Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Pošto sam i ja ugrožena grupa interesuje me imaju li imuno busteri poput imunoglukana dokazani efekat kod podizanja imuniteta?

 

Pijem ga već jedno 15 dana i primećujem da grebuckanja i neprijatnosti u grlu koja bi se ranije redovno pretvarala u višednevni kašalj i brzo spuštala na pluća sada prestaju za dan-dva.

 

+Dodam i nekoliko Propomucil pastila dnevno, cinka ima i tu i u imunoglukanu. Zanimljive su ako niste probali, kao gumene bombone su.

 

 

Link to comment

Ovo sa rukavicama i maskama mi je ono baš šareno...
Gledam danas jednu ženu u busu...
Ona ima masku i rukavice...
Onda izlazi na stanici, krene da brlja po tašni vadi sa sve rukavicama na rukama, vadi cigare, rukama na kojima su rukavice uzima cigaru spušta masku i stavlja cigaru u usta...
Ali ima i rukavice i masku...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Ovo sa rukavicama i maskama mi je ono baš šareno...
Gledam danas jednu ženu u busu...
Ona ima masku i rukavice...
Onda izlazi na stanici, krene da brlja po tašni vadi sa sve rukavicama na rukama, vadi cigare, rukama na kojima su rukavice uzima cigaru spušta masku i stavlja cigaru u usta...
Ali ima i rukavice i masku...



... Shiit has hit the fan...


Ova bi joj rekla "Hold my beer"

Pazi sad....
Link to comment
35 minutes ago, Valkyrie said:

Napisala je ona žena iz Kine da hladnoća ne ubija virus

hvala!

ali bas nigde ne nadjoh koja mu je donja temperaturna granica prezivljavanja, sad sam cisto i radoznala...

Link to comment

Varikina je NaOCl, Hidrogen H2O2, Etanol C2H5OH, Soda NaOH, Sirće C2H5COOH

 

Ne verujem da ću negde da se zajebem, ali i ako se to dogodi, osnovna je poruka da ne pravite smeše nečega što ne znate kako će da izreaguje, pratite proverene izvore, WHO i slično

 

Ako napišem da je nešto otrovno to ne znači da ćete odmah da padnete mrtvi, nego da je štetno, u najmanju ruku

 

To kažem zato što ako pomešate:

 

Amonijak i varikinu dobijate hloramin, otrovan gas (koji se koristi za dezinfekciju, ali u vodenim rastvorima, a to neće biti slučaj ukoliko ode kao gas)

Amonijak i Hidrogen daju hidrazin, otrovan gas

Amonijak i Soda - soda istiskuje amonijak, bezveze ćete da se gušite, a ne dobijate ništa

Alkohol i varikina - hloroform

Sirće i varikina - gas hlora (bojni otrov iz WW1), uglavnom nije strašno u koncentracijama koje možete da dobijete, ali vam to ne treba

Sirće i hidrogen - persirćetna kiselina, koja se i koristi dubije mikrobe, ali kolateralno može da vas iziritira, a i svašta može da zarđa gde se koristi

 

Ukoliko varikinom čistite neki zejtin, takođe može da dođe do naglog razvijanja hlora, što može da zasmeta

 

Ono što je važno, kada se prave smeše, nije cilj da komponente reaguju jedna sa drugom, nego svaka ima svoju ulogu u formulaciji. Neko je postavljao WHO recept za dezinfekciju i on je dobar primer - alkohol da ubije, glicerin da vam ne osuši ruke preterano i voda da svede koncentraciju alkohola na potrebnu, a dovoljnu.

 

EDIT - izbegavam da dajem savete, ima ih dovoljno na sajtovima zvaničnih institucija, ja ću da zaboravim da napišem da ne stavljate mačku u mikrotalasnu i neko može da najebe, previše podrazumevam. tako da ne verujete nikovima, uvek saznajte dovoljno da razumete šta radite, malo potraje, ali se isplati

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Braća Strugacki
Link to comment
5 hours ago, Braća Strugacki said:

Не знам да ли је било до сада, али водите рачуна да не мешате дезинфекциона средства. Углавном се ради о оксидационим средствима, која лако реагују са другим једињењима и тада може доћи до разних нежељених производа реакције, тако да ем им смањујете ефикасност, ем се непотребно трујете. Ово нарочито важи за разне хлорне деривате, руководите се званичним препорукама и ако већ употребљавате разна дезинфекциона средства, немојте то да радите истовремено, већ сукцесивно, када претходно употребљено исперете.

 

O da, ovo. Zaboravila sam detalje , ali mi se čini da sam pročitala da ni asepsol sa sapunom/deterdžentima ne treba mešati, ne zbog opasnosti nego zbog efikasnosti.

Nego, ja ne mogu da verujem da u 21. veku ne postoji saglasnost struke šta je bolje u ovim situacijama- ibuprofen ili paracetamol, a pričaju o vakcini. Ja sam pobornik paracetamola, kao laik.

Edited by halloween
Link to comment

jako bi me cudilo da je po sredi farmakoloski rat u cilju boljeg plasmana svog proizvoda.

inace, ono sto celavi doktor prica u vezi sa prevremenim skidanjem temperature, tako su me otprilike ucili doktori pre 30 godina da rezonujem.

sranje je doduse kad neko zivi sam bez ikog u blizini, ko ja npr, pa rizikuje da uleti u delirijum.

Link to comment

Oba leka su generička, čak i ove naše manje farmaceutske kuće imaju oba pod svojim imenom, a o velikim da ne govorim.

Edited by halloween
Link to comment
2 hours ago, Braća Strugacki said:

.. 

Hvala ti za post! 

Ja sam prala podove rastvorom Varikine (imam Aće gel) i vode ali sam već završila kad sam se setila da nisam proverila sme li parket da se tretira tim. Sad gotovo, jbg.

Link to comment
6 hours ago, precog said:

na ovom linku ima legit informacija.

 

Link

 

 

O čemu?

 

Quote

Unless otherwise specified, the materials in this Web site are presented solely for the purpose of promoting International SOS products. International SOS makes no representation that materials or products depicted in the site are appropriate or available in all locations.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...