Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

13 minutes ago, de Sisti said:

Isti slucaj, ja drzim u kovertama sa natpisima od 1 do 7

 

Edit. A koverte drzim u knjizi, totalno papirno okruzenje :D

jos savrsenije... nisam znala da je moguce :D

Link to comment

U koverte, pa u knjigu? Pa to se spljeska, ja sve zamisljala u kese papirne da ima malo lufta unutra, ono kao kada Ameri ponesu/kupe dorucak [emoji854]



0f77859d2d2c4f120330bfa901d28c7d.jpg


 

Dok savladamo sve finese, ode kovid, crkodabogda





Link to comment

Koliko puta mogu da se nose kn95, a da ne izgube učinkovitost? Izađem jednom u deset dana  ili i manje od toga,  i to baš ono kratko, kupovina, oko 15ak min  i onda mi maska stoji okačena danima, pa ne znam da li tako gubi svojstva. Rotiram 2, s tim što se ne sećam kad sam ih otvorila, može biti pre nekih mesec dana, ako sam sveukupno po 2-3 puta stavljala na facu. Preko kn stavim i hiruršku, ali te šutnem posle par nošenja.

Link to comment
4 hours ago, Alfa said:

Koliko puta mogu da se nose kn95

 

 

Quote

Are KN95 Masks Reusable?
KN95 masks, meantime, are meant for one-time use as well, though Amin says some studies are coming out that show that some KN95 masks could be effectively reused.

“What was more interesting,” he adds, “is that they said when they reused the mask after spraying it with ethanol, air drying it and then vacuum drying it, it showed effective filtration after that as well.” https://www.rollingstone.com/product-recommendations/lifestyle/n95-vs-kn95-masks-1044184/

 

Link to comment
6 hours ago, Alfa said:

Koliko puta mogu da se nose kn95, a da ne izgube učinkovitost? Izađem jednom u deset dana  ili i manje od toga,  i to baš ono kratko, kupovina, oko 15ak min  i onda mi maska stoji okačena danima, pa ne znam da li tako gubi svojstva. Rotiram 2, s tim što se ne sećam kad sam ih otvorila, može biti pre nekih mesec dana, ako sam sveukupno po 2-3 puta stavljala na facu. Preko kn stavim i hiruršku, ali te šutnem posle par nošenja.

 

 

Znam da xnas guglati al pre neki dan sam resila da se malo udubim u problematiku kn95, to su kineske verzije n95

Naime, primetila da su neke tanje od drugih, ispada da ima 4sl9jnih i 5slojnih, a ovde opisuju i sta bi od oznaka trebalo da imaju da n8su fejk

https://www.terrycralle.com/kn95-mask/

Link to comment
13 hours ago, Alfa said:

Koliko puta mogu da se nose kn95, a da ne izgube učinkovitost? Izađem jednom u deset dana  ili i manje od toga,  i to baš ono kratko, kupovina, oko 15ak min  i onda mi maska stoji okačena danima, pa ne znam da li tako gubi svojstva. Rotiram 2, s tim što se ne sećam kad sam ih otvorila, može biti pre nekih mesec dana, ako sam sveukupno po 2-3 puta stavljala na facu. Preko kn stavim i hiruršku, ali te šutnem posle par nošenja.

 

E jebi ga, kad niko nije hteo onomad da Keltov post okači na 'Pogledajte i pročitajte SVE na ovoj temi - koristiće vam!' (meni bilo bezveze da kačim).

 

Po sećanju, kad postane još teža za disanje nego što je inače.

 

Inače, juče u Benu-u kupio srpski KN95. Nekakav Safemed je pravi. Ima utisnuto KN95 na masci i srpsku zastavu na ambalaži.

  • +1 1
Link to comment

75 dindži, kapiram da je ipak Benu ozbiljna firma i da neće prodavati fejk. OK je maska, pogotovo što ima ono plastično za nos, a ne metalno (koje se vrlo brzo izlomi na pola).

Link to comment

Sa troskovima dostave je preko 80 din/kom tako ako imate Benu u blizini... aha u Benu je 75, mislila sam 70, pa ok onda
Mada najbitnije da je plastican taj deo oko nosa.



Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

pogotovo što ima ono plastično za nos, a ne metalno (koje se vrlo brzo izlomi na pola).

Za nas cvikeraše plastika je suviše kruta i ne može da se savije dovoljno na lice da đozle ne magle

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...