Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Misko said:

Ne mogu,a da se ne pitam, jel oni stvarno ne znaju sta ce, jesu lis tvarno toliko nespsobni, ili nas namerno pustaju niz vodu, delimicno mogu id a shvatim logiku pustanaj talasa jesenas, naravno da ne podrzavam tao nesto, nikad ne bih, ali, ajde, jasno mi je zasto je to uradjeno..treba da  odgovraju svakako....e, sad,v idim da se sve vise spominje zatvaranje, od istih ljudi koji su kategoricki ranije tvrdili d aod toga nema nista(Darija), i cvrst je argument i dala..s tim sto tos vako sa 2 grama mozga zna..uglavnom, bice lose jos mesec dana bar ocigledno...mrski lockdown nikad nam nije bio potrebniji nego sad, usudjujem se reci..i to mozda cak grcki model, mada, tome se  i ne nadam, to je u  prkasi nesprovodivo kod nas..ostaje neka, jalova, mala, nadica, da ovaj talas nece u nedogled trajati, i da ce u kasno  prolece ipak biti drugacija prica, ali kazem, to  su samo lepe zelje..i da cemo na leto mao odmoriti glave bar..bar da prozivimo malo, koliko toliko, mi koji se pazimo ko ludi..jbes ovakav zivot vise..

 

Da se nesto uradi mora to je sigurno jer su brojevi nenormalni.Sa druge strane niko nije pametan sta stvarno uraditi jer ima dosta zemalja koji su vec mesecima pod strogim zabranama ali cifre i kod tih zemalja su velike.

Mi vec dugo vremena se ne spustamo ispod 3-4 000 dnevno a imal smo i vise.

Moje neko misljenje a ne mora da znaci da sam upravu da njima nije frka da donesu opet neke strozije mere ali ce biti problem sta ako i te strozije mere ne daju rezultate.

Cak sam u nekom delu siguran da ni ovi nasi raspali politicari na vlasti ne veruju ovim takozvanim strucnjacima.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

 

Bukvalno sve sto ti padne na pamet. I hirurzi i pedijatri i psihijatri ... znaju vise od svih nas koji to nismo! Zasto? Eto tako, oni su lekari, znaju da tumace gomilu nepoznatih reci, latinskih izraza, povezuju ono sto ti i ja ne umemo ni da procitamo na latinskom ili "medicinskom" jeziku.

A naravno da ginekolog zna koja je vakcina bolja za porodilju ili buducu porodilju!

 

AKo slusas youtube sarlatane, zasto ne bi slusao i ove druge sarlatane, pa zakljucuj sta god ti je volja. Uvreda za svakog lekara je ovo sto sam ti boldovao.

 

Evo da te pitam: recimo u GB, tamo nema Sinofarma, šta misliš šta tamo ginekolozi odgovaraju na pitanja budućih porodilja da l' da se vakcinišem i kojom vakcinom? Ili u Izraelu (tamo je isključivo Fajzer)?

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Блок_64 said:

 

Da se nesto uradi mora to je sigurno jer su brojevi nenormalni.Sa druge strane niko nije pametan sta stvarno uraditi jer ima dosta zemalja koji su vec mesecima pod strogim zabranama ali cifre i kod tih zemalja su velike.

Mi vec dugo vremena se ne spustamo ispod 3-4 000 dnevno a imal smo i vise.

Moje neko misljenje a ne mora da znaci da sam upravu da njima nije frka da donesu opet neke strozije mere ali ce biti problem sta ako i te strozije mere ne daju rezultate.

Cak sam u nekom delu siguran da ni ovi nasi raspali politicari na vlasti ne veruju ovim takozvanim strucnjacima.

Ako u isto vreme, dok traju mere, vakcinises, moze da da, plus, ako narod krene da sedi vise napolje sa dolaskom leog vremena, i d arpovetrava prostor,a hoce, virus tu gubi onu prednost sirenja koju ima u zimskoj sezoni, plus, treba ipka uracunati  i prirodno imunizovane so far..im auvek faktora koji mogu da pomognu, e sad, d ali nuzno i hoce, zavisi...

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

ok, hajdemo ovako: meni je licno doktorka infektoloskinja rekla da nikako ne uzimam fajzera (jbga, kao da me je neko pitao :( ) jer on ma ooogroman potencijal da izazove autoimune bolesti, ako ne odmah, onda u dogledno vreme.

jesam li ja idiot, primitivna, nepismena ako i dalje stojim pri odluci da pri sledecem cepljenju primim fajzera?

Ja imam neki reaktivni artritis. I konačno sam rešio da iskažem interesovanje za Fajzera. Sad ne znam da li da povučem, ako izaziva autoimune bolesti. Meni je i ovaj artritis rezultat preterane reakcije.

