Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Što kaže moja koleginica, ne dozvoljava majci penzionerki da se čipuje, ko zna kakve posledice može imati (možda joj majka od 70 god.postane sterilna) 

 

esid: bar se penzosi lako mogu naterati, sledeću penziju dobiješ kad se čipuješ, a u tri lepe

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Marija Obradović izjavila je danas da je do sada prijavljeno 1.365.000 ljudi za vakcinu protiv korona virusa, što je nedovoljno.

"Prijavom preko eUprave stvara se, između ostalog, bolja evidencija koju vrstu vakcina poslati u određene gradove", kazala je Obradović.
 
Govoreći o vakcinaciji i kako doći do najudaljenijih sela, ministarka kaže da su proteklog vikenda u gradovima počeli da se vakcinišu ljudi koji nemaju zakazane termine, a stariji su od 60 godina.
 
"Imamo 50 procenata ukupno vakcinisanog stanovništva koje je starije od 60 godina. Svi gradonačelnici su se uključili, promovišu temu, možete da se vakcinišete, nikoga ne vraćamo sa mesta za vakcinaciju", istakla je Obradović.
 
Za sve one koji se nisu prijavili otvoreni su punktovi bez termina.
 
Dodala je i da su mobilni timovi obišli 124 romska naselja u 29 lokalnih samouprava kako bi prijavili stanovnike tih nestandardnih naselja za vakcinaciju.
 
"Nismo zaboravili ni beskućnike i tek će se po završetku ove zdravstvene krize videti koliko smo vodili računa o svim građanima, posebno o marginalizovanim grupama", kazala je ona.
  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Čuh danas, hajmo reći insajd ifno, koji kaže da je cifra bliža 40%, da je Britiš soj oko 50% i da mu je R0 cca 4 u našoj populaciji.

 

Kad se to prevede u brojeve, meni se čini da u slučaju da u sledećih par dana ne počne totalni lokdaun sledi nacionalana katastrofa u doslovnom smislu reči.

 

Ja i moji u sledećem periodu nos nećemo pomoliti iz kuće sem kada smo prisiljeni.

 

Mnogo je to da R za britansku varijantu iznosi 4 (osim ako je to onaj osnovni R0 koji važi za populaciju u kojoj niko nije imun i situaciju kad nema nikakvih mera), to bi značilo da se slučajevi s tom varijantom dupliraju neverovatnom brzinom, tipa za dva dana.

Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Ali stvarno su se nešto mnogo uzmuvali, u novembru su čini mi se bili mirniji.

Lockdown je izgleda neminovan ali to je potrošeno prošle godine. Uzmuvali su se jer je počelo da ponestaje para, mora se nešto od ukradenog upumpati nazad ili da se beži. A može biti i da se jednogrba kamila pomamila. Vesić lupeta o utakmicama, udvara se navijačima, spušta tenziju da smiri paravojsku.

Link to comment
Ali stvarno su se nešto mnogo uzmuvali, u novembru su čini mi se bili mirniji. unsure.gif

Uzmuvali su se zato što je sve otislo dovraga.
Juce sam cuo aber od ljudi koji znaju sta pricaju da imaju problem sa brojem valcinisanih jer registruju one kojima je dodeljen datum za prvu dozu kao da su je vec primili a one kojima je zakazana druga doza, kao da su se vec revakcinisali tako da su cifre valcinisanh problematicne


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • +1 2
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment

Uzmuvali su se zato što je sve otislo dovraga.
Juce sam cuo aber od ljudi koji znaju sta pricaju da imaju problem sa brojem valcinisanih jer registruju one kojima je dodeljen datum za prvu dozu kao da su je vec primili a one kojima je zakazana druga doza, kao da su se vec revakcinisali tako da su cifre valcinisanh problematicne


Sent from my iPhone using Tapatalk
jao bre isuse.gif

a kotebe na terenu kako izgleda?

sent from bubamoto


Link to comment

Meni je zanimljivo da se broj prijavljenih za vakcinu veoma grubo poklapa sa brojem ljudi koji bi na izborima glasali protiv vlasti. Razbijeni u razne grupe ali bar sa osnovnim logikom o zaštiti javnog zdravlja koja još funkcioniše, naspram dekadentne ‘daj sad sve i odmah’ bolikurije. Otprilike tako nekako izadje, 1.5 milion naspram 4.5 miliona.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Mos said:

Meni je zanimljivo da se broj prijavljenih za vakcinu veoma grubo poklapa sa brojem ljudi koji bi na izborima glasali protiv vlasti. Razbijeni u razne grupe ali bar sa osnovnim logikom o zaštiti javnog zdravlja koja još funkcioniše, naspram dekadentne ‘daj sad sve i odmah’ bolikurije. Otprilike tako nekako izadje, 1.5 milion naspram 4.5 miliona.

hm

neko je negde pisao da se to baš i ne poklapa, pa je recimo bilo dosta onih koji gledaju n1 a koji se nipošto ne bi vakcinisali

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...