Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

15 minutes ago, napadaj said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=07&dd=20&nav_category=12&nav_id=1709063

 

Žena (27) iz doljevačkog sela Orljane, koja je na respiratoru, danas je rodila sina, ali je novorođenče ubrzo preminulo. "Porođaj je obavljen danas u 10.30 sati, rođeno je muško dete, prodisalo je, ali mu je saturacija odmah počela da pada. Intubirano je, urađena je reanimacija, ali je preminulo u 11.50 sati", saopštila je Anđeka Slavković, direktor Dečje hirurške klinike KC Niš.

:sad:najtuznije sto se desilo u srbiji od pocetka

Kud sam i procitala..

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Umesto broja novozaraženi u bg ministar je danas isporučio procenat (u odnosu na srb), koji sam btw zaboravio ali mi nije delovao drastično, naročito jer je bg bio apostrofiran i pre protesta. Takođe ništa ne dokazuje jer je pomenuo i još neke gradove gde protesta nije ni bilo. Npr. va, 1% stanovništva srb, 5% udeo zaraženih. Mogli bi ovi "naši" još malo da ih cimaju oko toga iako samo možemo očekivati nove nebuloze. Na kraju, ostaje da pitaju jedino šta je to krizni štab, ko ga je i na osnovu čega formirao, izabrao članove i kakve su njihove zakonske ingerencije.

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=07&dd=20&nav_category=12&nav_id=1709063

 

Žena (27) iz doljevačkog sela Orljane, koja je na respiratoru, danas je rodila sina, ali je novorođenče ubrzo preminulo. "Porođaj je obavljen danas u 10.30 sati, rođeno je muško dete, prodisalo je, ali mu je saturacija odmah počela da pada. Intubirano je, urađena je reanimacija, ali je preminulo u 11.50 sati", saopštila je Anđeka Slavković, direktor Dečje hirurške klinike KC Niš.

 

Korona je svuda, umiru ljudi u stotinama hiljada, sve je to ocekivano - ali ovakve stvari nekako ne umem da racionalizujem i svarim zbog citavog bekgraunda srpskog scenarija.

 

Nije dovoljno sto bolest kosi, mi ovde moramo da imamo knedlu u grlu zbog idiota koji nam perverzno se nasladjujuci upravlja zivotima. Ovo ide njemu na dusu, uz svu ostalu decu i ljude koje je bukvalno pojeo da bi vladao. Besan sam u pizdu materinu. Daj makar zena da prezivi.

 

Jebem ga balavog i u spot za kampanju i u struku i u one nesrecnike koji glasaju za zlo.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Potpukovnik na N1 o neslaganju brojeva, uspeo je nekako da ništa ne kaže u tom sramnom objašnjenju.

Ja ne znam što se oni uopšte pojavljuju u medijima i drže te konferencije, bolje da se sakriju u mišju rupu i ćute, ovo bi moglo biti upotrebljivo jednog dana u nekom procesu.

 

edit: negde od 11. minuta

 

Edited by mraki
Link to comment

Meni se cini da svojim nacinom vodjenja svega, oni imaju plan da sto vise ljudi umre, al da se ne sazna za razmere i brojeve

Sad sto zele nisam sigurna, mozda imaju neku ekonomsku racunicu il prosto uzivaju u tome

Link to comment

Ova budala Kon ne cuti jer u njegov tasti mozak jos nije doprlo da 2020 ljudi imaju internet i da se ne slusaju samo njihova visost ordinirajuci gospodin doktor nego se lako dodje i do drugih informacija. 
 

Link to comment
16 minutes ago, InvisibleLight said:

 

Sad sto zele nisam sigurna, 

 

Pa da, budući da su svesni da su isključivo sopstvenom krivicom i svesnim ili nenamernim saučesništvom, a u konačnici je svejedno,  doveli do ovoga, onda šta će nego da sakrivaju leševe, jer nema izlaska iz ubilačkog kola kad su ti već krvave ruke i nema nazad i nema popravke i onda toneš sa ostatkom i gutaš sve naredbe. 

  • +1 1
Link to comment

Jednostavno nema ko da kaže Vučiću, "majmune skloni se, pusti nas da radimo". Sa druge strane deluje mi da ih je dobrano pregazilo vreme u profesionalnom smislu ili su potpune neznalice/poltrončine (DKT). Tako da nas titranje jajca pomahnitalom vladaru u kombinaciji sa manjkom profesionalnih kompetencija vodi ravno u propast. Prosto mi je neverovatno da niko nije stavio prst na čelo, a onda pokušao da kopira rešenja uspešnijih od nas (Slovenija, Slovačka). Samo da se spreči kolaps. Lakše im je da lažu, spinuju, lupaju gluposti, hebena idiokratija. 

