Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

12 minutes ago, precog said:

lozili ih lokalni balkanci da se u srbiji i hrvatskoj uveliko igra fudbal i tenis pred publikom.

pa, evo Madjari imali utakmicu isto..a taman spustili krivu,i opet, povecanje:covid19:

Link to comment
On 22.10.2020. at 12:41, Zis said:

    Inače, u Hrvatskoj novi rekord, 1563 nova slučaja, 13 preminulih.  Pošto su umrli vjerojatno posljedica zaražavanja od prije 2-3 tjedna kad smo imali 200-300-400 novozaraženih dnevno, bojim se da ona predviđanja (mislim) američkog instituta ne budu tačna, govorili su o pedesetak dnevno umrlih u novembru/decembru. Nadajmo se ipak da griješe. 

... I eto, 4 tjedna kasnije :

U POSLJEDNJA 24 sata zabilježena su 3164 nova slučaja zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 17.814.

 

Među njima su 1944 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga su na respiratoru 204 pacijenata.

Preminulo je 49 osoba

Edited by Zis
Link to comment
23 hours ago, Aleksija said:

sad procitah kod jedne poznanice - doktorka u svedskoj - da je kod njih tek od danas uvedna obaveza nosenja maski (i vizira) u bolnicama, kod zubara i starackim domovima.

kakva jeziva cena za aroganciju...

 

Cekaj, ni zubari nisu morali da nose vizire??

 

Jbt bolje da su kasicicu u crkvi lizali :isuse:

  • Haha 1
Link to comment

..ili celivali nekog preminulog  vladiku:covid19:

Pa Svedjane hvale nasi desnicari, teoreticari zavera, baz zato sto svo vreme od mera nemaju nista..mislim, imaju, ali to je beda od mera, da se tako izrazim..cak i ovo sto mi imamo sada  je diktatura od mera u poredjenju..

Edited by Misko
Link to comment

proglasena krizna situacija u makedoniji u trajanju 30 dana

drzava ce u tom vremenu raspolagati/upravljati privatnim bolnicama i personalom u njima

bice obesteceni, a o placanju kasnije

 

Државата ќе менаџира и со приватните болници, но не се прецизира како ќе плаќаат граѓаните таму

 

zakon kaze ne vise od 30% trzisne cene usluge

 

Државата ќе се јави евентуално во улога на менаџер во овие 30 дена за секоја услуга. Законот вели не повеќе од 30 проценти од пазарната вредност на услугата

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, cedo said:

proglasena krizna situacija u makedoniji u trajanju 30 dana

drzava ce u tom vremenu raspolagati/upravljati privatnim bolnicama i personalom u njima

bice obesteceni, a o placanju kasnije

 

Државата ќе менаџира и со приватните болници, но не се прецизира како ќе плаќаат граѓаните таму

 

zakon kaze ne vise od 30% trzisne cene usluge

 

Државата ќе се јави евентуално во улога на менаџер во овие 30 дена за секоја услуга. Законот вели не повеќе од 30 проценти од пазарната вредност на услугата

 

Ukoliko pored ovih 30% od cene ne uključe i troškove održavanja™, biće veselo

Link to comment
On 18.11.2020. at 15:47, Zlurad said:

Pa vidi, ja od marta u Nemackoj nisam nikog znao licno. Poslednjih 20 dana znam njih 5. Zarazenih. Tako da nije bas toliko zlatno. Plus skole koje fingiraju brojeve zarazenih da ih ne bi zatvorili, to je druga prica.

 

Daleko od toga da kažem da je zlatno :D  ja samo kažem da nije ni blizu.

Lično nisam stalna žiteljka, al moj trenutni domaćin jeste i on recimo ne zna nikog baš, od početka do dana današnjeg.

Ali uporedi tvojih 5 zaraženih sa brojem zaraženih poznanika/ca u Srbiji koju prijavljuju ljudi na forumu.

...recimo, ja da bih prebrojala broj ljudi u Srbiji koje poznajem koji su od početka pa do sada preležali, nisu mi dovoljni svi prsti koje imam :D a znam i nekoliko umrlih.

 

(naravno, stoji i priča da množina anegdote nije podatak, da se svi krećemo u različitim bablovima koji se različito zaražavaju, al eto kao neka nulta aproksimacija.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...