Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, gospa buba said:

nashla. e zdravlje. corila u broj knjizice i lbo. ne prihvata adresu latinocom, mora cirilichna iz menija. geniji.

Može se logovati i preko euprave, tj. ako imate nalog na https://eid.gov.rs

Btw, rezultati PCR testa stižu na profil na gorepomenutom sajtu što je za svaku pohvalu.

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

nashla. e zdravlje. corila u broj knjizice i lbo. ne prihvata adresu latinocom, mora cirilichna iz menija. geniji.

 

edip. baba i deda, ushli juche, dobili papir na granici, da se prijave na mere. mere su: (1) da se prijave (2) da se ponashaju kao da im nije nishta (3) ako im bude neshto da idu na kovid. i tako 10 dana. onda valjda da se odjave da su bash carevi.

 

edip2. sad shvatam pitanje. svi koji ulaze. domacinini na zdravstvenu, stranci na odjel za strance. ima sve i relativno je jasno.

 

 

najbolje je ne biti bolestan. ispravite me ako greshim :hihi:

Ko će više pohvatati. Od kad su uveli te mere dva puta sam prelazio granicu. Prvi put su mi dali pap'r'ć da se javim u kovid ambulantu ako imam simptome, drugi put ništa, ni paprć, ni dobar dan ni doviđenja.

Sad Danska traži negativan test pri ulasku zvanično al na granici ga nisu tražili.

 

A ovo za logovanje, hteo sam da kažem da može log i za one koji nemaju zdravstveno.

 

 

Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

ja sam sad chula da ce da me zove psiholog da kaze da direktor insistira da onlajn dete dodje u shkolu da odgovara jer sve mora da bude po zakonu. i shta ja mislim o tome. pa ce to sad da bude 1 izvesno ceranje i ceranje josh, jer onlajn dete nije onlajn radi sira i vojne muzike, nego kompromitovanog imuniteta. jedva chekam da vidim kako ce to da se razvije.




 

Ma čuvaj dete, ko im bre hebe..... Kakav bre zakon u ovoj državi, nek se nose. Odlaži ocenjivanje do proleća ili kad god bude malo bolje(ako ikad bude a valjda će). Neće svet propasti ako bude i neocenjeno na polugodištu,važno je da je u toku šta se radi. 

Link to comment
10 hours ago, gospa buba said:

ja sam sad chula da ce da me zove psiholog da kaze da direktor insistira da onlajn dete dodje u shkolu da odgovara jer sve mora da bude po zakonu. i shta ja mislim o tome. pa ce to sad da bude 1 izvesno ceranje i ceranje josh, jer onlajn dete nije onlajn radi sira i vojne muzike, nego kompromitovanog imuniteta. jedva chekam da vidim kako ce to da se razvije.

a raspust mi se danas u mom nekom unutrashnjem dijalogu izmedju bambijeve i mehurove uchinio kao jedan ful realan majlstoun u buducnosti onlajn obrazovanja kod srba.

samo oshtro i bezveze. probace da se izdrkavaju na shkolama, ne na splavovima. zna se shta je vazno :hihi:

sent from bubamoto


 

Dok je naš malac bio u online režimu imali smo potvrdu da će, kada bude bilo potrebe, moći da bude ocenjen samo pred učiteljicom tj. da neće morati da radi test ili da odgovara usmeno u grupi odeljenja.

Trebalo bi da to važi u svim školama.

Link to comment
Dok je naš malac bio u online režimu imali smo potvrdu da će, kada bude bilo potrebe, moći da bude ocenjen samo pred učiteljicom tj. da neće morati da radi test ili da odgovara usmeno u grupi odeljenja.
Trebalo bi da to važi u svim školama.
vazi u svim shkolama. samo shto je problem shto izgleda da, zbog javnosti procesa (shto razumem), onlajn dete mora da udje u razred i pred razredom izvrshi svoju svetu duznost (shto da jedu govna majkemi u drzavi koja ce da eksplodira sledee nedelje). zaboravljajuci pritom zashto je uooshte onlajn dete izuzeto iz nastave. rigornzne kontrole, zakon, palci.

ali da ne dramim, chekacemo da neshto kazu.

sent from bubamoto


  • +1 1
Link to comment

@gospa buba jedina analogija koju ja mogu da pronadjem je u pravilniku u ocenjivanju u srednjoj skoli, gde kaze 

Quote

Предметни наставник који није утврдио прописан број оцена у току полугодишта обавезан је да ученику који редовно похађа наставу, а нема прописани број оцена, спроведе оцењивање на редовном часу или часу допунске наставе у току трајања полугодишта (у току последње недеље наставе) уз присуство одељењског старешине, члана стручног већа, стручног сарадника (педагога или психолога) или групе ученика.

kod nas se to obicno resava tako sto se pozove jos par ucenika, apsolutno se ne mora ici na odeljenje.

al hajde jos jednom da procitam ova poslednja pandemicna uputstva, pa da ti kazem da nema nesto drugacije tamo. ja se nesto ne secam.

Link to comment
[mention=135]gospa buba[/mention] jedina analogija koju ja mogu da pronadjem je u pravilniku u ocenjivanju u srednjoj skoli, gde kaze 
Предметни наставник који није утврдио прописан број оцена у току полугодишта обавезан је да ученику који редовно похађа наставу, а нема прописани број оцена, спроведе оцењивање на редовном часу или часу допунске наставе у току трајања полугодишта (у току последње недеље наставе) уз присуство одељењског старешине, члана стручног већа, стручног сарадника (педагога или психолога) или групе ученика.

kod nas se to obicno resava tako sto se pozove jos par ucenika, apsolutno se ne mora ici na odeljenje.
al hajde jos jednom da procitam ova poslednja pandemicna uputstva, pa da ti kazem da nema nesto drugacije tamo. ja se nesto ne secam.

sad mi javljaju da su neka deca odgovarala na viberima u prisustvu druge dece. videcu. teshko bash da ce zakon da se pokazno realizuje na bash jednom... dete je juche pitalo da li moze da odgovara ispred shkole, recheno je ne. mora u odeljenju u prisustvu uchenika. moracu da pochnem da raspetljavam to polako, shta je ko kome rekao kako i zashto.

nemoj da chitash da dangubish, hvala ti biggrin.png

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment

Ma neće, oni ne razmišljaju o bilo kakvim restrikcijama, samo o kažnjavanju, a to neće pre sledeće nedelje. Jbt, kada su noćni klubovi i kockarnice osnova našeg privrednog blagostanja, šta dalje o tim ljudima. Ko da smo Makao ili Las Vegas.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...