Link to comment
8 minutes ago, Misko said:

Ako u isto vreme, dok traju mere, vakcinises, moze da da, plus, ako narod krene da sedi vise napolje sa dolaskom leog vremena, i d arpovetrava prostor,a hoce, virus tu gubi onu prednost sirenja koju ima u zimskoj sezoni, plus, treba ipka uracunati  i prirodno imunizovane so far..im auvek faktora koji mogu da pomognu, e sad, d ali nuzno i hoce, zavisi...

to se nije desilo proshlog proleca leta i jeseni. ali razumem, mi se bukvalno vracamo na neolitska podeshavanja, sunce izlazi ujutro, zalazi uveche, ima neko doba kada su dani i noci jednaki, a ima kada nisu. pa kad prodje jedan ciklus udri ispochetka :hihi:

 

 

kako doktorka zna da fajzer izaziva autoimune bolesti u dogledno vreme? na osnovu chega? ne kazem nishta, samo pitam. 

Edited by gospa buba
Link to comment
5 minutes ago, Misko said:

Ako u isto vreme, dok traju mere, vakcinises, moze da da, plus, ako narod krene da sedi vise napolje sa dolaskom leog vremena, i d arpovetrava prostor,a hoce, virus tu gubi onu prednost sirenja koju ima u zimskoj sezoni, plus, treba ipka uracunati  i prirodno imunizovane so far..im auvek faktora koji mogu da pomognu, e sad, d ali nuzno i hoce, zavisi...

 

Pa dobro ajde da budemo iskreni,mozda malo preterujemo sa vakcinisanjem iz prostog razloga sto mi kao zemlja imamo solidan broj vakcinisanih u odnosu na mnoge zemlje,ako ne lazu.

Slazem se sa tobom naravno,ali mislim da pre bilo kakvog zatvaranja,nepotrebnog policiskog casa i ostalih sizenja treba da prosto da se ispostuje i ovo sto je na snazi.

Ove vikende kako su sve zatvorili osim prehrabenih prodavnica,ja ne mogu da ti opisem kakvu sam guzvu fasovao danas u prodavnici,a mi pricamo o smanjivanju kontakata.

Jebem li ga ne znam sta je resenje.

Edited by Блок_64
Link to comment

Da s epstuje ono sto je na snazi, mi sad ne bi imali ovaj problem, o tome se i radi..sto se tice proslog leta i proleca, stvar je u tome sto smo imali izbore, masovna okupljanja, utakmice,a pre toga smo bili zakantanceni, ni u setenje nismos meli, to je uticalo i na imunitet..a podseticu da smo   imali zatisje bas od avgusta, pa sve do druge polovine oktobra..kad sam rekao zimski period, u prncipu sam mislio i na jesen..blok brate, resenje bi bilo kada bi se mi prilagodili ovom sranju, nosili maske i ostlao sto je zilion puta ponovljeno,ali, 80% ljudi kod nas nece..

Edited by Misko
Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

Ja imam neki reaktivni artritis. I konačno sam rešio da iskažem interesovanje za Fajzera. Sad ne znam da li da povučem, ako izaziva autoimune bolesti. Meni je i ovaj artritis rezultat preterane reakcije.

ma gde bre, isprimali ljudi i sa istorijom alergija, anafilaktickih sokova, autoimunih bolesti svih vrsta... 

ja sam ono samo napisala kao primer decidirane tvrdnje za koju ne mozes da nadjes nikakvu potvrdu u dostupnim materijalima.

pri cemi je meni receno da i ako nemam, mogu da dobijem autoimunu bolest od fajzera. kako znamo? pa tako.

ako je izrael spreman da kompledan bdp skrcka na buduce lecenje svoje celokupne populacije od autoimunih bolesti, onda dobro.

 

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Misko said:

Da s epstuje ono sto je na snazi, mi sad ne bi imali ovaj problem, o tome se i radi..sto se tice proslog leta i proleca, stvar je u tome sto smo imali izbore, masovna okupljanja, utakmice..a podseticu da smo   imali zatisje bas od avgusta, pa sve do druge polovine oktobra..kad sam rekao zimski period, u prncipu sam mislio i na jesen..blok brate, resenje bi bilo kada bi se mi prilagodili ovom sranju, nosili maske i ostlao sto je zilion puta ponovljeno,ali, 80% ljudi kod nas nece..

 

Druze moj,ja stvarno ne vidjam mnogo ljudi bez maske mada se ja i ne krecem negde preterano niti imam neki veliki broj kontakata,danas igrom slucaja u lidlu ludilo.Jedina sreca sto obezbedjenje ne daje da udjes ako nemas masku,sto je ok.

