Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

a kako da pomirises dezodorans, antiperspirant, sir ili paradajz koji kupujes, ako ti je maska preko nosa, a?

zli trgovacki lanci ce da nam uvaljuju smrdljive antiperspirante ako podlegnemo pritisku i nosimo maske preko nosa.

  • Haha 3
Link to comment

meni nije jasno kako neko, ko živi u Srbiji, može da bude zaprepašćen zbog toga što se neko pravilo ne poštuje

 

kao što mi nije jasno kako neko, ko živi u Srbiji, može da ostvarivanje nekog plana bazira na pretpostavci/očekivanju da će pravila biti poštovana (bez prinude)

  • +1 6
Link to comment

baš je besan maršal

Quote

Epidemiolog predrag Kon oštro je danas reagovao zbog toga što ljudi u baštama kafića ne nose maske, rekavši da to doživljava kao bojkot.

„Mi sada imamo situaciju koju ne znam kako drugačije da tumačim nego kao bojkot. Otvorene su bašte kafića i vi kad pogledate sve snimke, ja nijedan snimak nisam video da ljudi sede na otvorenom sa maskama. To je jednostavno kršenje onoga što je dogovoreno i što piše u uredbi“, istakao je Kon.

 

Link to comment
meni nije jasno kako neko, ko živi u Srbiji, može da bude zaprepašćen zbog toga što se neko pravilo ne poštuje
 
kao što mi nije jasno kako neko, ko živi u Srbiji, može da ostvarivanje nekog plana bazira na pretpostavci/očekivanju da će pravila biti poštovana (bez prinude)
ja se stalno zaprepashcujem. valjda od neverovatne vere u chovechanstvo :unsure:

sent from bubamoto

  • +1 2
Link to comment
baš je besan maršal

Epidemiolog predrag Kon oštro je danas reagovao zbog toga što ljudi u baštama kafića ne nose maske, rekavši da to doživljava kao bojkot.

„Mi sada imamo situaciju koju ne znam kako drugačije da tumačim nego kao bojkot. Otvorene su bašte kafića i vi kad pogledate sve snimke, ja nijedan snimak nisam video da ljudi sede na otvorenom sa maskama. To je jednostavno kršenje onoga što je dogovoreno i što piše u uredbi“, istakao je Kon.

 
Toliko besan da se okrene i ode?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Quote

To jejednostavno kršenje onoga što je dogovoreno i što piše u uredbi“, istakao je Kon.

 

Jebes budalu.

 

Evo ne znam da li da verujem da je ovoliko kvaran i hoce da se pere od svega...ili je tupav da zivi.

 

Uredba..jebote.

 

Link to comment

Nece ovo zauvek ostati sa nama. Ako je medicina 20. veka pronasla trajnu vakcinu za tbc i jos za mnogo toga, medicina 21. veka je 100 godina ispred i naci ce, naci ce trajnu vakcinu za sars2, pa i lek. Sa ovako pesimisticnim nagadjanjima da se do kraja zivota zatvorim u bunker, ode zivot, ode sve.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, renne said:

baš je besan maršal

 


Kona treba onako, malo, ispičkati. Što se kaže, vaspitno.

Znači, onako kao dete ga presaviti preko kolena i po dupetu ga istamburati i govoriti "loš Kon! Loš Kon! Blezoblazan!"

Link to comment
3 minutes ago, Alfa said:

Nece ovo zauvek ostati sa nama

Nece, naravno.

Pojavice se nesto jos gore, opasnije.

 

Ali ja odavno cekah da te priupitam nece li ovo sadasnje da tebe ili tebi slicima da makar navede na pomisao da ono sto si svojevremeno napisala o merama kojima se stitis od moguce - nedajboze - zaraze koronom i sto je obuhvatalo neotvaranje komsijama vrata kada pozvone, pa jos praceno jednim hihihihi u zagradi da se ipak zapitas/zapitate: a sta jednom ako - opet nedajboze - taj isti komsija kome ne otvaras vrata bude zatrebao - tebi?

 

Ne pisem ti ovo da bih te kritikovao - uostalom stiti se kako 'oces i kako mislis da je najbolje - ali ipak ne zaboravi da postoji nesto sto se zove i solirdarnost, pomoc nekome ko je u nevolji, postoji, konacno i ono - ljudi smo.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, namenski said:

Nece, naravno.

Pojavice se nesto jos gore, opasnije.

 

Ali ja odavno cekah da te priupitam nece li ovo sadasnje da tebe ili tebi slicima da makar navede na pomisao da ono sto si svojevremeno napisala o merama kojima se stitis od moguce - nedajboze - zaraze koronom i sto je obuhvatalo neotvaranje komsijama vrata kada pozvone, pa jos praceno jednim hihihihi u zagradi da se ipak zapitas/zapitate: a sta jednom ako - opet nedajboze - taj isti komsija kome ne otvaras vrata bude zatrebao - tebi?

 

Ne pisem ti ovo da bih te kritikovao - uostalom stiti se kako 'oces i kako mislis da je najbolje - ali ipak ne zaboravi da postoji nesto sto se zove i solirdarnost, pomoc nekome ko je u nevolji, postoji, konacno i ono - ljudi smo.

Odgovoricu ti kada te toliko kopka to pitanje. Kao prvo, nisam se smejala sto nisam otvarala vrata komsijama, to sam tek tako stavila smajli da bih odbranila svoju anksioznost. Drugo i citaj pazljivo: iste te komsije koje su zvonile su pre cirka 2 godine kenjale nama sto smo spustali niz stepenice invalidska kolica mog pokojnog oca koji je ostao potpuno nepokretan zbog alchajmera. Da, samo su nam onako diskretno rekli da im smeta, a mi ta kolica nismo mogli da smestimo u lift i tako smo ih vukle niz stepenice. Gde je bila njihova saosecajnost, gde je bilo pomozi? GDE? To su ljudi? Eto, smetala im kolica bolesnog coveka, potpuno nepokretnog, pustili nas dve slabe da ih vucemo niz stepenice, nislis da su pitali da pomognu? Nisu prstom mrdnuli. I sad ja treba da imam trunke saosecanja prema njima?

Link to comment

@Alfa izvinjenje: nije bilo (hihihi) - bilo je jos gore:

 

On 5.8.2020. at 0:28, Alfa said:

Ma jok, ja to sve do prodavnice i nabavke, nikuda ne idem od marta. Zabarikadirala sam se i ne otvaram nikom, ako zvoni neko od suseda, kažem da ne otvaramo zbog korone, pitam jel hitno, ma ne komšinice, ja samo da pitam jel imate vode, kod nas nestalo, ja onako kroz vrata ma ni mi nemamo (lažem, mrzelo me  da proverim). Baš me briga, jesam freak. Sa prijateljima komuniciram preko neta, lepo im objasnila, šta sad.

 

Videh u medjuvremenu da si odgovorila - nije bilo potrebe.

To sto si boldovala svodi se potpuno na ono sto sam pokusao da ti kazem.

Steta je sto to neces ili ne mozes da razumes.

I - molim te - nemoj da mi odgovaras. :) 

 

O&O

Edited by namenski
Link to comment

Steta sto ti ne razumes. Nemam sta da ti objasnjavam, okretaces na svoju vodenicu i stavi me na IL ako ti smetam. Nemam u zivotu sta da kazem i to jos prvim komsijama kojima sve smeta i koji su ljudima lupali na vrata zato sto su im smetala njihova deca jer su plakala. Meni su opsovali nekoga zato sto sam se igrala loptim u ulazu jer mi je bilo hladno napolju. Na kraju su im smetala tatina kolica. To nisu ljudi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...