Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, dùda said:

Haha, kod nas pola doktora neće da se vakciniše.

O čemu pričamo.

 

Pametnom dosta :s_w:

 

Nije to srpski specijalitet, izgleda. U Francuskoj se do pre neki dan vakcinisalo 35-40% medicinskog osoblja. Pa razmisljaju da za njih uvedu obavezno vakcinisanje.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

mislim da je reshenje vrlo jednostavno, a vec je i placeno. isti onaj ko je izdumao kako da poveze krik i gospodina nevolju, i sve ostale lepote srpskog javnog prostora, ukljuchujuci i nasilne mehanizme kojima deluje na svoje birachko telo na lokalu, ima dovoljno pameti i resursa da prekuva vishemilionsku ekipu da je lepshe vakcinisati se, nego ne, da raskachi sterilitet od vakcine, iskljuchi chipove i ceo taj paket. to shto to ne radi, to znachi da mu josh niko nije trazio. znachi nije vreme ili nije interes, ili oba.


 

ima i jos jedan problem: posto je taj neko usvojio iliuziju omnipotentnosti, a nema bas genijalne uvide i resenja, osim kad je rec o rejtingu i kriminalu, on kaze otprilike: super, nastimujem brojeve, pustim jos jedan talas, pustim moje dr slavice da relativizuju opasnost, malo vakcinisem, lekari ce opet izigravati budale, pa ce proci i ovo.

 

samo sto je ocigledno britanac nekoliko puta zeznutiji od ovog naseg starog, skoro dobrocudnog poznanika; samo sto sistem ne odgovara isto isto na prenapregnutost u prvim mesecima pandemije i nakon godinu dana pritiska; samo sto vakcinacija bez zakljucavanja nosi sa sobom a) neiskoriscenost jednog (znacajnog?) dela vakcina, zbog zarazavanja neposredno pre vakcinacije, izmedju doza ili cak nakon druge doze; b) potencijalno "guranje" virusa u nove mutacije. 

a to bogami moze da doda mesece, ako ne i godine neizvesnosti na sve genijalne planove.

 

  • +1 3
Link to comment
Just now, mraki said:

Ali kako namerno dovode u zabludu.:frust:

jbga, mislim da je neki lekar danas procenio da imamo otprilike dvadesetak posto imunizovanih (vakcinom ili prelezavanjem). dok se gradjanstvo drzi u ubedjenju da samo sto nismo.  svima, ali bas svima ce se to obiti o glavu.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, namenski said:

 

 

OK, ako se nešto preporučuje za ženu koja planira da rodi, ista logika bi trebalo da važi i za prosečnog, nebitnog mene (ja sam se i vakcinisao Sinofarmom). Kome se onda preporučuju ove druge vakcine (svi bi mi voleli da što manje pođe po zlu)?

 

 

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Imamo esnaf lekara (LKS), oni bi valjda trebalo da se pozabave time ko je od njihovih članova podoban da obavlja tu funkciju?

 

ti služe samo da uzmu (ne baš male) pare od plate lekarima i onda troše ogromna sredstva na svoje suludosti, inače od njih nema nikakve koristi

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Aleksija said:

jbga, mislim da je neki lekar danas procenio da imamo otprilike dvadesetak posto imunizovanih (vakcinom ili prelezavanjem). dok se gradjanstvo drzi u ubedjenju da samo sto nismo.  svima, ali bas svima ce se to obiti o glavu.

 

kada se u Srbiji kaže procena, onda to neko "šac-metodom" kaže kako to njemu deluje, a što može a ne mora da bude tačno. Čitam sve vreme "u ovom talasu oboljevaju mladji", "u ovom talasu oboljevaju žene", niko nigde ne UPISUJE statistiku neku, a tek da računa... mi nismo u stanju da napravimo registar kokošaka koje snose jaja, a ne adaptabilan zdravstveni sistem

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Kelt said:

 

 niko nigde ne UPISUJE statistiku neku, a tek da računa

Zašto se ne pravi statistika, makar i ne bila prezentovana širim narodnim masama? Ima neki razlog, ili je prosto glupost i lenjost ljudi koji treba time da se bave?

 

Da bi se nešto znalo mora se merti, to je osnovni postulat praćenja svega i svačega...

Link to comment
Just now, Kelt said:

 

kada se u Srbiji kaže procena, onda to neko "šac-metodom" kaže kako to njemu deluje, a što može a ne mora da bude tačno. Čitam sve vreme "u ovom talasu oboljevaju mladji", "u ovom talasu oboljevaju žene", niko nigde ne UPISUJE statistiku neku, a tek da računa... mi nismo u stanju da napravimo registar kokošaka koje snose jaja, a ne adaptabilan zdravstveni sistem

naravno da se slazem, ali mi ova procena deluje logicno, kao neka razumna donja granica.

u nasem slucaju precizni podaci su narodni neprijatelj i moguce da ce biti zabranjeni u dogledno vreme. 

Link to comment
32 minutes ago, stray cat said:

OK. Šta to doktori znaju više U VEZI VAKCINA (treći put naglašavam, inače poređenje sa automehaničarima i majstorima je neumesno) od prosečnog mene (sa, nadam se, nekakvom logikom)?

 

Bukvalno sve sto ti padne na pamet. I hirurzi i pedijatri i psihijatri ... znaju vise od svih nas koji to nismo! Zasto? Eto tako, oni su lekari, znaju da tumace gomilu nepoznatih reci, latinskih izraza, povezuju ono sto ti i ja ne umemo ni da procitamo na latinskom ili "medicinskom" jeziku.

A naravno da ginekolog zna koja je vakcina bolja za porodilju ili buducu porodilju!

