Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

14 minutes ago, gospa buba said:

al ce se bahatish :s_w:

sent from bubamoto
 

 

Pri tom je vakcinisan pa mu se smesi 84 dana na Halkidikiju. Ima da se vrati iz Grcke kao pljunuti Dzejms Braun.:D

  • +1 2
Link to comment
Quote

Verovatno je kod bebe u pitanju mutirani virus

Novorođenče staro 8 dana na odeljenju neonatologije Univerzitetskog kliničkog centra u Kragujevcu je na intenzivnoj nezi na mehaničkoj ventilaciji i dalje je u teškom stanju, rekla je za TV Prva Zamenica direktora Centra za neonatologiju dr Dragana Savić.

Borba za život bebe zaražene Koronom

"Beba je u teškom stanju, borimo, se, ostaje da se prati. Bila je stabilna prvih nekoliko sati života, dobila je vispoku ocenu na rođenju - 9, posle nekoliko sati dobija visoku temperaturu i stanje joj se pogoršava. Ona je najmlađi zaraženi pacijent u našoj zemlji i prva beba sa ovako ozbiljnom kliničkom slikom. Njena slika je slična onoj kod odraslih pacijenata o kojoj slušamo od početka pandemije. Konsultovali smo kolege i opredelili se za terapiju koja će da suzbije Citokinsku reakciju kod bebe", otkriva dr Savić.

https://www.infokg.rs/info/verovatno-je-kod-bebe-u-pitanju-mutirani-virus.html

Link to comment
2 hours ago, Banjo said:

Apropo ovih zdravstvenih radnika koji se raspadose, setih se jedne situacije od nedavno.

 

Ti si zaista jedna zla, smrdljiva, govnarčina. Ali znaš to i sam.

  • +1 5
Link to comment
7 minutes ago, Frile said:

 

Ti si zaista jedna zla, smrdljiva, govnarčina. Ali znaš to i sam.

 

Na kontam sta je izazvalo ovakve frustracije? Ako se saberes, ti probaj da odgovoris.

 

Pazi, zla smrdljiva govnarcino  :) smesan si

 

 

Link to comment
7 minutes ago, SNARC said:

 

Na izvol'te im je..ne placa se nista..cak sam siguran da mogu i na poslu da dobiju ako zele. 

 

Mozda je vecina njih prelezala vec i ne treba im ?

mnogi su prelezali i vakcinisali se, medj prostim pukom. mozda nam nekad objasne.

 

mislim, ove neke moje sestrice sa kc, imale su nevidjena mishljenja, da ne znaju shta je unutra, da su zdrave, da nece grom u koprive, da su prelezale u novembru 2019 kad su proshle pored kineskih turista, da sachekaju ipak malo, da ne znam shta, a onda je samo jedan dan nachelnik zavrnuo sebi rukav i vakcinisao se. onda smo istog dana imali poplavu nasmejanih instagrama sa potvrdama o vakcinaciji. to je sve lako reshivo, u praksi. pa posle prichash pod cilindrom shta god hocesh.

 

ako chika domacin/teta domacica reshi da se chipuje nanochipom za direktnu komunikaciju sa bilom gejtsom preko 5g, eto nama instagrama posle 2 sata. nema tu nikakva mudrost. bilo i bice.

Edited by gospa buba
  • +1 4
Link to comment
On 15.4.2021. at 21:07, Dankan Ajdaho said:

 

Za nekih dve nedelje vraćam se u Beograd i krećem sa "normalnim" životom. U prevodu, krećem na plivanje, u teretanu, na buvljak, u bioskop, restoran, itd...

 

Dakle, živeću najnormalniji mogući život, uz naravno, razumno poštovanje svih profilaktičkih mera (maska itd).

Ja ne mogu teretanu da ubacim u vracanje "normalnom" zivotu nikako.  Imam neki strah od teretane,  osecaj kao da ulazim u leglo zaraze :D

  • +1 1
Link to comment

Ja sam u teretanu išao gotovo sve vreme kad je bila otvorena. Birao sam termine kad je manje ljudi, insistirao da se otvaraju prozori, držao distancu bar 3m od drugog kardio vežbača i prao ruke posle svake serije vežbi. Trener mi kaže da niko od redovnih vežbača nije fasovao tu da znaju, a bili su dovoljno odgovorni da ne dolaze ako imaju ikakve simptome. Neki vežbaju s maskama, to mi je nezamislivo.

Link to comment
57 minutes ago, Sandradjer said:

Ja ne mogu teretanu da ubacim u vracanje "normalnom" zivotu nikako.  Imam neki strah od teretane,  osecaj kao da ulazim u leglo zaraze :D

 

Sammael već odgovorio. Ići ću u manje posećenim terminima naravno. Ali ću ići.

Link to comment

Citam vas dvojicu i planiram.  Zovem sutra da ispitam stanje u mojoj teretani.  Pozitivno je sto nema guzve u nekim terminima i sto ima prirodnu ventilaciju (velike prozore).  Svlacionice su u suterenu,  ali to moze i da se izbegne. Ako sam bila 100% ne,  sad ste me pokolebali 

  • +1 1
Link to comment

Svasta. Na tolikim poljima u Banatu treba da se obere kukuruz, malina u Zapadnoj Srbiji vapi za vrednim rukama da je uberu, a vi idete u teretanu da dizete celik i razvlacite gumu. Vezbate na otvorenom, lako je da odrzite distancu od drugih beraca, alkohola uvek dosta da se dezinfikujete i spolja i iznutra, plus je drustveno korisno i placaju vam umesto da vi placate. No-brainer, kako god okrenes.:s_d:

  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment

Najpogođeniji gradovi/opštine sa 25 i više novozaraženih po današnjim podacima:

 

Wgm7ChF.png

 

telegraf.rs/vesti/srbija/3328708-korona-odnela-jos-37-zivota-registrovano-vise-od-2000-novozarazenih

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...