Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Drugarova sestra testirana 13. aprila, bila je pozitivna i smestena u privremenu bolnicu. Drugara niko nije zvao iako zive u istom domaciinstvu (da li je ona rekla s kim zivi ili ne, ne znam), on je nastavio da ide na posao (stvarno ne kapiram zasto) i posto je dobio simptome javio se u Dom zdravlja 18.04. kad je testiran. Test je bio pozitivan i rekli su mu da se spremi i ceka da dodju po njega.

Dosli su po njega i smestili ga u halu, a onda posle tri dana prebacili na medicinski,

Sestra pocela da radi, drugi test negativan, on je pre dva-tri dana testiran drugi put, ali nismo se culi, pretpostavljam da je test negativan i da je izasao iz izolacije. Oboje su "dobro" prosli, bez ozbiljnijih simptoma i problema.

 

Dakle, iako je ziveo sa sestrom za koju je ustanovljeno da je poztivna, iako se sve odigrava u Nisu gde je najvise zarazenih, on je 5 dana isao na posao i potencijalno sirio virus.

Daj boze da se ovako ne radi ovih dana u Vranju i da jure sve kontakte, ali, znajuci kao sve funkcionise u Srbiji, tesko je ne biti ozbiljno zabrinut.

Edited by Nesh
Link to comment

Pa ne mogu oni da jure kontakte koje pojedinac ne prijavi, ne pričamo o fbi. Znam poznanika koji se testirao na svoju volju, dok su čekali rezultate pitali su ga za kontakte, on naveo dvoje ljudi sa kojima je bio i to je to.. 

Link to comment
44 minutes ago, Nesh said:

Drugarova sestra testirana 13. aprila, bila je pozitivna i smestena u privremenu bolnicu. Drugara niko nije zvao iako zive u istom domaciinstvu (da li je ona rekla s kim zivi ili ne, ne znam), on je nastavio da ide na posao (stvarno ne kapiram zasto) i posto je dobio simptome javio se u Dom zdravlja 18.04. kad je testiran. Test je bio pozitivan i rekli su mu da se spremi i ceka da dodju po njega.

Dosli su po njega i smestili ga u halu, a onda posle tri dana prebacili na medicinski,

Sestra pocela da radi, drugi test negativan, on je pre dva-tri dana testiran drugi put, ali nismo se culi, pretpostavljam da je test negativan i da je izasao iz izolacije. Oboje su "dobro" prosli, bez ozbiljnijih simptoma i problema.

 

Dakle, iako je ziveo sa sestrom za koju je ustanovljeno da je poztivna, iako se sve odigrava u Nisu gde je najvise zarazenih, on je 5 dana isao na posao i potencijalno sirio virus.

Daj boze da se ovako ne radi ovih dana u Vranju i da jure sve kontakte, ali, znajuci kao sve funkcionise u Srbiji, tesko je ne biti ozbiljno zabrinut.

Idioti su epidemiolozi, ali je idiot i tvoj drug... Mislim, ne znam gde radi, mozda se plasio otkaza ako bez dokaza lekara ne dodje na posao, ali jbg...

Link to comment
30 minutes ago, Spooky said:

Idioti su epidemiolozi, ali je idiot i tvoj drug... Mislim, ne znam gde radi, mozda se plasio otkaza ako bez dokaza lekara ne dodje na posao, ali jbg...

 

Ma slazem se (dobro, ne bih mozda koristio bas taj izraz, ali, da, posledice po druge su mogle biti ozbiljne, tako da nema mnogo odgovarajucih izraza na raspolaganju...), napisao sam da ne kapiram zasto je nastavio da ide na posao, a samim tim, logicno, i zasto se nije javio na testiranje.

Neodgovornost i ma nije mi nista sindrom.

Nisam ga pitao zasto posto smo se culi dok je bio u privremenoj bolnici, pa nije bilo bas pogodno vreme za mudrovanje "a sto nisi"...itd...Vazno mi je bilo da bude OK i oporavi se.

Bas cu da ga pitam kad se budemo culi da li se neko s posla zarazio. Posao je takav da nije prinudjen na bliski susret sa kolegom ili koleginicom u smeni. pa se nadam da nije zarazio nikoga tamo.

Vozio mu treci drugar neke stvari, ali po analizi koju smo obavili, dva tri dana dana pre nego sto je utvrdjeno da je sestra pozitivna i on se srecom nije zarazio.

