

dobro ako je opusteno, u skoli je nezgodno ako uciteljica ima takmicarski duh..salim se, verovatno su imali strasan pritisak na pocetku, sada je malo bolje

uradi sam stav dosta pomaze, cratanje oduzima najvise vremena, matematika ide tecno, likovno i prirodu il kako se zove spojimo u jedno, saljemo svuda pa nek razvrstavaju

Link to comment

"analogizacija" kompjuterskih igara, deo prvi.

ili ti "može igrice, al ne mogu ekrani".

 

RspEEkC.jpg

Iu6zbHF.jpg

asSigxQ.jpg

Sogh45b.jpg

 

pravila smo smislili prilično prosta. on vodi Pekmena, ona duhove. pod je takav da već imamo polja, pa se likovi kreću bacanjem po 1 kockice za jamb.

Pekmen ima 3 života, ako ih izgubi sve - izgubio je igru logično.

ako Pekmen pokupi sve 4 viršle (ovo smo već imali gotovo, mrzelo me da crtam i voćkice) - onda je on pobedio.

kada Pekmen pojede viršlu sledeći krug su duhovi okrenuti naopako i ne mogu oni da pojedu Pekmena već on njih.

 

imam neku ideju da sledeći za "analogizaciju" bude Burger Time.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...