Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Apelovao bih da naučiš da čitaš ili da naučiš da razumeš napisano. 

 

Dočim je dozvoljeno razvlačiti nedokazane tvrdnje kako se ne znam šta krije svaki jebeni dan od početka marta

Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

Verovanje vlastima je menjanje teza. Pričam o verovanju zdravom razumu i tome da smo u zemlji koja ima 6 miliona stanovnika i u 21. je veku ipak sposobni da sami vidimo i saznamo neke stvari.

 

Uopšte mi nije jasno o čemu pričaš, kao da ne živimo u istoj državi.
Ne znam gde si ti, ja sam u Vučićevoj Srbiji, tamo gde pomeraju zarez i gde lažu da se nije desilo ono što smo sami videli i saznali dan ranije.

 

Link to comment

Da je virus oslabio nije informacija, nego logican zakljucak ako se unazad nekoliko nedelje pogledaju podaci o procentu zarazenih, broju pacijenata sa tezom slikom i umrlih. Kako kod nas, tako i u vecem delu Evrope, zbog cega se mere ublazavaju i ukidaju..

 

Link to comment
5 minutes ago, Frile said:

 

Uopšte mi nije jasno o čemu pričaš, kao da ne živimo u istoj državi.
Ne znam gde si ti, ja sam u Vučićevoj Srbiji, tamo gde pomeraju zarez i gde lažu da se nije desilo ono što smo sami videli i saznali dan ranije.

 

 

Pa prilično je jasno o čemu pričam. Ne treba da veruješ vučićevoj srbiji koja pomera zarez nego da veruješ sebi, ljudima oko sebe, onome što vidiš i čuješ onako generalno i onda izvučeš zaključak. 

Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

Apelovao bih da naučiš da čitaš ili da naučiš da razumeš napisano. 

 

Dočim je dozvoljeno razvlačiti nedokazane tvrdnje kako se ne znam šta krije svaki jebeni dan od početka marta

 

8 minutes ago, theanswer said:

Stigli smo do toga da velika većina novozaraženih, dal se oni registruju u podacima ili ne registruju ima blage simptome, da ne stvaraju nemogući pritisak na bolnice čak i kad se dogodi žarište kao u Vranju. Da li je virus oslabio, da li se sada teže prenosi jer se teže zadržava napolju, da li vremenom krene da slabi kad uzme zamajac ili mu je dnk svakako da mora da oslabi kad tad to ne znam, ali je meni prilično jasno da je situacija sada dosta opuštenija. Iz tog aspekta mi je čudno insistiranje da li je 9 zaraženih u Nišu ušlo u neki sistem podataka ili nije, kao da pričamo o 900 ljudi. 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Da je virus oslabio nije informacija, nego logican zakljucak ako se unazad nekoliko nedelje pogledaju podaci o procentu zarazenih, broju pacijenata sa tezom slikom i umrlih. Kako kod nas, tako i u vecem delu Evrope, zbog cega se mere ublazavaju i ukidaju..

 

 

 

Daj neke reference iz struke?

 

Edited by odmor
Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Da je virus oslabio nije informacija, nego logican zakljucak ako se unazad nekoliko nedelje pogledaju podaci o procentu zarazenih, broju pacijenata sa tezom slikom i umrlih. Kako kod nas, tako i u vecem delu Evrope, zbog cega se mere ublazavaju i ukidaju..

 

Ubi ljude dnevna politika.Ili su prosto glupi.

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Pa prilično je jasno o čemu pričam. Ne treba da veruješ vučićevoj srbiji koja pomera zarez nego da veruješ sebi, ljudima oko sebe, onome što vidiš i čuješ onako generalno i onda izvučeš zaključak. 

 

Pa upravo to i radimo.

 

7 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Da je virus oslabio nije informacija, nego logican zakljucak ako se unazad nekoliko nedelje pogledaju podaci o procentu zarazenih, broju pacijenata sa tezom slikom i umrlih. Kako kod nas, tako i u vecem delu Evrope, zbog cega se mere ublazavaju i ukidaju..

 

Nećemo daleko stići ako se sami lečimo metodom "logičnog zaključivanja".
Radije bih prepustio medicinarima da to zaključe umesto mene i serviraju mi gotovu informaciju. Ako je tako jednostavno kao što kažeš, šta sprečava medicinare da to objave?


On topic: da, slažem se da ima ohrabrujućih vesti iz verodostojnih izvora da kliničke slike obolelih nisu teške kao ranije, ali bi bilo dobro da neko stručan to analizira i istraži: da li je to rezultat brže medicinske reakcije, manje starosti obolelih, drugačije terapije, promene u samom virusu, itd... 

 

Link to comment

Sprecava ih to sto je njihov posao (barem onih odgovornih, a ne Nestorovica i sl) da salju poruke opreza znajuci kako se narod ponasa..

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Sprecava ih to sto je njihov posao (barem onih odgovornih, a ne Nestorovica i sl) da salju poruke opreza znajuci kako se narod ponasa..

 

Ne očekujem istraživanja od naših medicinara, govorim o istraživačima u inostranstvu.
Kažeš da je očigledno da je virus "oslabio", ja pitam gde su naučna istraživanja koja se time bave.

(sve se bojim da naši lekari pored sve muke imaju resurse da vrše takva istraživanja)

Link to comment

Pa imas i takva istrazivanja, kacilo se ovde. 

 

I opet, da virus nije oslabio, ne bi zemlje liberalizovale mere, jer bi to bio ogroman rizik. Odnosno imali bismo ponovljeni italijanski/spanski scenario u maju i u svim drugim zemljama..

Link to comment

 

Quote

 

Peticija: STOP nadrilekarstvu na TV ekranima

May 17, 2020
STOP_NADRILEKARSTVU2.jpg

Promovisanjem „ozoniranja krvi“ kao načina lečenja virusa COVID-19, prekršene su odredbe člana 47. stav 1. tačka 1) i 4) Zakona o elektronskim medijima u kojima je propisano da je pružalac medijske usluge, u odnosu na svoj programski sadržaj, a u skladu sa svojom programskom koncepcijom, dužan da obezbedi, pored ostalog, istinito, objektivno i potpuno informisanje, kao i da ne pruža programske sadržaje koji ističu i podržavaju, pored ostalog, sadržaje koji zloupotrebljavaju lakovernost gledalaca i slušalaca.

 

 

 

www.sindikatlfs.rs/peticija-stop-nadrilekarstvu-na-tv-ekranima

 

Link to comment
Quote

Dr Žujović: Zar da stojimo mirno pred Željkom Mitrovićem

 

Pulmolog Dejan Žujović ukazao je i predvideo sve nedostatke našeg zdravstevnog sistema i probleme sa kojima ćemo se suočiti u epidemiji koronavirusa. Nakon što je upozorio na to da nemamo dovoljno respiratora, usledila je njihova nabavka. Bio je "na frontu", iz svog matičnog Zavoda za plućne bolesti i tuberkulozu poslat je u kovid bolnicu u Kliničko-bolničkom centru Dragiša Mišović. Tamo ga je stigla korona, sa kojom se uspešno izborio. Za Nova.rs sumira sve kroz što smo prošli tokom vanrednog stanja i borbe sa virusom. Da li je moralo tako?

 

https://nova.rs/drustvo/dr-zujovic-zar-da-stojimo-mirno-pred-zeljkom-mitrovicem/

 
 

 

 

Edited by Conspirator
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...