Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

11 minutes ago, theanswer said:

 

Nema nikakve sumnje da organizovati derbi pred 25000 ljudi se kosi sa svim mogućim merama koje su donosili do sada. Sa druge strane, sve mere koje i jesu trenutno na snazi se apsolutno ne poštuju, nemaju nikakav smisao. 

 

Ako je velika većina novozaraženih sa nikakvim ili blagim simptomima i ako broj hospitalizovanih ne skače mnogo, onda je ok. Ako br hospit krene da skače, onda smo u kurcu. Taj broj treba pratiti više nego broj novozaraženih

 

Bice zanimljivo... derbi se pada bas 10tak dana pred izbore. Ne znam kako ce tada da sakriju par stotina novozarazenih dnevno, osim ako ne prestanu da testiraju. 

 

Sa druge strane mozda to i ide na ruku vlasti. SNSovci moraju da glasaju pa sve da nas uragan pogodi a ostali ce sedeti kuci.

Link to comment
25 minutes ago, theanswer said:

Ako br hospit krene da skače, onda smo u kurcu. Taj broj treba pratiti više nego broj novozaraženih

Teško da može da ne skoči ako se ovo nastavi ovako sa daljim labavljenjem mera i pretvaranjem da se ništa ne dešava.

 

Nažalost, deluje mi da će do izbora biti guranje pod tepih, a posle opet policijski čas.

 

Inače, novozaraženih je u zadnjih deset dana ukupno bilo 440, a hospitalizovanih je sada 390.

 

Nešto sam propustio, kad je objavljeno da ne idu svi novozaraženi u bolnice?

 

Koliko se sećam, nedavno je rečeno da održavaju privremene bolnice upravo zato da svi zaraženi - i asimptomatski i oni s blagim simptomima - ne bi dalje širili po domaćinstvima.

Edited by vememah
Link to comment

Vlast sledi pasdaransku logiku: pusti hiljadu ludaka u minsko polje, sto će da izgine ali bar više neće biti mina.Tako i ovi , može miting,može fudbal, jebo maske, ko najebe - ko ga jebe , mi ćemo preteći 

Link to comment

Inače danas pričao sa doktorom koji radi u kovid odeljenju u zemunskoj bolnici.Plan je da zemunska bude zadnja kovid bolnica koja će se zatvoriti

Link to comment

Kon je dobrano fulao ocekivanjem da od junua vise nece biti umrlih od kovida, na osnovu sadasnjeg stanja, umirace nazalost bar jos par nedelja

 

U sm kazu 5 novih, a pre neki dan bio vasar u rumi, navodno prepun 

 

Stari da se cuvaju, nestari da se nerviraju zbog povecanih sansi da nece moci namore

Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Nažalost, deluje mi da će do izbora biti guranje pod tepih, a posle opet policijski čas.

 

 

Da, sve ovo deluje kao pokusaj da se istera upravo taj scenario ali, ako se rast novozarazenih od poslednjih par dana nastavi eksponencijalno, tesko da ce uspeti da ga odrze do izbora. Osim, naravno, ozbiljnom manipulacijom brojkama i posledicnim dovodjenjem velikog broja ljudi u smrtnu opasnost.

Link to comment
34 minutes ago, yabadaba said:

Jel se ovo desavalo ranije?

Screenshot_20200605-152355.jpg

ja više nemam vremena ni kapaciteta da pratim pomno, ne znam da li ste pisali na ovoj temi o nepoklapanju broja izlečenih sa brojem umrlih i zaraženih. juče su to spominjali u dnevniku, a i kroz slobodne teme... par hiljada ljudi je u pitanju, čini mi se oko 3000

Link to comment
Quote

Krizni štab dao je danas preporuku Vladi Srbije koja se odnosi na osobe pozitivne na korona virus, saznaje "Blic".

 

Naime, prema preporuci, pacijenti koji budu bili pozitivni na koronu, a ne budu imali nikakve simptome, ubuduće neće biti hospitalizovani.

Oni će, prema toj preporuci, biti na kućnom lečenju i u obaveznoj samoizolaciji.

Quote

Krizni štab doneo je danas odluku da se ubuduće omogući okupljanje građana na otvorenom prostoru, bez ograničavanja broja ljudi, saznaje “Blic”.

 

Takođe, doneta je i odluka da maksimalan broj ljudi koji može zajedno da boravi u zatvorenom prostoru bude do 500.

Kako navodi "Blicov" izvor, Krizni štab je dao preporuku Vladi Srbije da zaštitne maske i rukavice ubuduće budu obavezne samo u javnom prevozu.

To je potvrdila i članica Kriznog štaba Darija Kisić Tepavčević za Tanjug, rekavši da je to preporuka o kojoj će Vlada Srbije odlučivati na sledećoj sednici.

- Preporuka je da lične mere zaštite koriste osobe starije od 65 i oni koji imaju hronična oboljenja i deficijentna stanja, gde se značajno povećava verovatnoća komplikacije ukoliko dođe do infekcije - rekla je Kisić.

 

Link to comment
3 minutes ago, renne said:

pacijenti koji budu bili pozitivni na koronu, a ne budu imali nikakve simptome, ubuduće neće biti hospitalizovani

Očigledno danas formalizuju ovo što već neko vreme sprovode.

 

Link to comment

bolesnici ko ih jebe neka se chuvaju sami, ionako ne bi dugo. to u prevodu.

 

onomad osnovashe sajam zbog tih bez simptoma. preshli igricu, al prvi nivo volimo najvishe pa da igramo vishe puta.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...