Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

36 minutes ago, Jozef K. said:

Šta je bilo sa pooštravanjem mera? Nešto su najavljivali da će od 18.5. morati da se nose maske i rukavice. Da li je to uvedeno? Nešto ne vidim da se danas pominje u medijima.

Već je kačeno, ali evo još jednom: rekla Darija danas: "Zakonske odredbe [kojima bi se propisalo obavezno nošenje maski] nisu popularne i nisu se pokazale kao nešto efikasno". Naročito nisu popularne usred kampanje dok kenjaš da smo pobedili virus.

Link to comment
4 hours ago, Haralampije said:

Ima li neko ovde iz Vranje?Kako je moguće da se zarazi toliki broj radnika .Danas je polovina maja,da je kraj marta pa da razumem.Zar poslodavac nije u obavezi da obezbedi zaštitna sredstva za radnike? Hoće li biti protiv vlasnika krivičnih prijava?

 

Ovaj virus je prilično zarazan, tako da gde uđe, on je ušao. Ljudi rade u proizvodnji zajedno, a verovatno piju kafu u nekom sobičku.

Neka R0=4  (a u tim uslovima je i veći) do 50 dođeš za 10 dana.

 

A prijava će pre stići ovog gazdu nego ove iz Jure ili nekog od direktora klinika.

Link to comment
15 hours ago, Frank Pembleton said:

Super!
Dobro se završilo.
Kako ti zvuči, ono, psihički?



... Shiit has hit the fan...
 

 

Trebace njoj vremena da se vrati u normalu. Prvo je bila u frci dok i nije znala da ima virus, jer su joj poznanici s terapije umirali ko muve u decembru, a onda kad su se seronje u Valjevu nakanile da i nju testiraju i kad je saznala da je ne samo ona pozitivna, vec da je zbog nje, njena unucad takodje dobila virus, htela da se ubije. Sestra je jedva smirila, nije mogla da je ubedi da to nije njena krivica. Najgore je valjda proslo, videcemo.

Mada, kapiram kevu, i ja gledam kako da ne postanem ubica ovde, jer sam esensal vorker, a tasta mi ima rak jetre koji je metastazirao na sta hoces.

 

 

kumse, bubo i svi ostali, hvala:wub:

 

 

 

 

8 hours ago, Drako said:

Meni je otac juce preminuo u kc kg i za to dirrktno okrivljujem ne covid vec jebeno vanredno stanje.

Covek koji je sa svoje 73 godine bio u relativno dobrom fizickom stanju je pre 10-15 dana otisao u selo, gde je radio ono sto i inace radi. U cetvrtak mu je pozlilo, prekjuce je bio u jednoj od kg ambulanti gde je ustanovljena anemija i problem sa bubrezim. Juce je oko 14.00 dobio jake bolove u stomaku, oko 16.30 je stigla hitna pomoc, u 17.00 je bio u kc kg, oko 20.20 smo privatnim kanalima saznali da je preminuo, razlog nepoznat, sumnja se na aneurizam.

Covek koji je ceo zivot proveo na nogama, sa 70+ godina cuvao 3, 4 i 5 godisnjeg decaka, je sedeo 45 dana zatvoren u 50 kvadrata. Kada se konacno dokopao svog sela, mislio je da moze sve kao i pre...

Ispostavilo se da ne moze.

Putuj ćale, i vidimo se jednog dana na nekom lepsem i normalnijem mestu, tvoj mali spajdermen vise nema svog "zlikovca" sa kojim ce da se bori za pravedniji svet.

 

Au, covece, najiskrenije saucesce!

Link to comment
Meni je otac juce preminuo u kc kg i za to dirrktno okrivljujem ne covid vec jebeno vanredno stanje.
Covek koji je sa svoje 73 godine bio u relativno dobrom fizickom stanju je pre 10-15 dana otisao u selo, gde je radio ono sto i inace radi. U cetvrtak mu je pozlilo, prekjuce je bio u jednoj od kg ambulanti gde je ustanovljena anemija i problem sa bubrezim. Juce je oko 14.00 dobio jake bolove u stomaku, oko 16.30 je stigla hitna pomoc, u 17.00 je bio u kc kg, oko 20.20 smo privatnim kanalima saznali da je preminuo, razlog nepoznat, sumnja se na aneurizam.
Covek koji je ceo zivot proveo na nogama, sa 70+ godina cuvao 3, 4 i 5 godisnjeg decaka, je sedeo 45 dana zatvoren u 50 kvadrata. Kada se konacno dokopao svog sela, mislio je da moze sve kao i pre...
Ispostavilo se da ne moze.
Putuj ćale, i vidimo se jednog dana na nekom lepsem i normalnijem mestu, tvoj mali spajdermen vise nema svog "zlikovca" sa kojim ce da se bori za pravedniji svet.
@Drako iskreno saučešće....

To je ono što je neko rekao, već raspali sistem zdravstva će još više biti obogaljen a to se plaća ljudskim životima....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

U lokalnom kaficu vise nema distance(na svakom drugom stolu se sedi), objasnjenje "sedite na sopstvenu odgovornost".

Kafic je pun

Link to comment

Pita me ortak, kaže da je AV na ovom mrsomuđenju u Kliničkom rekao da ima 15 novozaraženih?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
10 minutes ago, InvisibleLight said:

I to do 10h

Uz to toliko ponavlja i insistira da nece skrivati brojke da je vise sumnjivo tj indikativno😆

Čim tako priča, znači da su pokušali da na sve načine prikriju žarišta u Vranju i Leskovcu.

Link to comment

Pda



Dobio sam rezultate da je nešto bolje nego juče, ali i dalje nije dobro. Do 10 sati je bilo još 15 zaraženih tako da to nije dobro, ali pokušavamo da ne sakrijemo bilo šta. Radimo testove zato što nećemo da krijemo bilo šta, nećemo da sakrivamo brojeve, moramo da pazimo i da brinemo o zdravlju. Imamo još osam od 260 u Leskovcu, slično u Nišu, bilo je 11 od 800 u Beogradu što nije mnogo, ali u svakom slučaju dok ide to dva odsto... Mislim da je žarište nešto manje, ali sada skupljamo sve ljude koji su bili u kontaktu i da to rešimo na vreme - rekao je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...