Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Gde li se izgubio onaj tekst o kineskom istraživanju, da je između nekih post covid boleština, poprilično zastupljen i muški sterilitet, i to baš kod mladih muškaraca ?
E to treba dati ovima što haluciniraju o vezi vakcina i steriliteta, da pročitaju.
mislim da je reshenje vrlo jednostavno, a vec je i placeno. isti onaj ko je izdumao kako da poveze krik i gospodina nevolju, i sve ostale lepote srpskog javnog prostora, ukljuchujuci i nasilne mehanizme kojima deluje na svoje birachko telo na lokalu, ima dovoljno pameti i resursa da prekuva vishemilionsku ekipu da je lepshe vakcinisati se, nego ne, da raskachi sterilitet od vakcine, iskljuchi chipove i ceo taj paket. to shto to ne radi, to znachi da mu josh niko nije trazio. znachi nije vreme ili nije interes, ili oba.



sent from bubamoto

  • +1 4
Link to comment

E zaboravih da napisem da je ova mlada sa danasnje svadbe trudna. Neki sesti, sedmi a mozda i osmi mesec. I opusteno bez maske ljubljenje, grljenje i pravac u kafanu sa ko zna koliko ljudi. Da mi je znati sta je u njihovim glavama.

Link to comment
47 minutes ago, Skyhighatrist said:

Moja gospođa, kraj decembra i sad početak marta. Oba puta skroz laki simptomi (nešto jači drugi put, but still).

 

Uh to je bas blizu, mozda onaj slucaj da virus nije bio ni otisao u medjuvremenu.. 

Link to comment
И у мом окружењу је било чудних погледа и коментара у вези вакцинације и баш се односило на стерилитет. Сад видим да се та глупост поприлично раширила. Не знам ко је први почео са тим. Да није Несторовић то одвалио у неким његовим интервјуима?


Ja prvi put čuo od Dodika kad je rekao neće da primi Fajzera da ne bi ostao sterilan (teorija o sterilitetu važi inače za mRNA vakcine). Otprilike posle te retardirane izjave sam počeo da primećujem taj argument protiv ove vakcine.
  • Haha 3
Link to comment

Moronima u Srbiji nije jasno da SarsCov-2 zapravo izaziva sterilitet jer napada sve celije gde ima ACE2 receptora sto ukljucuje i testise. O tome se pricalo jos prvih dana pandemije jer se tada to i primetilo. Postoje i publikacije koje to dokazuju. Kad bi bilo normalih ljudi na vlasti, u KS, na TVu da im to saopste mozda bi se zapravo i zabrinuli za sterilitet. 

Link to comment
7 minutes ago, dillinger said:

 

Uh to je bas blizu, mozda onaj slucaj da virus nije bio ni otisao u medjuvremenu.. 

U oba slučaja PCR in, PCR out.

(Decembar: PCR pred put: neg, PCR po povratku: poz, PCR posle 15 dana:neg)

Krajem februara ga uhvatila ćerka, i pošto mi žena radi u sensitive lab okruženju, brzi antigenski: poz, opet PCR:poz, posle 15 dana (prekjuče) PCR:neg.

Ja juče uradio antigenski, pozitivan, sutra idem lab / pregled & the works.

 

Ostavili smo para na Torlaku i u Medigrupi za fino letovanje :isuse:

Link to comment
34 minutes ago, munze said:

pravac u kafanu sa ko zna koliko ljudi.

 

Mene zanima u koju su kafanu isli :D  Ne dovodim u pitanje to sto si video, nego cisto radoznalosti radi

  • +1 1
Link to comment

@TihajezaIzgeneralizovao sam, slazem se, al rekao bih da je cinjenica da su vece sanse da nesto krene naopako u pandemiji, ratu ili nekoj drugoj katastrofi nego u regularnoj svakodnevnici. Neko je spreman da rizikuje, neko ne. To sto ja ne razumem rizikovanje u takvoj situaciji nikog ne sprecava da se ponasa po svojim arsinima. I svakom ko se za to odluci zelim svu srecu. Najiskrenije i od srca. Al i dalje ne razumem.

 

U blizoj familiji jedna curica stigla pre nesto vise od mesec dana. Svi smo dok se nije rodila bili u panici i jedva docekali da to dobro prodje pa da odahnemo. Naravno, sad uveliko menjamo fotke, skajpujemo i jedva cekamo da vidimo i bebu i roditelje. 

  • +1 1
Link to comment

OK. Šta to doktori znaju više U VEZI VAKCINA (treći put naglašavam, inače poređenje sa automehaničarima i majstorima je neumesno) od prosečnog mene (sa, nadam se, nekakvom logikom)?

Recimo, spomenut je ginekolog, da ga uzmem kao primer: na osnovu čega je on zaključio da je bolje da žena primi kinesku vakcinu, a ne Sputnjik? Da li doktori imaju izveštaje, analize, šta već, u kojima piše da postoji veća verovatnoća da nešto krene po zlu kod Sputnjika u odnosu na Sinofarm?

Ako ima, trebalo bi svi to znamo. Ako je logika da je Sinofarm "klasična" vakcina pa zato "manje može da pođe po zlu", tu logiku imam i prosečan ja, to nije doktorska ekskluziva. Mislim, da ne ulazim dublje, zar ne bi trebalo doktor da preporuči najefikasniju vakcinu, a ne onu kod koje "najmanje može da pođe po zlu", u situaciji kad nema nikakvih dokumentovanih slučajeva ovoga ili onoga.

 

Da, slažem se da smo svi zamorčići, slažem se da država treba (in)direktno da uvede obaveznu vakcinaciju (kada ih bude dovoljno za sve). Doktorima je uvaljen vruć krompir da u nejasnoj situaciji daju preporuke i to je 101% tačno, ali baš zato treba koristiti zdravu logiku kao osnovu u vezi donošenja odluka u vezi vakcina.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, stray cat said:

...ali baš zato treba koristiti zdravu logiku kao osnovu u vezi donošenja odluka u vezi vakcina.

Zdrava :isuse: logika naginje ka:

Quote

 

...doktor da preporuči najefikasniju vakcinu

 

=

Quote

 

onu kod koje "najmanje može da pođe po zlu"

 

 

Al' nije tebi do logike... :fantom: 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...