Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

znaci samo da je neko pokazao bojou finansijske prognoze, a on poceo da razmislja o izborima.

mada nisu britanci jedini, cela evropa je u individualnoj odgovornosti i prokuzavanje fazonu, a onda, na jesen ili ranije, idemo jos jedan krug.

  • +1 3
Link to comment
14 hours ago, vememah said:

O lambdi se dosta malo zna, SZO je još nije proglasio za zabrinjavajuću varijantu već je samo varijanta od interesa. Ali izgleda da se brzo širi i da je moguće da ima veću smrtnost.

 

 

 

Peru ima 12% vakcinisanih https://graphics.reuters.com/world-coronavirus-tracker-and-maps/countries-and-territories/peru/

Naviše vakcinisanih je Pfizerom, slede AZ i Sinopharm https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_vaccination_in_Peru#Departments_by_type_of_vaccines

Link to comment

Grčka: juče 801, danas 1797 pozitivnih. Ovo je mera doneta večeras, navodno će pomoći.

gr.jpg.2657d1a25198bfd19c0c937f0a07c4ba.jpg

Vakcinisani (do danas):

tw.jpg.f77e084a53617aa19dd4b0e9cb2f67f3.jpg

Na grupama za turiste već se priča i o policijskom času. Malo smanjili sa onim "nije mi ništa tražio, samo pasoš".

 

 

Link to comment

U kojim merama konkretno se razlikuje danas Srbija od UK ukidanja mera tog 19og jula?

 

 

 

Edited by Friend
Link to comment

procene ministra zdr. u uk su da bi do 19. dnevni broj novookuženih mogao da dostigne 50k dnevno, a nakon ukidanja mera do 100k ali da nisu zabrinuti jer su vakcine prekinule vezu između brojeva okuženih i broja prijema u bolnice i umrlih, da je sada taj odnos 8-10x manji nego prošle godine

- prof imperijalnog koledža niel ferguson očekuje da bi ta brojka mogla biti 150-200k dnevno, što bi moglo izazvati manji pritisak na bolnice

- njima super, meni je palo na pamet šta će biti kada u avgustu milioni britanaca krenu na more u por, esp, gre ili tur , kada hiljade njih bez simptoma ili sa vrlo slabim simptomima, krenu da se miksuju sa turistima iz ostatka evrope, pa ti onda u svoje daleko manje vakcinisane države donesu deltu...

Link to comment
11 minutes ago, gone fishing said:

njima super, meni je palo na pamet šta će biti kada u avgustu milioni britanaca krenu na more u por, esp, gre ili tur , kada hiljade njih bez simptoma ili sa vrlo slabim simptomima, krenu da se miksuju sa turistima iz ostatka evrope, pa ti onda u svoje daleko manje vakcinisane države donesu deltu...

Dokaz da je prevaziđeno razmatranje stanja po državama, ako je već dopuštena cirkulacija. Ako će svako za sebe neke svoje mere, onda opet mora zatvaranje.

Link to comment
2 hours ago, Re-ac-tor said:

Grčka: juče 801, danas 1797 pozitivnih. Ovo je mera doneta večeras, navodno će pomoći.

gr.jpg.2657d1a25198bfd19c0c937f0a07c4ba.jpg

Vakcinisani (do danas):

tw.jpg.f77e084a53617aa19dd4b0e9cb2f67f3.jpg

Na grupama za turiste već se priča i o policijskom času. Malo smanjili sa onim "nije mi ništa tražio, samo pasoš".

 

 

koja je razlika izmedju sedenja i stajanja u otvorenom prostoru ?

Edited by bosque
Link to comment
38 minutes ago, bosque said:

koja je razlika izmedju sedenja i stajanja u otvorenom prostoru ?

 

U zapremini il kapacitetu, sedenje ogranicava broj ljudi, manje ih je. Kao stolice i bez stolica, na Marakani - 100K vs 50K.

Link to comment

Nesto mi ne radi ovaj link iznad (edit: link od telegraph-a, da ne bude zabune, Mos uleteo s postom dok sam kucao)

dakle, UK nabija 30K dnevno, ali su resili da ukinu sve restrikcije, jer?

Nisam siguran da razumem o.O a mozda sam pogresno ispratio stvari

Kakvo je stanje sa Spanijom? Zakljucavaju se? Otkljucavaju?

Edited by Have_Fun
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...