Jump to content
IGNORED

Roditeljstvo, 2-8 Nedelja pakla


Ravanelli

Recommended Posts

još ovo iz našeg projekta "analogizacije" kompjuterskih igara da pokažem, i neću više da smaram.

danas smo odradili Bomberman

može da igra do 4 igrača.

svaki igrač može do 3 powerup-a da skupi.

nema kockice, već action poeni određuju koliko toga možeš tokom kruga da uradiš.

zidića imamo dovoljno da pokrijemo celu mapu. ali zabavnije je kada ima dosta slobodnog prostora od starta.

i da, opet smo Lego iskoristili :)

 

LWhBqZe.jpg

OKDAVx7.jpg

cv2MPO9.jpg

rHZdW1x.jpg

BLu0vt7.jpg

 

Edited by Svarog
Link to comment

 

6 hours ago, I*m with the pilots said:

@Svarog

Posto ti klinci vec vole igre, zasto ne probate neke drustvene igre (boardgames) razlicite od tih na kompu?

 

Oh, pa imamo već solidno igara u kolekciji 😄

 

Klinci najviše vole Dixit i Carcassonne. 

Mislim da su obe odlične za njih, Dixit razvija kreativnost a Carcassonne je super za snalaženje i planiranje. Igraju ove dve igre od svoje pete godine (mislim), ali smo pravila za Carcassonne nešto uprostili (ne koristimo farmere). 

 

Slao sam ovde pre par strana link, dosta izdavača je izbacilo sad, u kontekstu borbe protiv izolacije, besplatne printabilne verzije svojih igara. Ima ih koje su baš za klince (bojenje, asocijacije...). 

 

Mi porodično baš volimo boardgames, jer em zajedno nešto radimo em to nije aktivnost "na ekranima" (iako nisam paranoik na tu temu ja jesam za doziranje ekrana deci). 

 

Ovo sa analogizacijom se nekako spontano razvilo u zadnjih par nedelja. Mada, iskreno, mislim da sam samo čekao opravdanje :blush:

Link to comment

meni super to sa analogizacijom. da se zahvalish koroni shto ti dala priliku.

 

juche mi drugarica kaze: u koroni, poshto je potrajala dovoljno, svako u stvari radi samo ono shto je i inache zeleo i/ili radio.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

meni super to sa analogizacijom. da se zahvalish koroni shto ti dala priliku.

 

juche mi drugarica kaze: u koroni, poshto je potrajala dovoljno, svako u stvari radi samo ono shto je i inache zeleo i/ili radio.

 

sent from bubamoto

 

Ne svako, recimo 99% ljudi... :(

Link to comment
12 hours ago, gospa buba said:

meni super to sa analogizacijom. da se zahvalish koroni shto ti dala priliku.

 

juche mi drugarica kaze: u koroni, poshto je potrajala dovoljno, svako u stvari radi samo ono shto je i inache zeleo i/ili radio.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

365 lepih dana

Link to comment
19 hours ago, Svarog said:

 

 

Oh, pa imamo već solidno igara u kolekciji 😄

 

Klinci najviše vole Dixit i Carcassonne. 

Mislim da su obe odlične za njih, Dixit razvija kreativnost a Carcassonne je super za snalaženje i planiranje. Igraju ove dve igre od svoje pete godine (mislim), ali smo pravila za Carcassonne nešto uprostili (ne koristimo farmere). 

 

Slao sam ovde pre par strana link, dosta izdavača je izbacilo sad, u kontekstu borbe protiv izolacije, besplatne printabilne verzije svojih igara. Ima ih koje su baš za klince (bojenje, asocijacije...). 

 

Mi porodično baš volimo boardgames, jer em zajedno nešto radimo em to nije aktivnost "na ekranima" (iako nisam paranoik na tu temu ja jesam za doziranje ekrana deci). 

 

Ovo sa analogizacijom se nekako spontano razvilo u zadnjih par nedelja. Mada, iskreno, mislim da sam samo čekao opravdanje :blush:

 

Karkason :heart::heart: Mislim da imamo i Dixit, ali to jos nisam igrala. Super onda! (Nije da mislim da ti je analogizacija losa ideja, naprotiv)

Link to comment

@Svarog Svaka tebi čast, zaista...
U vremenu kad se bira "lakši put", "evo ti mobilni/tablet pa cepaj", ovo je zlata vredno...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Krenula anketa u nasem vrticu (bg drzavni) da li je nekom neophodan (radna obaveza i sl.), i da li bi neko krenuo. Za sad su svi odgovorili da nece najmanje do kraja maja a dosta nece bar do septembra.

Link to comment

Na našoj vajber grupi je nešto drugačije - mamike uglavnom pizde, postavljaju pitanja kako to u nedelju ne smemo nigde a u ponedeljak mogu deca u vrtić. Pitanje skroz na mestu. Takođe, više njih nema opciju nego da pošalju dete u vrtić.

 

Mi ćemo se snaći, da ćerka ne krene u vrtić u narednih par nedelja, ali užasava me to što se svodi na snalaženje i zapravo okolnosti da imamo malo više kontrole nad sopstvenim radnim procesima.

 

Link to comment

I nama je stigla molba vaspitacice da se roditelji izjasne, cini mi se da je jedno dete prijavljeno. Ostali, ukljucujuci i nas, su za sad nista ako bude i kad bude trebalo - javicemo.

Kod mene supruga radi u apoteci po smenama, ja sam na radu od kuce. Moj status je podlozan promeni, kad se promeni, nema druge nego u vrtic.

 

Link to comment

Kod nas se četvoro prijavilo da ide, desetoro da neće (neki do juna, neki do oktobra), nisu se još svi izjasnili.

 

Mi još nismo odgovorili. Ja radim od kuće, učinak mi je 10%, u boljim danima.

Dete mi gleda leđa, zapitkuje, hoće da se igra, a ja moram da ga odbijem i onda se osećam grozno, puštam mu tv (koji mu nikada nisam puštala ranije). Na kraju dana, proveli smo jedno užasno nekvalitetno vreme zbog to malo posla. Stan mali, koncentracija uz priču, televizor, troipogodišnjaka koje ne zatvara usta od jutra do mraka (ljubi ga majka) je nula, nuletina.

Tata ga vodi napolje, ali to je max. 2,5 sata dnevno, igra se s njim, ali ima i on da radi a i dete se zaželi mene, pa hoće i sa mnom...

 

Sve u svemu, blizu sam toga da ga dam u vrtić. Da imam takav posao koji ne može da se radi od kuće, sedela bih s njim i po ceo dan se igrala. A ovako, od mene se očekuje ful rezultat kao da smo u kancu. Tako bi se poigrao sa vršnjacima (koji mu baš nedostaju), a popodne bi se posvetili jedno drugom.

 

 A virus... Moraće se vratiti život u normalu pre ili kasnije. I fasovaćemo ga maltene svi kad tad. Sad nek se vrati 10% dece u vrtiće, za mesec dana još 10%, pa tako malo pomalo, prokužimo se svi, ali postepeno, i onda je valjda to zaravnjivanje krive...

 

Ali nisam još definitivno odlučila. 

Drugo rešenje da lepo kažem na poslu, ovo su moji dometi u ovim okolnostima i molim lepo. Razumevanje ne očekujem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...