Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

 

1 minute ago, villiem said:

 

sns moze da oce da okrene vakcinaciju u nasu korist za tri do cetiri dana

Naravno, i da imaju gram mozga tako bi i uradili, samo da imaju nekog da im izračuna da će im se sadašnje ulaganje u vakcinisanje višestruko isplatiti za dve godine. Al džaba

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Naravno, i da imaju gram mozga tako bi i uradili, samo da imaju nekog da im izračuna da će im se sadašnje ulaganje u vakcinisanje višestruko isplatiti za dve godine. Al džaba

 

pa daj da im izracunamo jebimh blentave

Link to comment

Mozda je ovo vise za licne price, ali mozda pripada i ovde. Majka mog prijatelja umrla jutros od korone na infektivnoj klinici u Nisu. I otac mu je zarazen, kod kuce je, temperatura oscilira, snimali su pluca, nema upalu, rekli su da vide blagi bronhitis, ali jos uvek se oseca lose.

Revakcinisani su 15.02, a simptomi se pojavili 5. ili 6.3 (pokusali smo da rekonstruisemo, zarazivanje se moglo desiti 01.03. kad su bili na groblju. gde je bila prisutna i snaja, koja je takodje zarazena, ali to je samo nagadjanje, imali su kontakt sa nekim komsijama, kod kojih su se isto razvili simptomi, mozda su se zarazlili i od njih - ili je bilo obrnuto, nemoguce je znati).

U svakom slucaju, prvo je delovalo da su blazi simptomi, onda je tempetratura oscilirala, isla do 38,3-4, spadala ispod 37, da bi je pre 3-4 dana zbog pogorsanog stanja primili u bolnicu. Bila je na kiseoniku, kako mi je lekar koga poznajem objasnio, prvo na visokom protoku kiseonika od 25l, onda juce na "high flow" aparatu, ali ocigledno nista nije pomoglo. Zena je 39. godiste. Imala je problema sa kukovima, ali nije mi poznato da je imala neke druge izrazene hronicne bolesti.

Ono zbog cega pisem ovde je pitanje da li je zabelezeno jos slicnih slucajeva i koliko se to uopste prati. Treba reci da su taj odlazak na groblje (godisnjica smrti sinu) i kontakt sa komsijama preko puta jedini kontakti koje su imali, uz kontakt sa mojim prijateljim koji se krece, radi povremeno, ide u nabavke i brine o njima. Ocigledno je i to bilo previse.

Prijatelj nema simptome, ali s obzirom da je sve vreme bio sa njima, sigurno postoji rizik od zarazivanja (nisu ga testirali jer nema simptome) ili da je asimptomatski slucaj.

 

Ocigledno je da se i pored vakcine moramo ponasati kao da je nema - i jedno i drugo je nepohodno da bi se smanjio rizik. Znam da to nije potrebno pisati ovde, svima nama je to jasno, ali eto.

 

PS - Ako moderacija misli da postu nije mesto ovde, molim da se prebaci na licne price. Hvala.

 

 

  • Tužno 1
Link to comment
18 minutes ago, Arkadija said:

Ova sprdnja od države ni danas nije mogla da izađe sa konkretnim merama. Kako Brbana kaže, KŠ će se sastati sutra tačno u podne. 

 

Jebale ih mere više da ih jebale mere, svakako ih niko neće poštovati više. 

  • +1 1
Link to comment

Precenjujete SNS i to žestoko.

U Srbiji se do sada vakcinisalo 17% ljudi i onda će u SNS neko da pucne prstima, za par dana će da preokrenu stav velike većine i onda ćemo nabrzaka nagurati do 60-70-80 i više %? To tako ne funkcioniše ni u crtanim filmovima. :D

Stav većine o vakcini se može preokrenuti, ali ne za 3-4 dana (biće super ako to urade i za 3-4 meseca) i ne znam koliko je pametno da se SNS mnogo meša u to.

