Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 minutes ago, precog said:

mozda bi bilo logicnije da se uvede obavezna vakcinacija?

 

to ne moze da prodje. bilo takvih predlog po nemackama. docekani na noz. 

Link to comment
2 minutes ago, Ros said:

 

to ne moze da prodje. bilo takvih predlog po nemackama. docekani na noz. 

ma znam, nema sanse da se to desi u 2021. godini gospodnjoj, ali mi ide na kurac logika da je lakse da se sve ukine i da idemo na individualnu odgovornost, nego da se uradi ispravna stvar.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Ako su i dalje ostali oni podaci iz Britanije o smrtnosti od oko 0,1% u najnovijem talasu, onda nema nikakve logike da budu ne znam kakve mere. Videćemo šta će biti, ali deluje da je to to ne samo u Britaniji već svuda gde je izvršena imunizacija

  • +1 1
Link to comment

Mislim da nema ništa od ovih populističkih pokušaja dok se Mutti pita. Biće pritisaka i loženja ali na tome će ostati. Šta će biti kad ona ode to je već pitanje. Nadam se da će se bar jedan ceo mandat plašiti njenog duha pre nego što povilene. 

 

Takodje, ako Briti poginu slavno na braniku slobode od maski, tek onda nema ništa od ukidanja mera. 

Link to comment
18 minutes ago, Jozef K. said:

Potpuno je logično da se ukinu mere kada je vakcina dostupna. 

Vakcine ne rade ako se ne prime, znaci sta smo uradili.. nista?

Link to comment
8 minutes ago, precog said:

ma znam, nema sanse da se to desi u 2021. godini gospodnjoj, ali mi ide na kurac logika da je lakse da se sve ukine i da idemo na individualnu odgovornost, nego da se uradi ispravna stvar.

 

mozda ce antivakseri i vaksoskeptici ipak morati doci do svojih antitela na jedan tezi nacin. mozda je to ta logika. ko se vakcinisao je relativno siguran, a ko nije ko ga jebe. 

meni je najveca briga da se ne razvija neka varijanta protiv koje postojeca vakcina nece adekvatno delovati, pa onda opet jovo nanovo

  • +1 4
Link to comment
45 minutes ago, Ros said:

 

meni je najveca briga da se ne razvija neka varijanta protiv koje postojeca vakcina nece adekvatno delovati, pa onda opet jovo nanovo

tacno, plus ce da nagraisu i ljudi koji ne mogu da prime vakcine iz objektivnih razloga ili im ne rade dovoljno dobro (stari, bolesni, ljudi sa slabijim imunitetom, a i poneki zdravi i vakcinisani).

takodje, nemaju sve zemlje pristup vakcinama u dovoljnoj meri, tako da ce i za njih da bude jebigica, ako krenu zapadne zemlje da se skroz otvaraju.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, precog said:

tacno, plus ce da nagraisu i ljudi koji ne mogu da prime vakcine iz objektivnih razloga ili im ne rade dovoljno dobro (stari, bolesni, ljudi sa slabijim imunitetom, a i poneki zdravi i vakcinisani).

takodje, nemaju sve zemlje pristup vakcinama u dovoljnoj meri, tako da ce i za njih da bude jebigica, ako krenu zapadne zemlje da se skroz otvaraju.

a da ne govorim o deci ispod 12 godina koja nisu vakcinisana i kojima ce da bude zurka u skolama i ostalim hramovima znanja.

kada bolje razmislim, jebem im mater.

  • +1 3
Link to comment
Quote

Kako prenose grčki mediji, samo na jednoj zabavi u poznatom bič baru u Atini, zaraženo je stotinak mladih
...
Zamenik ministra civilne zaštite Nikos Hardijas upozorio je da je u poslednih 10 dana prosečna starost novozaraženih 27 godina i da se 32 odsto njih najverovatnije zarazilo na skupovima na otvorenom.

http://www.rtv.rs/sr_lat/evropa/evropa-delta-soj-siri-se-grckom-u-najavi-nove-restrikcije_1254868.html

 

o9cDAYn.png

 

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&pickerSort=desc&pickerMetric=total_vaccinations&Metric=Confirmed+cases&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=false&Align+outbreaks=false&country=~GRC

Link to comment

Ajd da objasnim mada ne volim:

 

Doneta je (racionalna) odluka da se sve ovo ubrza prokuzavanjem antivaksera jer sto se tice vakcinacije - to je sto je ko je hteo dobio ko nece nije.

 

Zima se nece docekati sa merama pa da bukne novembar nego je bolje da pocne vec sada dok je leto i postepeno.

 

De fakto:

Ili si vakcinisan ili si prokuzen za Novu 2022. godinu

 

 

Edited by Friend
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...