  • +1 4
Link to comment
13 minutes ago, InvisibleLight said:

Meni se cini da svojim nacinom vodjenja svega, oni imaju plan da sto vise ljudi umre, al da se ne sazna za razmere i brojeve

Sad sto zele nisam sigurna, mozda imaju neku ekonomsku racunicu il prosto uzivaju u tome

 

Ja sam sad ubeđen da je njima zaista bio plan da nas tiho prokuže™ tokom leta jer "više to nije isti virus kao u aprilu" (više me ne bi čudilo ni da su budale stvarno verovale u to) i tako spremniji dočekamo drugi talas na jesen. Onda je u jednom trenutku sve eksplodiralo i sad nemaju pojma šta i kako dalje, jer ovakva situacija jednostavno prevazilazi njihove kapacitete i sve i da hoće nešto da urade, jednostavno ne umeju.

 

  • +1 9
Link to comment

 

3 minutes ago, Facundo Orellana said:

 Prosto mi je neverovatno da niko nije stavio prst na čelo, a onda pokušao da kopira rešenja uspešnijih od nas (Slovenija, Slovačka). Samo da se spreči kolaps. 

 

Hteo je Peca Kon, ali baš je tad otišao na odmor. :( 

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, Paul Gompitz said:

Ova budala Kon ne cuti jer u njegov tasti mozak jos nije doprlo da 2020 ljudi imaju internet i da se ne slusaju samo njihova visost ordinirajuci gospodin doktor nego se lako dodje i do drugih informacija. 
 

 

Ovo nije budala ... ovo je kriminalac.

 

Ako u Makedoniji moze jedan dnevni izvestaj da bude sazet ovako (spojler), i svakog dana je isti format preuzet od svih medija kao info od kriznog staba , nema ni jednog razloga da ne bude u Srbiji. Verujem da je u mnogim zemljama i detaljnije. Onda je lako napraviti vizuelizaciju po mnogim parametrima

 

Spoiler

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-24, Куманово-6, Штип-24, Прилеп-1, Тетово-7, Струга-9, Битола-1, Охрид-6, Гостивар-4, Струмица-3, Крива Паланка-1, Радовиш-5, Кочани-2, Свети Николе-3.

Институтот за јавно здравје денеска регистрира 61 оздравен пациент од: Скопје-27, Куманово-16, Прилеп-4, Тетово-4, Кавадарци-1, Гевгелија-1, Крива Паланка-3, Кратово-1, Кичево-1, Ресен-3.

Починати се 10 лица, четири пациенти од Скопје, два од Куманово и по еден пациент од Штип, Тетово, Гостивар и Кичево.

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент на возраст од 76 години. Во ГОБ „8 септември“ починати се четири лица на возраст од 85,71 и 53 години, а кај 48 годишен пациент вирусот е потврден постмортем.

На Клиника за пулмологија е починат пациент на 79 години, на гастроентерохепатологија пациент на  возраст од 79 години. Во болницата во Битола почина пациент од Кичево на 82 години, во КБ Тетово пациент на 60 години. 

 

 

Ovo sto radi Kon (i ne samo on) je bukvalno za zatvor. Sirenje laznih informacija za vreme vanrednog stanja/situacije/epidemije  mora da je krivicno delo. Dovodjenje ljudi u zabludu u takvim vremenima, bilo sirenjem panike, bilo davanjem lazne sigurnosti mora da je krivicno delo.  Iskreno se nadam da ce nekada odgovarati za sve ovo.

  • +1 4
Link to comment
24 minutes ago, Halvard said:

 

Ja sam sad ubeđen da je njima zaista bio plan da nas tiho prokuže™ tokom leta jer "više to nije isti virus kao u aprilu" (više me ne bi čudilo ni da su budale stvarno verovale u to) i tako spremniji dočekamo drugi talas na jesen. Onda je u jednom trenutku sve eksplodiralo i sad nemaju pojma šta i kako dalje, jer ovakva situacija jednostavno prevazilazi njihove kapacitete i sve i da hoće nešto da urade, jednostavno ne umeju.

 

Ne verujem da je namerno prokuživanje bio plan, jednostavno im je izmaklo kontroli nakon naglog popuštanja mera.

  • +1 1
Link to comment

ni ja ne verujem da su imali plan. najpriblizniji bi bio "aj da pustimo mesec i po dana, taman cemo da udenemo izbore, nece valjda a i boli nas dupe".

mozda je to prokuzivanje bilo necija racionalizacija.

  • +1 8
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...