 

Link to comment
25 minutes ago, harper said:

1. SNS mora pod hitno da angazuje svoju stranacku infrastrukturnu mrezu u projektu vakcinacije.

2. RTS mora agresivno da propagira korist vakcinacije, narocito u informativnim emisijama.

3. Vakcinacija mora toliko da se olaksa u tim sredinama da mozes samo da usetas i vakcinises se usput dok ides do granapa ili na pijac.

4. Mobilni timovi da se organizuju i vakcinisu po kucama u zabacenijim sredinama.

 ja imam jednostavniji predlog, koji ne zahteva takvu količinu aktivizma i mobilizacije, a udara na glavni motivator opšte populacije

 

predlog je sledeći....svako ko se vakciniše do 1. maja dobija iznos od 50 evra (odmah posle druge doze i to na Srbima najmiliji način, koverta u ruke). ovo može da se ubrza ako je država u mogućnosti da ponudi 100 mernih jedinica motivacije

Link to comment
32 minutes ago, harper said:

 

 

 

1. SNS mora pod hitno da angazuje svoju stranacku infrastrukturnu mrezu u projektu vakcinacije.

 

 

 

 

SNS infrastruktura ne šljaka baš tako dobro kad nisu izbori. Onda kad su pojedinačni odbori išli kao da daju podršku Vučiću u svojim gradovima kad su krenule valjda 1 od 5 miliona demonstracije ili neko drugo njegovo ludilo više se ni ne sećam, moglo se videti koliko je stvarno ljudi bilo spremno da iscima svoje dupe za njega. Bukvalno znam da se ovde skupila šaka bednika i to je većina sa sela došla. Good luck naterati ljude da se vakcinišu bez nekog podsticaja. A podsticaji će biti po privatnim firmama, ili vakcina ili otkaz pa ti biraj. Mada bih ja taj način zabranio zakonom. 

Link to comment
4 minutes ago, Ted said:

 ja imam jednostavniji predlog, koji ne zahteva takvu količinu aktivizma i mobilizacije, a udara na glavni motivator opšte populacije

 

predlog je sledeći....svako ko se vakciniše do 1. maja dobija iznos od 50 evra (odmah posle druge doze i to na Srbima najmiliji način, koverta u ruke). ovo može da se ubrza ako je država u mogućnosti da ponudi 100 mernih jedinica motivacije

 

Ja znam da ovde sve može ali garantujem da u uredjenoj državi ne bi moglo jer imaš ljude koji ne smeju da se vakcinišu. 

Link to comment
8 minutes ago, Nesh said:

 

 

Ocigledno je da se i pored vakcine moramo ponasati kao da je nema - i jedno i drugo je nepohodno da bi se smanjio rizik. Znam da to nije potrebno pisati ovde, svima nama je to jasno, ali eto.

 

 

mora se tako ponasati, ali opet ako prodje neki period od revakcine i ti zavrsis u bolnici, kao tezak slucaj i umres...mislio sam da bar sprecava takve slucajeve i onda ma koliko bio za vakcinu, propaigirao je, oko mene se vakcinisali svi, ne mozes ti ne kucka u glavi da npr kinez bas slabo funkcionise ili mu treba mnogo vremena da profunkcionise

Link to comment
4 minutes ago, omiljeni said:

Precenjujete SNS i to žestoko.

U Srbiji se do sada vakcinisalo 17% ljudi i onda će u SNS neko da pucne prstima, za par dana će da preokrenu stav velike većine i onda ćemo nabrzaka nagurati do 60-70-80 i više %? To tako ne funkcioniše ni u crtanim filmovima. :D

Stav većine o vakcini se može preokrenuti, ali ne za 3-4 dana (biće super ako to urade i za 3-4 meseca) i ne znam koliko je pametno da se SNS mnogo meša u to.

 

 

Cime se moze preokrenuti ?

Kako vreme prolazi i kako dolaze informacije vecina ce se zabetonirati. SNS ima oko 700k clanova i povezanih, to je ogroman broj, to je jedini nacin

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...