Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

10 hours ago, Svemir Zeka said:

Na koje egzotične metode misliš? Ja ih brišem alkoholom i nosim 3-4 puta. I počela sam i ja da stavljam preko hiruršku, jeste malo neprijatno i ne čuje te niko šta pričaš. Srećom, ne moram mnogo da pričam.

Crne KN nekako nisu dovoljno zategnute. Predugačke su im zakačke za uši, inekako su mi ogromne, pa izbegavam. Najbolje prianjaju one s ventilom. I takve su sad po 100 dindži. Ni ja ne razumem kako i zašti ljudi nose hirurške, valjda što su najjeftinije (a platnene da ne spominjem).

 

zavezi cvorove na kraju te gumene vrpce, deo koji ide iza uha. tako ja, pa onda pasu savrseno

stvarno, ko da ih prave za palmu i ostale svinjske glave koliko su siroke

ima kn95 u dm po 80din sa deklaracijom, a ima ih i po apotekama za 60-80din, ne znam pak jel su neke laznjaci

Edited by InvisibleLight
Link to comment
On 22.11.2020. at 8:58, Alfa said:

Ja sam u delirijumu i potreban mi je savet. U utorak mi je zakazano kod zubara, plomba se olabavila i ima neki mali karijes ako sm dobro videla u ogledalu. Jako se bojim, išla sam u oktobru par puta i moja zubarka ne nosi vizir. Nosi 2 hirurške. Ne znam da li je od prošlog meseca menjala nešto s obzirom na to da se situacija sa koronom pogoršala. S jedne strane, ne mogu da sedim i čekam tamo proleće, pojma nema šta se može iskomplikovati sa zubom. S druge strane, ja se jezivo plašim da ne zakačim ovo govno kod nje, pa jbt to su samo 2 hirurške maske, ne kontam što si ne natakne vizir na glavu. Znam da je savesna, ok sve dezinfikuje, rukavice non stop dezif, pere ruke. Ako odem utorak, u njenim rukama su 2 života.

I isto mi je da tražim nekog drugog, opet isti strah, a na nju sam navikla. Ne znam šta da radim. Ne mogu da uđem tamo i zahtevam da mi pokaže negativan korona test ne stariji od 24h i da stavi i taj jbni vizir. O jbt poludeću.


Ja sam isao kod zubarke pre mesec i kusur, dve maske, rukavice, vizir, prskanje sredstva za dezinfekciju na ruke, pauza od 15 minuta izmedju dva pacijenta.

 

Inace vizir je vise za njenu zastitu nego za tvoju, sem ako ti ne bude plakala nad radovima.

Link to comment
8 hours ago, renne said:

Uzmeš malo glicerina pa prebrišeš stakla mikrofiberom
Ili ako nemaš glicerin običnim deterdžentom za pranje sudova
Ništa više, ni skuplje ti ne treba

 

Pojasni, prebrišem deterdžentom i ostavim ga, ili isperem, ili?

 

edit: reakcija na post mi ukazuje da sam lagano nasela na trol :lolol:

Edited by Shitgenstein
  • Wub 1
Link to comment
31 minutes ago, Shitgenstein said:

 

Pojasni, prebrišem deterdžentom i ostavim ga, ili isperem, ili?

 

edit: reakcija na post mi ukazuje da sam lagano nasela na trol :lolol:

Kakav trol? O čemu ti to?

Molim da mi se izviniš za ovo

Link to comment

ne samo da se izvinjavam, nego se i zahvaljujem ako to stvarno radi :D 

 

al zar nisu onda naočare mutne od deterdženta?

Edited by Shitgenstein
Link to comment

Nisu, može otprilike kap deterdženta na staklo i možeš ubrusom da razmažeš i  grubo izglancaš i onda onom krpicom završni glanc i to je to. Ne ostaju krmače, samo taj nevidljivi sloj.

Link to comment
Quote

 

"Adios Corona"- grupa naučnika koji obezbeđuju informacije o kovidu-19 za javnost, preporučuje stavljanje na stranu na sedam dana maske u papirnati omot sa označenim datumom.

 

"Nekoliko naučnih studija pokazalo je da gotovo svi virusi odumru na maski nakon sedam dana", kaže Korpet.

 

Prema studiji objavljenoj u časopisu "Lancet" samo 0,1 odsto virusa na spoljašnjoj strani maske može se nakon nedelju dana još detektovati. Ta metoda ipak nije primerena za zdravstvene radnike koji su izloženi mnogo većim količinama virusa.

 

Peter Cai, tvorac elektrostatski nabijenog materijala filtera N95 saglasan je sa sedmodnevnom metodom. Ali, ukazuju da maske ostanu na otvorenom nedelju dana pre ponovnog korišćenja i taj ciklus može da se ponavlja pet do deset puta.

 

 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Anonymous said:

 

hah, ja sam grupa naucnika!

tako sam bila osmislila jos od proleca - samo sto sam koristila taj sistem za hirurske koje su bas kratko nosene - recimo, kad stavim masku tek da odem do trafike ili obavim brzu kupovinu s vrata. i sto je papirni omot kod mene onaj deblji, cvrsci ubrus. i pre nego sto je kelt ovde objasnio :happy:

danas odlazem kn95 masku, pisem datum - 26.11. i kazem koalicionom - bice zeznuto ako pocnemo da pisemo i godinu...

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...