Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Izraelci trenutno imaju dupliranje broja slučajeva na manje od 5 dana. Kad prođe pik, a neće skoro, onda ćemo videti je li zaista ništa strašno. Svakako će procenat umrlih među zaraženima biti osetno manji pošto se zaražavaju mlađi nevakcinisani, ali da li će apsolutni broj umrlih i onih sa trajnim zdravstvenim posledicama biti veoma mali ili ne daleko je od izvesnog.

 

U Britaniji, u kojoj je za dupliranje broja slučajeva sad potrebno 10 dana (imaju 9x više slučajeva od Izraela po glavi stanovnika), dnevni broj slučajeva je na 30% prethodnog pika, trenutni broj u bolnici na 3,8% prethodnog pika, trenutni broj na intenzivnoj nezi 6,3% prethodnog pika, a dnevni broj umrlih na 1,4% prethodnog pika.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

meni je zanimljiva makedonija, oni su jos 7. juna potvrdili prisustvo indijskog soja. od tada im broj novozarazenih pada, poslednjih dana je stalno jednocifren (danas 2), a mislim da nemaju ni preminulih. vakcinisano manje nego kod nas.

Link to comment

pa da, ni virusu se ne živi na 410C koliko je danas bilo u skoplju :happy:

 

nije ni indijska varijanta svemoguća, ono što je napravilo probleme u uk i rusiji je višestruko zasejavanje, danima su im dolazili zaraženi indijci pa je delta varijanta uspela da uhvati uporište, u manjim državama gde dolazi par okuženih nedeljno to je mnogo teže

Edited by gone fishing
  • +1 3
Link to comment

Italija ostaje pri uredbi o obaveznom 5dnevnom karantinu za Britance iako je juče za njih pušteno u prodaju preostalih 2.500 karata za meč u subotu u Rimu. Nije im dozvoljeno, očekujem oštar protest nadležnog Fujefe Infantina (i pokoje milionče u džepove mafije)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

videcemo kad jos odmakne turisticka sezona...

Sta je to?¿ 

Ovde pet dana od skidanja maske, otislo sa 20 na 140 zarazenih. Gomila ljudi nece da se vakcinise, vakcina ima, nudi se svima. Poslednjeg kojeg sam cuo, kaze nece jer boca udara na mozak, procitao je na tviteru.

Link to comment

U Becu se prilicno dize panika sa Delta i Delta+. Danas su prvi put od pocetka doneli odluku koja vazi odmah od sutra.

Naime moraju su  testirati deca od 6-12 god. Do sad su morali da se testiraju od 10 god i bilo je moguce u skoli to obaviti.

Sva sreca ovi testovi sa grgutanjem su jos uvek priznati ( https://allesgurgelt.at/en/) ali je nemoguce odraditi testiranje tako da si pokriven cele nedelje.

Zbogom spontani odlasci u restoran  ili bazen, iako smo i zena i ja vakcinisani...

Link to comment

ja tek sad vidim da su britanci ukinuli maske u skolama polovinom maja?

jedna od boljih stvari koje su se ovde desile jeste sto su maske zadrzane do kraja skolske godine u ucionicama.

Link to comment
13 hours ago, mlatko said:

Italija ostaje pri uredbi o obaveznom 5dnevnom karantinu za Britance iako je juče za njih pušteno u prodaju preostalih 2.500 karata za meč u subotu u Rimu. Nije im dozvoljeno, očekujem oštar protest nadležnog Fujefe Infantina (i pokoje milionče u džepove mafije)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

ovde u uk rekose da su te karte pustene za britance koji zive u italiji. nema sanse da se odavde kupe karte i ode na utakmicu.

Link to comment
ovde u uk rekose da su te karte pustene za britance koji zive u italiji. nema sanse da se odavde kupe karte i ode na utakmicu.
pa da, takav je plan bio. probao sam sinoć i pušćaju prodaju na Uefa.com

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...