Danas sam opet vodio sina na testiranje,ono sto sam video i sto se pise ovde o deci je horor.Samo danas u domu zdravlja preko 40 dece u kovid ambulanti a rezultati ludilo preko 50% zarazenih.Pricamo o deci.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Kelt said:

 

Je li Srbija realno, zvanično uključena u neko istraživanje o koroni? Ne mislim na sofisticiranu nauku, nego npr kako deluje davanje kortikosteroida kod koje grupe pacijenata. Nije. Nema ko da osmisli i sprovede studiju, uprkos profesorima, doktorima nauka i istraživačima. Ne zahteva to novac.

a pa ne fali im za napredovanje trenutno, a oni kojima fali, oni vezuju gde gazda kaze, mozda imaju ideju, ali oni nemaju pristup i ne smeju da pisnu. i uvek su bezochno bahati ti koji bukvalno sede na eksperimentalnom uzorku, ja bih se ofarbala u zeleno i skakala sa plafona pevajuci svakog dana, da mi se celih godinu dana nacrtava nikad nevidjen uzorak za istrazivanje, konkurentan 1/1 sa bilo kojim svetom. pa punih 10 godina oni ne mogu da napave nacionalni registar dauna, autizma, retkih bolesti, bukvalno nemasovnih pojava, da su seli ruchno da broje dosad bi ih nabrojali. a ne dijabetesa u mirnodopskom, i sad kovida u ratnom stanju. jel treba da osnujemo udruzenje prezivelih kovida srbije, pa da se prebrojimo i kazemo im? nije problem, to kod nas i jeste legalna putanja, prebrojimo se pa im javimo, oni kazu ijunismoznali. ionako sve vreme sami finansiramo antitela :lolol: i to ne govorim o drzavi, drzava je u tom domenu bukvalno nepismena, dok joj ne nacrtash shta hocesh, drzava nema pojma. govorim o univerzitetu/nauci, iz ovog kovida treba da izadje 120 bolonjskih doktorata i to sledece godine, godina za praktichan rad im upravo istiche :dry:

 

vazno je da su pustili inovacioni fond za kovid projekte da burazeri preduzetnici mogu nesmetano da sishu budzet dok laprdaju kvazi nauku sa drugarima iz univerziteta ili proizvode inovativne maske za koje niko nije chuo, a ne vidim ni da ce da ih nosi :isuse:

Edited by gospa buba
  • +1 7
Link to comment
6 minutes ago, Блок_64 said:

 

Druze moj,ja stvarno ne vidjam mnogo ljudi bez maske mada se ja i ne krecem negde preterano niti imam neki veliki broj kontakata,danas igrom slucaja u lidlu ludilo.Jedina sreca sto obezbedjenje ne daje da udjes ako nemas masku,sto je ok.

Danas sam opet vodio sina na testiranje,ono sto sam video i sto se pise ovde o deci je horor.Samo danas u domu zdravlja preko 40 dece u kovid ambulanti a rezultati ludilo preko 50% zarazenih.Pricamo o deci.

pa to ti pricam, kolektivna svest nula..sta reci za idiote koji su isli na skijanje, pa  zarazili nekog starog clana porodice, i oterali ga u bolnicu i potencijalnu smrt, ili ovima koji se cmacu na sahranama, a to su samo neki primeri, maske ljudi mahom nose gde moraju, i to nepravilno..a po mogustvu, gledaju da i to izbegnu, da prevare sistem..

Link to comment

I kod  mene u Lidlu neki momci sportisti očigledno iz neke duboke provincije, svi bez maske sa nekim torbama. Ovi iz obezbeđenja im nekako stavili torbe u one sefove, ali za maske je bio tvrd problem jer niko nije imao, pa su na kraju pustili jednog da uđe bez maske i da bi kupio pakovanje. Jebote, niko nije imao masku od njih!

 

Link to comment

ovde kod mene u selu, u Dimi bogme mora...kako su jos one inspekcije krenule..scam se jednog coveka, starijeg,pita moraju li maske unutra, kazm mora, on:Ko ih jebe:laugh:

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, vememah said:

 

I 35% pozitivnih, najviše još od 13. decembra.

 

Čuh danas, hajmo reći insajd ifno, koji kaže da je cifra bliža 40%, da je Britiš soj oko 50% i da mu je R0 cca 4 u našoj populaciji.

 

Kad se to prevede u brojeve, meni se čini da u slučaju da u sledećih par dana ne počne totalni lokdaun sledi nacionalana katastrofa u doslovnom smislu reči.

 

Ja i moji u sledećem periodu nos nećemo pomoliti iz kuće sem kada smo prisiljeni.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...