Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

pu pu pu
 
oću samo da uradim test da vidim dal sam preležao asimptomatski
 
koji test da tražim
Niko da odgovori ja čuo Igg, al da proverim...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
pu pu pu
 
oću samo da uradim test da vidim dal sam preležao asimptomatski
 
koji test da tražim
Pa kovid paket ti je sve, antitela, crp, ddimer
Tačno da vidiš da li si preležao, i da li imaš neku upalu
2600 dinara
Link to comment

kazete u labu da hocete da proverite da li ste prelezali i oni urade "obican" igg. znaju vec koji se radi posle vakcine, a koji posle korone.

medjutim, mislim da  - teorijski - vakcine sa umrtvljenim virusom mogu uticati na kompletan igg rezultat. redje se vidja, ali nije nemoguce.

Link to comment
31 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pu pu pu

 

oću samo da uradim test da vidim dal sam preležao asimptomatski

 

koji test da tražim

Ako si vakcinisan igg na s protein  ti ne radi posao. Ali radi na n protein.

  • +1 1
Link to comment

znači igg na n protein, vakcinisan 2x🇨🇳  1x🇺🇸
 

ima kod mene i mrtvih virusa i čipova

 

e

komplikacija mi je da idem u batut i inep, ako mogu ispred kuće duradim isto

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
Quote

ROMANIA - Access to most non-essential public venues except food shops and pharmacies is allowed only for people who are vaccinated or who have recovered from the virus. Shops close at 9 p.m. and the unvaccinated must observe a curfew.

https://www.reuters.com/business/retail-consumer/europe-starts-reimposing-covid-19-restrictions-2021-11-19/

 

I kriva im osetno brže opada od naše. Sad je prilično izvesno da ćemo mi opet dočekati novi talas na nezanemarljivom broju novozaraženih.

 

mtJnGAD.png

 

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?yScale=log&zoomToSelection=true&time=2021-08-29..latest&facet=none&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=Confirmed+cases&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=SRB~ROU

 

Edited by vememah
Link to comment

Uradi se test na antitela, nema ih ako nisi vakcinisan i nisi preležao kovid.
Bitno je da su tu u referentnoj vrednosti, da li od preležanog kovida ili vakcinacije manje je bitno.

Link to comment

Ako si vakcinisam sa dvije doze (prije 5 mjeseci) da li test moze pokazati da li si imao koronu u medjuvremenu? (u tom slucaju vjerovatno bi broj antitijela bio jako visok ali opet ne mozes da budes siguran)

Link to comment

zavisi čime si vakcinisan, ako je rajfajzen ili astra zeka, imaćeš antitela na s protein a ne na m i n protein, tako se može utvrditi ko je imao infekciju a ko ne, kod nas, kod osoba čipovanih sinofarmom, to nije moguće jer bi tu trebala da se stvaraju antitela na sve 3 komponente virusa

  • +1 1
Link to comment

Moguće je da nakon toliko vremena od vakcinacije dobiješ koronu, a broj antitela može biti visok i bez preležane korone, u zavisnosti od toga koja je vakcina primljena, godišta, opšteg zdravstvenog stanja, genetike.
Ukoliko je visok broj antitela onda treba sačekati sa booster dozom, logično.
Sam kovid ne stvara trajnu zaštitu, te zbog toga nije toliko bitno da li si ga imao ili ne. Bitno je zbog posledica koje ostavlja, može se uraditi snimak pluća ako sumnjaš da si preležao. To bi trebalo uraditi i nakon kovida, bez obzira i ako posledice nisu vidljive.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...