 

AKo slusas youtube sarlatane, zasto ne bi slusao i ove druge sarlatane, pa zakljucuj sta god ti je volja. Uvreda za svakog lekara je ovo sto sam ti boldovao.

  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, Aleksija said:

ima i jos jedan problem: posto je taj neko usvojio iliuziju omnipotentnosti, a nema bas genijalne uvide i resenja, osim kad je rec o rejtingu i kriminalu, on kaze otprilike: super, nastimujem brojeve, pustim jos jedan talas, pustim moje dr slavice da relativizuju opasnost, malo vakcinisem, lekari ce opet izigravati budale, pa ce proci i ovo.

 

samo sto je ocigledno britanac nekoliko puta zeznutiji od ovog naseg starog, skoro dobrocudnog poznanika; samo sto sistem ne odgovara isto isto na prenapregnutost u prvim mesecima pandemije i nakon godinu dana pritiska; samo sto vakcinacija bez zakljucavanja nosi sa sobom a) neiskoriscenost jednog (znacajnog?) dela vakcina, zbog zarazavanja neposredno pre vakcinacije, izmedju doza ili cak nakon druge doze; b) potencijalno "guranje" virusa u nove mutacije. 

a to bogami moze da doda mesece, ako ne i godine neizvesnosti na sve genijalne planove.

 

 

Kada nismo nista znali i kada su ocekivali "talijanski scenario" onda je uveo zatvaranje bez pardona, surovo, generalski. Ondak smo se upoznali s virusom, razni mehanizmi se prikljucili, sada dosla i vakcina i sve jake odluke prepusta odabranim podanicima i gospodinu odlikovanom jer ima lufta da racuna i uracuna koliko je dozvoljeno da se rastegne i koliko drugi mogu da ga pokriju i napate se za njegov rejting. On, sve vreme, od kada se pojavila lazna kontrola situacija, planira svoju i buducnost svoje mafije, tacno namerno pusta da se pogubimo posto mu samo ta varijanta prija jer je bolestan. On ne vidi ljude, vidi cifre. Da se britanac razgoropadi ne zelimo ni mi ni on al to nam je jedina sansa da se aktivira pravi krizni stab od jednog coveka. Dva meseca ceka najbolji momenat, savrseni momenat, da se vakcinise

 

Sve se slazem, samo me nervira ovo nevakcinisanje 

 

Edited by villiem
Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

 

Bukvalno sve sto ti padne na pamet. I hirurzi i pedijatri i psihijatri ... znaju vise od svih nas koji to nismo! Zasto? Eto tako, oni su lekari, znaju da tumace gomilu nepoznatih reci, latinskih izraza, povezuju ono sto ti i ja ne umemo ni da procitamo na latinskom ili "medicinskom" jeziku.

A naravno da ginekolog zna koja je vakcina bolja za porodilju ili buducu porodilju!

 

AKo slusas youtube sarlatane, zasto ne bi slusao i ove druge sarlatane, pa zakljucuj sta god ti je volja. Uvreda za svakog lekara je ovo sto sam ti boldovao.

ok, hajdemo ovako: meni je licno doktorka infektoloskinja rekla da nikako ne uzimam fajzera (jbga, kao da me je neko pitao :( ) jer on ma ooogroman potencijal da izazove autoimune bolesti, ako ne odmah, onda u dogledno vreme.

jesam li ja idiot, primitivna, nepismena ako i dalje stojim pri odluci da pri sledecem cepljenju primim fajzera?

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Lenjost, ili ne umeju. Kod nas su brate takvi krembili na vodecim pozicijama, da me uvek iznenadjuje koliko nesto glupo oni mogu da smisle. Tako sad imam strategiju da predvidjam stvari koje bi oni uradili tako sto pokusam da zamislim nesto najgluplje sto postoji.   Zapitam se, na koji nacin steluju brojeve. Dodajem "smisli najgluplji nacin jer su krembili koje svet nema".

 

Odgovor: skidaju nule.

 

I kad pogledas, slaze se sa procentom smrtnosti i brojem zarazenih, ako se vratis par nedelja unazad koliko otprilike treba  osobi da premine od kovida. 

 

Link to comment
1 minute ago, villiem said:

 

Kada nismo nista znali i kada su ocekivali "talijanski scenario" onda je uveo zatvaranje bez pardona, surovo, generalski. Ondak smo se upoznali s virusom, razni mehanizmi se prikljucili, sada dosla i vakcina i sve jake odluke prepusta odabranim podanicima i gospodinu odlikovanom jer ima lufta da racuna i uracuna koliko je dozvoljeno da se rastegne i koliko drugi mogu da ga pokriju i napate se za njegov rejting. On, sve vreme, od kada se pojavila lazna kontrola situacija, planira svoju i buducnost svoje mafije, tacno namerno pusta da se pogubimo posto mu samo ta varijanta prija jer je bolestan. On ne vidi ljude, vidi cifre. Da se britanac razgoropadi ne zelimo ni mi ni on al to nam je jedina sansa da se aktivira pravi krizni stab od jednog coveka. Dva meseca ceka najbolji momenat, savrseni momenat, da se vakcinise

i uvek kasni bar dve kljucne nedelje, izgleda :)

ali se prilicno slazemo.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, mraki said:

Ali kako namerno dovode u zabludu.:frust:

 

Ako vec moraju da lazu, a moraju jer ne znaju drugacije, ovo je najbolja laz koju su uspeli da smisle. Da sam na njihovom mestu rekao bih da se vakcinisalo 3 miliona ljudi i smejao bih se svakome ko se jos uvek nije vakcinisao kao budali koja radi na stetu sebe i svoje porodice. Ti debili su njihovi glasaci i oni najbolje znaju kako razmisljaju, nije slucajno to sto su najmanji procenti vakcinisanih u sredinama gde SNS na izborima ubije po 80-90% glasova.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...