Edited by Nesh
Link to comment
 
Quote

 

Општине и градови са највећим бројем до 18.5.2020.
Top 10
Ранг Територија Вредност
1 Врање 30
2 Лесковац 14
2 Град Београд 14
4 Град Ниш 8
5 Бачка Топола 3
5 Пирот 3
7 Пожега 2
7 Сврљиг 2
7 Алексинац 2
7 Ћуприја 2

 

 

Vranje lose, ali ni Leskovac ne izgleda uopste dobro.

Link to comment

Ajd jos ovo...Posto ovde pisemo, pozvah ga posle posta...Ispada sada da je on otisao posto je sestra dobila rezultat, da je ona testirana 13. 04. ali sa rezultatom nisu bili bas ekspeidtivni, testirani su na poslu, pa je cekala nekoliko dana, tako da nije bio bas toliko neodgovoran...

OK, da ne sirim dalje, pitao sam da li je posle njega bilo zarazenih na poslu, kaze nije se niko zarazio posle njega (dobro je), pre njega je bilo par slucajeva, jedan koji je bio pozitivan (s njim nije bio u kontaktu), jedan koji se nije testirao, ali je bio sumnjjiv, prelezao to sto je imao bez lekara...pa on vise i nije siguran od koga je pokupio...zamrsencija! U svakom slucaju, ocigledno da nisu praceni kontakti i da je to pogorsalo stanje.

Edited by Nesh
Link to comment
4 hours ago, theanswer said:

 

Evo ljudi umiru left and right samo niko da provali, nijedan medij da izvesti.. 

Sta bi sa onim sto si me propitivao na osnovu cega mislim "da ce zaredjati par da sa niskim rezultatima i to je to pobedili smo virus"?

I sta su zapravo uradili?

Pa nisu utvrdili da je 0 mrtvih i novozarazenih 0 ali su vrlo blizu..

I ti se pitas na osnovu cega ja mislim da ce tako da urade...

A njih ne moze za cifre niko ni za glavu ni za rep da uhvati, jer to im je i cilj...

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sta bi sa onim sto si me propitivao na osnovu cega mislim "da ce zaredjati par da sa niskim rezultatima i to je to pobedili smo virus"?

I sta su zapravo uradili?

Pa nisu utvrdili da je 0 mrtvih i novozarazenih 0 ali su vrlo blizu..

I ti se pitas na osnovu cega ja mislim da ce tako da urade...

A njih ne moze za cifre niko ni za glavu ni za rep da uhvati, jer to im je i cilj...

 

onih 114 od juče ti se ne uklapa u te niske rezultate, jasno je da su mere retardirane jer sa najbezazleniji virus ideš na vanredno stanje, a onda iz vanrednog stanja u potpuno otvaranje u suštini. to je ono što maltene imamo sada. sa druge strane moje je mišljenje da je virus prilično oslabio a većina vas se ovde ponaša kao da je u pitanju ne znam kakva belosvetska zavera vučića i co i apokalipsa neumitno stiže, šta više stigla je samo mi nikako da saznamo.. jebote živimo u 21. veku, pojedinačnih primera da ne rade i da nešto mute će uvek biti, to treba da se pomirimo ali mi ovde pričamo o nekoj širokoj zaveri u kojoj ništa ne može da se pohvata, pa gde su nezavisni mediji, gde su tviter i fejsbuk postovi da umire gomila ljudi da je zaraženo deset puta više od ovog broja itd itd

 

objavi se za vranje, svi pitaju gde je vranje, dođe vranje, onda ne valja što postoji vranje itd u nedogled

 

mislim mogu ja sad ovde da pričam na deset nivoa koliko je retardirana brnabićkina izjava da nema vranja kako bi sve bilo super, ali to je valjda očigledno 

Edited by theanswer
Link to comment
1 hour ago, Nesh said:
Vranje lose, ali ni Leskovac ne izgleda uopste dobro.

Ceo spisak izvučen iz XLS-a:

 

1 Врање 30
2 Лесковац  14
2 Град Београд 14
4 Град Ниш 8
5 Бачка Топола 3
5 Пирот 3
7 Пожега 2
7 Сврљиг 2
7 Алексинац 2
7 Ћуприја 2
7 Сурдулица 2
12 Бујановац 1
12 Апатин 1
12 Лебане 1
12 Житорађа 1
12 Зајечар 1
12 Смедерево 1
12 Липљан 1

 

Dakle, ukupno 4 osobe u Vojvodini.

Link to comment

Ovde kažu 6, ima i u Pančevu i u Irigu, kojih nema na gornjem spisku.

