Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Отворене телефонске линије у циљу очувања менталног здравља у условима епидемије

Отворене телефонске линије у циљу очувања менталног здравља у условима епидемије

Министарство здравља обавештава јавност да су у циљу смањење стопе анскиозности и депресије у условима социјалне изолације, као и дестигматизације у вези са са вирусом COVID-19, отворене Националне телефонске линије за пружање психосоцијалне подршке свим грађанима којима је потребна.

Телефон за психосоцијалну помоћ грађанима су:

0800 309 309

као и посебни телефони Института за ментално здравље:

063 7298260 (за младе и родитеље деце до 18 година)

063 1751150 ( за особе старије од 18 година)

Путем наведених бројева телефона стручна лица ће саветодавним радом са свим заинтересованим лицима (особама у изолацији и карантину, породицама заражених особа, здравственим радницима и сарадницима) и пружањем подршке као и адекватних информација о начинима превазилажења стреса и анксизоности допринети очувања менталног здравља у условима епидемије и ванредног стања.

 

 

https://covid19.rs/отворене-телефонске-линије-у-циљу-очу/?fbclid=IwAR1QsKwjCGd_ObTpfkE5StM9ckVz-A68kvsknMKZ-13oofwmsidmgneSEwI

Link to comment

Koristiće kad uđemo u peak. 

 

Članovi nekih psihoterapijskih grupa na fb dale brojeve svojih telefona za razgovor i pomoć u borbi protiv anksioznosti. 

I to deluje da ih organuzuju ozbiljni ljudi. U smislu da se traži da svi koji hoće da pomognu obavezno budu najmanje psihoterapeuti pod supervizijom. 

Link to comment

To bi bilo dobro, ali bojim se da naši ljudi teško "prelome" da nazovu ...
Kad vidim kakve ja "nalete" crnih misli imam...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Brojevi telefona za Kragujevac:

 

Aktivirali su ove brojeve za slucaj koronavirusa:
Zavod za javno zdravlje:
034/504-518
065/877-69-14
065/87-77-000

Dom zdravlja 034/500-100
 

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

Koliko dugo moze da se koristi rastvor sa asepsolom? Moze li da "izvetri" ako stoji duze vreme?

 

na pakovanjima ima rok trajanja... doduše ne znam ni ja da li je svejedno (pretpostavljam da nije) ako se razblažuje, da li može da "izvetri".

 

Ono što mislim da je bitno: izgleda da je "asepsol" samo trgovinski naziv, i da nemaju svi asepsoli isti hemijski sastav. Moguće je da uopšte nije svejedno koja je aktivna hemikalija unutra.

Link to comment

Imam jos jedno pitanje za ovdasnje doktore. Da li je dobro uzimati nesto za imunitet za svaki slucaj? Npr onaj Ekomer ili cink?

Edited by Meazza
Link to comment

(nisam doktor ali...) Ja uzimam cink, Oligovit i jos neki random multivitamin, rotiram ih po jednu tableticu dnevno. Nemam pojma, to su inace vitamini kojima se kljukam i kad se razbolim, pa racunam da nije na odmet malo boostovati imunitet. 

 

Ako je neko sklon bolestima i gripama mozda nije lose uzimati neki od onih jacih imuno-kompleksa, ima toga da se kupi sada skoro svugde, mada su skupi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...