Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pole više od 18 meseci, došla komšinicina ćerka iz USA. Znamo se iz detinjstva, pa smo srdačno ćaskale na ulici, ona odmah stavila masku, kaže tako je tamo obaveza. 

Još mi kaže kako je u šoku od nonšalancije svuda u Beogradu, od količine ljudi koji sede po kafićima iako je hladno, do guranja u samoposlugama. Iako je vakcinisana, majku je videla samo preko terase, čeka da prođu dve nedelje od leta avionom, za svaki slučaj.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Apropo ovih zdravstvenih radnika koji se raspadose, setih se jedne situacije od nedavno.

 

Zena i ja cesto jedemo u obliznjem lokalu za brzu hranu. Dobra im je hrana, meso je uvek sveze i kad zakaze rucak, sto se cesto desava, oni su nam tu za ispomoc.

Taj gazda, kojeg znam dobro, otvori lokal na drugom kraju grada.. zadesimo se tu zena i ja i svratimo da klopamo. Dok cekam, onako kurtoazno pitam radnicu- kako vam je ovde u novom lokalu? Kaze ona meni, dobro je samo je zajebano sto radimo od 7 ujutru do 9 uvece.

Auh, dan te jebo, zaledio sam se.. ostao sam bez teksta i prekinuo konverzaciju. Jos zena sa sela pa putuje na posao. Radi za minimalac, prijavljna preko omladinske zadruge i naravno da putni troskovi nisu placeni.

O ovim radnicima nema naslova po novinama.

Edited by Banjo
  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment
31 minutes ago, Banjo said:

Ne samo da se ubijaju od posla nego padaju s'nogu i na izmaku su snaga  :)

Moji prijatelji,muz(infektolog) i zena(anesteziolog) prebacili godinu dana bez pauze u crv.zoni i sad se pre par dana oboje razboleli, valjda ce biti blaze, vakcinisani kinezom :/ 

  • Tužno 2
Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

Moji prijatelji,muz(infektolog) i zena(anesteziolog) prebacili godinu dana bez pauze u crv.zoni i sad se pre par dana oboje razboleli, valjda ce biti blaze, vakcinisani kinezom :/ 

 

Na kakvu pauzu mislis? Godisnji odmor?

Link to comment
Apropo ovih zdravstvenih radnika koji se raspadose, setih se jedne situacije od nedavno.
 
Zena i ja cesto jedemo u obliznjem lokalu za brzu hranu. Dobra im je hrana, meso je uvek sveze i kad zakaze rucak, sto se cesto desava, oni su nam tu za ispomoc.
Taj gazda, kojeg znam dobro, otvori lokal na drugom kraju grada.. zadesimo se tu zena i ja i svratimo da klopamo. Dok cekam, onako kurtoazno pitam radnicu- kako vam je ovde u novom lokalu? Kaze ona meni, dobro je samo je zajebano sto radimo od 7 ujutru do 9 uvece.
Auh, dan te jebo, zaledio sam se.. ostao sam bez teksta i prekinuo konverzaciju. Jos zena sa sela pa putuje na posao. Radi za minimalac, prijavljna preko omladinske zadruge i naravno da putni troskovi nisu placeni.
O ovim radnicima nema naslova po novinama.
Kako te ne mrzi jbte...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment

dobro, dushevan chovek, gleda shiru sliku. shira slika se pak, ne lechi teshkometrijom, nego revolucijom. ali to nije zgodno za dushevne ljude :hihi:

 

ovi dvoje pak, anesteziolozi, em se useravaju od para em su polozili zakletvu. praktichno se obavezali. a i dodju nam, jer zakletva :cry:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Banjo said:

 

Na kakvu pauzu mislis? Godisnji odmor?

e pa ne znam,al u smislu bez pauze da je mogao i neko drugi, al ima sebi pametnih anesteziologa koji nisu nikad ni usli u crv.zonu, radili uobicajeno, naplacivali epidurale..

dobro su, nista im ne fali sem jeze i cula miris, ni T nemju, kinez rastura :wub:

  • +1 5
Link to comment
36 minutes ago, Banjo said:

 

Na kakvu pauzu mislis? Godisnji odmor?

 

Ja imam 44 dana godišnjeg odmora - i to pošto sam na prevaru iskoristio 7 dana u februaru :D

4 dana iz 2019, 40 dana iz 2020................a u junu stiže i 40 dana ovog od 2021 

 

FTW

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, steins said:

 

Ja imam 44 dana godišnjeg odmora - i to pošto sam na prevaru iskoristio 7 dana u februaru :D

4 dana iz 2019, 40 dana iz 2020................a u junu stiže i 40 dana ovog od 2021 

 

FTW

 

Nadam se da ces ih vec u avgustu/septembru iskoristiti, bez da moras da "prevaris" sistem.

Link to comment
 
Ja imam 44 dana godišnjeg odmora - i to pošto sam na prevaru iskoristio 7 dana u februaru [emoji3]
4 dana iz 2019, 40 dana iz 2020................a u junu stiže i 40 dana ovog od 2021 
 
FTW
al ce se bahatish :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...