 

U Vojvodini još šest novih slučajeva zaraze korona virusom



Prema podacima Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“, u protekla 24 časa u Vojvodini je zabeleženo šest novih slučajeva zaraze korona virusom.

Troje novoobolelih registrovano je u Bačkoj Topoli, dok je po jedan novi slučaj zaraze zabeležen u Apatinu, Pančevu i Irigu.

Praktično, epidemija u Vojvodini je u fazi gašenja, ali nadležni upućuju na oprez i na pridržavanje mera zaštite kako se virus ne bi ponovo vratio.


https://www.danas.rs/drustvo/u-vojvodini-jos-sest-novih-slucajeva-zaraze-korona-virusom/
Link to comment
On 17.5.2020. at 10:27, Milošica said:

@steins

 

Kakva je usluga i organizacija u Kragujevcu?

 

Moj komšija je prezadovoljan.Bio je poslat tamo sa jako lošom kliničkom slikom.

Zaboravih na ovo. 

Organizacija je kao i svuda - manje ili više haos uz puno nerazumnih odluka. Opet obzirom na početno stanje reorganizacija je relativno brzo napravljena pa je sve nekako profunkcionisalo. 

Najveća prednost nam je sjajni srednji kadar /ipak mi imamo ovde relativno kvalitetnu srednju medicinsku školu/ gde su kombinovani najstručniji iskusni tehničari i najpametniji mladi. Stvarno su napravili odličnu selekciju gde su konce preuzeli tenhničari iz Urgentnog Centra i Intenzivne nege, koji ipak imaju dugu tradiciju hand picked ljudi koij znaju šta rade. 

Ipak, najveća sreća je što je uglavnom lekarski kadar bio uglavnom mlad /do 45 godina/ i što su listom ljudi koji nisu došli po partijskoj dužnosti /ovde važe sasvim drugi kriterijumi, koje čak ni SPS svojevremeno nije menjao/ i koji ne misle da se medicina završava kod Batočine. Oni su neverovatnom brzinom menjali protokole i prilagodjavali terapiju, čak smo jedni od prvih u Srbiji koji su davali vitamin D pacijentima. 

Ima jedan primer - kad nam nisu dali da formiramo grupni smeštaj u Kragujevcu, i komandovali da sve pacijente šaljemo u BG, mi smo napravili čak 5 cenatara koje smo podelili po stepenu težine, tako da je su samo 4 čoveka iz čitavog okruga otišla za BG. 

Dosta je pomogao i Institut koji je opet pun otpadnika pa nismo mnogo jebavali politiku osim toga da nismo smeli da radimo testiranje na COVID iako smo od prvog dana bili potpuno spremni da radimo jedno 100tinak testova dnevno. 

Jbga, nije da nije bilo politike, jebavanja i prejebavanja, sitnih podmetanja i smicalica i svega ostalog što je karakteristično za Srbiju ali  mi se čini da smo stvarno dobar posao uradili u KGu i celom regionu  što pokazuju i cifre. 

Link to comment
 
onih 114 od juče ti se ne uklapa u te niske rezultate, jasno je da su mere retardirane jer sa najbezazleniji virus ideš na vanredno stanje, a onda iz vanrednog stanja u potpuno otvaranje u suštini. to je ono što maltene imamo sada. sa druge strane moje je mišljenje da je virus prilično oslabio a većina vas se ovde ponaša kao da je u pitanju ne znam kakva belosvetska zavera vučića i co i apokalipsa neumitno stiže, šta više stigla je samo mi nikako da saznamo.. jebote živimo u 21. veku, pojedinačnih primera da ne rade i da nešto mute će uvek biti, to treba da se pomirimo ali mi ovde pričamo o nekoj širokoj zaveri u kojoj ništa ne može da se pohvata, pa gde su nezavisni mediji, gde su tviter i fejsbuk postovi da umire gomila ljudi da je zaraženo deset puta više od ovog broja itd itd
 
objavi se za vranje, svi pitaju gde je vranje, dođe vranje, onda ne valja što postoji vranje itd u nedogled
 
mislim mogu ja sad ovde da pričam na deset nivoa koliko je retardirana brnabićkina izjava da nema vranja kako bi sve bilo super, ali to je valjda očigledno 
Ne radi se o zaveri, to ti učitavaš...
Ja sam ti pričao o onome kako pvi govnari razmišljaju, nema tu zavere, samo vlast i kako je očuvati...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...