Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 x u zivotu sam imao prilike da se oprobam na respiratoru. :sleep:

Da se oprobam 3 put nesto bas i ne gorim od zelje, mada ko zna: treca-sreca... :D

 

Kenjate.

I batalite pricu, daleko bilo, pu, pu, pu...:ph34r:

Link to comment
32 minutes ago, borris_ said:

Oni se ovdje zakopavaju samo pred ppp i jos nekim forumima i krugovima. Oni se ne zakopavaju pred vecinom.

 

ne baš.

ja se za vikend video sa familijom čija su interesovanja za politiku prilično "plitka".

oni su prilično iziritirani time kako se nosimo sa situacijom i posebno time šta ovi debili bulazne po medijima.

 

sad, da l to može nešto da promeni u ovo zemlji. odmah - ne. na duge staze akumuliranjem besa kod nekih generalno nezainteresovanih ljudi - nemam pojma.

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

2 x u zivotu sam imao prilike da se oprobam na respiratoru. :sleep:

Da se oprobam 3 put nesto bas i ne gorim od zelje, mada ko zna: treca-sreca... :D

 

Kenjate.

I batalite pricu, daleko bilo, pu, pu, pu...:ph34r:

 

i to ti daje pravo da po običaju moderišeš diskusiju

Link to comment
1 minute ago, Frile said:

i to ti daje pravo da po običaju moderišeš diskusiju

Za moderisanje diskusije po obicaju nisam nadlezan.

Za tvoje pravo da skocis na namenskog u svakoj pogodnoj prilici - jesam.

Ali se bojim da se to moderaciji ne bi svidelo....

 

 

Ali mi je definitivno pun kufer prica o pricama koje su pricale poznanice koje su radile u kovid i ostalim bolnicama, poznanice ili poznanici tih poznanica, informacija iz 1, 2, 3, 4....51, 52, 53... ruke...

 

Tako, da sve u svemu, ne dao ti - niti bilo kome - bog ili ko je vec nadlezan da respirator vidis bilo kako osim na fotografiji, ako i toliko,

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, theanswer said:

 

Drugar koji je bio na kcv kaže da nije problem da oni nemaju respiratora nego da nisu dovoljno obučeni i da ne znaju kako lepo da ga povežu. U njegovu sobu su bili dopremili 1 čisto da ga sklope, nije bio potreban nikome iz njegove sobe jer tu niko nije bio kritično, ali taj jedan nisu znali, pa su doneli drugi, isto nisu znali, tek su treći valjda povezali kako treba.. 

 

- to što si citirao je iz mog odgovora na pisanije gospa bube koja je odgovorila na gore citirani post theanswera

36 minutes ago, Frile said:

 

Pacijent na respiratoru je stalno pod sedativima i veštački se održava iu nesvesnom stanju svo to vreme. Biće da je zbog toga neophodno stalno prisustvo anesteziologa. Po pravilu, na jednog takvog pacijenta dolazi ukupno 5 ljudi tokom 24 sata. 

Imam poznanicu koja je anesteziolog u kovid bolnici. To mi je pričala krajem februara, nisam je video od tada.

 

Sve i da je istina da postoje neiskorišćeni respiratori, po svoj prilici je tako ne zato što dermatolozi ne umeju da ih uključe, nego zato što nema dovoljno ljudi da opslužuju pacijente na respiratorima.

- znači prva 2 nisu znali da povežu, tek su sa trećim imali sreće, imho to meni govori da je među tom ekipom bio anesteziolog ali avaj prva 2 respiratora mu nisu bila poznata i kako ih nije ranije koristio nije znao ni da ih uključi a kamoli da ih fino  podesi po potrebama dotičnog pacijenta

- a ovo za čitav tim koji je potreban samo za jednog pacijenta sam saznao još na početku pandemije kada je o njima govorio sestra john u svom video blogu na youtube :D

Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

- znači prva 2 nisu znali da povežu, tek su sa trećim imali sreće, imho to meni govori da je među tom ekipom bio anesteziolog ali avaj prva 2 respiratora mu nisu bila poznata i kako ih nije ranije koristio nije znao ni da ih uključi a kamoli da ih fino  podesi po potrebama dotičnog pacijenta

- a ovo za čitav tim koji je potreban samo za jednog pacijenta sam saznao još na početku pandemije kada je o njima govorio sestra john u svom video blogu na youtube :D

 

verujem da je tako bilo nego mi je bezveze ako na kraju ispadne: eto ima respiratora koliko hoćeš, nego lekari nemaju pojma

ako je država godinama nipodoštavala medicinske raznike i rasterala ih po belom svetu, problem neće  rešiti šleper respiratora iz krnješevaca, kad nema dovoljno obučenih lekara, tehničara, sestara...

slagao sam delimično za priču od koleginice - ono o pacijentima koji su sedirani tokom intubacije nisam čuo od nje nego tek kasnije kad je korona krenula, pa sam tada ukapirao koja je uloga anesteziologa.

 

Link to comment
23 minutes ago, namenski said:

Tako, da sve u svemu, ne dao ti - niti bilo kome - bog ili ko je vec nadlezan da respirator vidis bilo kako osim na fotografiji, ako i toliko,

 

Namenski, da si ti nama živ i zdrav i dobro nam došao nazad!
Bezveze skačem i palim se kao hepo kocka, umesto da budem srećan što si tu i gunđaš kao u dobra stara normalna vremena pre korone.

A stara dobra vremena će se definitivno vratiti (onoliko koliko je moguće) kada poznanica koju sam spominjao baci skafander i pojavi se na treningu, pa ponovo otkaskamo krug oko Ade.
 

 

Link to comment
3 minutes ago, renne said:

Srećan početak fudbalske sezone svima koji slave

 

Dobro sad, bez publike se igra. Igra se i Premijer liga u Engleskoj pa nikom nista.

Link to comment

vajber grupa doktora protiv covida se približava broju od pet hiljada. Već hoće nekog (usmeno) da premeštaju, prazne im kancelarije i sl.. tek će da krenu pritisci narednih dana

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Kelt said:

vajber grupa doktora protiv covida se približava broju od pet hiljada. Već hoće nekog (usmeno) da premeštaju, prazne im kancelarije i sl.. tek će da krenu pritisci narednih dana

5000 potpisa ili ne zele svi da potpisu?

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...