Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

@pacey defender i @Tsai

bojim sa da ste u pravu. jos samo ostaje da vidimo kakve ce posledice virus imati u nezasticenoj populaciji, sa devastiranim zdravstvom i nepostojecom strategijom. 

dok svakom miletu ne nastrada neko koga zna imenom i prezimenom, imacemo muke da se virus uopste prizna. jos uvek je preovladjujuci nestorov narativ. 

zastrasujuci je broj ljudi koji se informise iskljucivo iz u prolazu zakacenih tv vesti - svejedno da li im veruje, ili ih odbacuje kao  neciju propagandu.

 

  • +1 2
Link to comment

Im sa tog Milojevićevog oprostaja vec jedan zarazen kosarkas. Verovatno se ex-debeli zato i testirao. Ko je tu od koga pokupio nikad necemo znati. Sve sto je trebalo da urade je da sede kod kuće kao i 99% jebenih sportista na svetu.

Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Im sa tog Milojevićevog oprostaja vec jedan zarazen kosarkas. Verovatno se ex-debeli zato i testirao. Ko je tu od koga pokupio nikad necemo znati. Sve sto je trebalo da urade je da sede kod kuće kao i 99% jebenih sportista na svetu.

 

Evo koliko je jednostavno biti odgovoran. Samo ne treba da radiš pogrešno, dovoljno je ne raditi ništa.  

 

Quote

 

Bio je to povod za kritike Adria Tura sa raznih strana. Sad se oglasio i Mari.

"Sa Novakom sam oduvek imao sjajan odnos, ali nema dileme da sve to sa Adria Turom izgleda loše", rekao je Britanac i dodao:

"Kad živimo u ovakvom vremenu, važno je da najbolji teniseri pokažu da shvataju ozbiljnost situacije, moraju da pokažu poštovanje za socijalnu distancu. Teniseri na tom turniru nisu pokazali to i pokvarili su sliku o našem sportu. Nadam se da će svi naučiti iz ovog slučaja".

Zbog celokupne situacije, turniri u Banjaluci i Sarajevu je otkazan.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Im sa tog Milojevićevog oprostaja vec jedan zarazen kosarkas. Verovatno se ex-debeli zato i testirao. Ko je tu od koga pokupio nikad necemo znati. Sve sto je trebalo da urade je da sede kod kuće kao i 99% jebenih sportista na svetu.

Ma niko tu ne sedi kuci, svi oni treniraju u manjem ili vecem krdu, racunaju da valjda nece i da pripadaju u 0.001% najzdravijih pa da im se moze, ali niko ne organizuje turnire i posebno ne turnire sa publikom.

 

  • +1 2
Link to comment

 

Quote

 

Moguće proglašenje vanredne situacije zbog koronavirusa u Kragujevcu

 

Zbog pogoršane epidemiološke situacije u Kragujevcu, Krizni štab grada na Lepenici predložiće u sredu gradonačelniku i Gradskom veću da se skrati radno vreme ugostiteljskih objekata i ograniči broj ljudi na proslavama, stoji u saopštenju Kriznog štaba grada Kragujevca.

Gradonačelnik Kragujevca Radomir Nikolić izajvio je na sednici Kriznog štaba da je "zabrinjavajuće da je u prethodnih 17 dana registrovano 77 novozaraženih koronavirusom i da je među njima raspon starosti 25 do 35 godina".

"U skladu sa ovlašćenjima koje ima, lokalna samouprava će najverovatnije u sredu doneti odluke o pooštravanju mera u ugostiteljskim objektima. Podsećam da je u prvom talasu u Kragujevcu bilo zaraženo 68 građana, a sada 77 u dve nedelje. Ako u sredu i četvrtak bude više od desetoro novozaraženih u Kragujevcu, Štabu za vanredne situacije biće upućena preporuka da proglasi vanrednu situaciju na području grada Kragujevca", rekao je Nikolić.

Pored obaveze nošenja maski u javnom prevozu u Kragujevcu to važi i za javne institucije, gradsku upravu, pošte, banke, prodavnice i tržne centre.

"Izgleda da smo zaboravili italijanski i španski scenario jer smo dobro prošli u prvom talasu", saopštio je kragujevački Krizni štab.

 

Link to comment

a shta je njega spopalo da se javno smuca po fejsu? jel i ranije bio aktivan. mislim jasno je da teshko podnosi sve osim peco care, a to ne biva :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

a shta je njega spopalo da se javno smuca po fejsu? jel i ranije bio aktivan. mislim jasno je da teshko podnosi sve osim peco care, a to ne biva :unsure:

sent from bubamoto
 

 

Sujeta.Gadna stvar.

Link to comment
2 hours ago, pacey defender said:

Kad bude gotova vakcina imaćemo baš slab odziv. Nema stručne elite koja kredibilitetom može da utiče na ponašanje naroda. Odbijanje da se dobije vakcina će biti čin (kretenske) vidi-šta-nam-rade pobune, kako iz dela opozicione zadrte javnosti tako i pripadnika vlasti - svima je zajednička borba protiv novog svetskog poretka, čitaj farmakomafije, nisam ja ovca da me šišaju, nisam sisao vesla, taj rad.

 

Planetarno će biti problema sa odzivom, ali mislim da kod nas ima jakih lokalnih faktora koji će otpor da pojačaju. 

 

Što se mene lično tiče, ko ne želi da se vakciniše (a nije zdravstveni razlog u pitanju) može slobodno da padne mrtav ispred mene na ulici, popišaću mu se na leš, dezinfekcije radi.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

 

Sujeta.Gadna stvar.

mozda je samo deda. mislim, nije internet za svakog, realno. a i bog zna chemu se nadao. a i mi mu uchitasmo da je drug tito jashe na chelu kolone :lolol:

Link to comment

nije ucitavanje da je svaki clan kriznog staba govno...to je valjda cinjenica, nema neslaganja po tom pitanju...svaki je svojim necinjenjem (precutkivanjem istine) doprineo narusavanju javnog zdravlja...mozda postoji opravdanje da se informacije selektuju i/ili ulepsavaju na pocetku pandemije da bi se sprecilo sirenje panike, ali lazirati brojeve sada zbog jebenih izbora ili cega vec - to je cist kriminal...i ne zanima me cime su i da li su ucenjeni, osoba sa zrnom ljudskog i profesionalnog integriteta bi u najmanju ruku dala ostavku a ona sa malo hrabrosti bi i javno obrazlozila razlog ostavke i sta govnjiva vlast radi

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...