Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

On 29.3.2020. at 19:29, mraki said:

Jesam ja jedini koji ne čisti ambalažu? :unsure:

nisi, ja to ne radim.

napor je praktično besmislen u odnosu na  postojeći rizik, odnosno efektivnost je jako mala.

suština stvarno efektivnih mera svodi se na izbegavanje tuđeg daha/kapljica, na temeljno i više nego redovno pranje ruku, i ne doticanje lica nikad, osim sveže opranim rukama.

 

edit.

@InvisibleLight kuca ti je 1 šećer :wub:

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

nisi, ja to ne radim.

napor je praktično besmislen u odnosu na  postojeći rizik, odnosno efektivnost je jako mala.

suština stvarno efektivnih mera svodi se na izbegavanje tuđeg daha/kapljica, na temeljno i više nego redovno pranje ruku, i ne doticanje lica nikad, osim sveže opranim rukama.

 

edit.

@InvisibleLight kuca ti je 1 šećer :wub:

 

 

 

hvala, i u njeno iime :)

@kudumaglu trebalo bi 6 malizh zlica il 3 velike, ams da je kesica od 20gr

 

ja danas nisam nasla limuntus

a nemam ni slobodnu prskalicu

Link to comment
5 minutes ago, pt 2.0 said:

nisi, ja to ne radim.

napor je praktično besmislen u odnosu na  postojeći rizik, odnosno efektivnost je jako mala.

suština stvarno efektivnih mera svodi se na izbegavanje tuđeg daha/kapljica, na temeljno i više nego redovno pranje ruku, i ne doticanje lica nikad, osim sveže opranim rukama.

 

edit.

@InvisibleLight kuca ti je 1 šećer :wub:

 

 

Nisam baš ubeđen. Na plastici konrad preživljava valjda 7 dana, zaraženi se zakašlje ili priča u samoposluzi blizu artikla i eto ga na artiklu. Tu bi nošenje maski moglo biti od strahovite koristi.

Link to comment
[mention=295]Frank Pembleton[/mention]
Dr Zoran hemičar obznanio da i limunska kiselina ubija virus i kaže 30gr limuntusa na litar vode u prskalicu i teraj. 
Stvarno? Hmmm...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Just now, Anonymous said:

Nisam baš ubeđen. Na plastici konrad preživljava valjda 7 dana, zaraženi se zakašlje ili priča u samoposluzi blizu artikla i eto ga na artiklu. Tu bi nošenje maski moglo biti od strahovite koristi.

vidim nisi pratio raspravu na PPP gde smo većina priznali da nikada ne uzimemo prvi artikal sa police, nego one iza?

you amateur, you. :fantom:

 

i dalje tvrdim da je rizik zanemarljiv u odnosu na uloženi trud.

neko je pominjao detektabilnost vs. infektivnost, i u pravu je.

naravno, ljudi su slobodni da rade kako im je volja i shodno količini alkohola itd. koju imaju po kućama...

Link to comment
11 minutes ago, pt 2.0 said:nisi, ja to ne radim.

napor je praktično besmislen u odnosu na  postojeći rizik, odnosno efektivnost je jako mala.

suština stvarno efektivnih mera svodi se na izbegavanje tuđeg daha/kapljica, na temeljno i više nego redovno pranje ruku, i ne doticanje lica nikad, osim sveže opranim rukama.

Tako nekako i ja gledam na situaciju, sveo sam izlaske na minimum, obavim na brzinu sta moram uz poštovanje razmaka koliko je moguće. Ne rukujem se, ne dodirujem lice, ruke perem detaljno. Nisam već više od dve nedelje koristio bilo kakav vid prevoza ili seo sa nekim u auto, samo pešaka...

Link to comment

sta mislite jel moguce kupiti hepa filter za usisivac i od njega napraviti masku za visekratnu upotrebu?

mislim jel prakticno izvodljivo, jel se to savija?

Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

vidim nisi pratio raspravu na PPP gde smo većina priznali da nikada ne uzimemo prvi artikal sa police, nego one iza?

you amateur, you. :fantom:

 

Ovo je nešto što i inače radim. Pravo pitanje je, šta uraditi ukoliko artikal iza ne možeš da dohvatiš a da prethodno ne pomjeriš/dotakneš ovaj ispred?

Link to comment
Just now, keitel said:

 

Ovo je nešto što i inače radim. Pravo pitanje je, šta uraditi ukoliko artikal iza ne možeš da dohvatiš a da prethodno ne pomjeriš/dotakneš ovaj ispred?

 

Isprati ga kući sredstvom za dezinfekciju. Kačio je neko na ovom pdf-u kolicne su te kapljice i kako se rasprostiru, nije prijatno za gledanje.

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

Isprati ga kući sredstvom za dezinfekciju. Kačio je neko na ovom pdf-u kolicne su te kapljice i kako se rasprostiru, nije prijatno za gledanje.

 

Mislio sam na to da i sam potencijalno širim virus dohvatajući sve redom. 

Mi radimo dezinfekciju, ali od početka pričamo o tome gdje je granica na kojoj se treba zaustaviti kada je opreznost u pitanju.

Link to comment
10 minutes ago, InvisibleLight said:

sta mislite jel moguce kupiti hepa filter za usisivac i od njega napraviti masku za visekratnu upotrebu?

mislim jel prakticno izvodljivo, jel se to savija?

 

Sasvim moguće da je semifleksibilno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...