Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ali koliko je teško shvatiti da se maska nosi da zaštitiš druge od sebe. To je osnovni razlog. A ako obe osobe nose dok komuniciraju poslovno verovatnoća je zaista niska. Sve drugo jeste realno glupost. Ali ovo je dovoljno da se nosi u zatvorenom prostoru kada komuniciraš

Link to comment

Moj utisak je da nije samo egoizam u pitanju već i da postoji značajan broj ljudi koji nisu sposobni da razdvoje kredibilne od nekredibilnih izvora informacija. Postoji previše zločinaca koji šire priču da su maske nepotrebne i izmišljaju neke teorije zavere kao razlog zašto nam se to nameće. Meni danas u Gracu prišla žena u prodavnici u kojoj maske nisu obavezne, predstavila se kao lekar i rekla mi da bi trebalo bolje da se informišem i da mi maska može samo naškoditi. Na srpskoj sceni sam čuo Radulovića as in ludi Radule da  javno priča sličnu priču.

 

Link to comment

Kako si reagovao na takav komentar? :huh:

 

Mislim, osim što nije u pravu, otkad govorimo jedni drugima šta je u redu nositi ili raditi? Je l’ prilazi tako i ljudima sa pljugom da im napomene da čine nešto štetno.

 

Wtf?

Edited by Mos
Typo
Link to comment
10 minutes ago, Heaviside said:

Moj utisak je da nije samo egoizam u pitanju već i da postoji značajan broj ljudi koji nisu sposobni da razdvoje kredibilne od nekredibilnih izvora informacija. Postoji previše zločinaca koji šire priču da su maske nepotrebne i izmišljaju neke teorije zavere kao razlog zašto nam se to nameće. Meni danas u Gracu prišla žena u prodavnici u kojoj maske nisu obavezne, predstavila se kao lekar i rekla mi da bi trebalo bolje da se informišem i da mi maska može samo naškoditi. Na srpskoj sceni sam čuo Radulovića as in ludi Radule da  javno priča sličnu priču.

 

 

I to si u pravu. Pa jbt predsednik najmocnije zemlje na svetu je tupan koji lupeta o maskama kako stigne

Link to comment
7 minutes ago, Mos said:

Kako si reagovao na takav komentar? :huh:

 

Mislim, osim što nije u pravu, otkad govorimo jedni drugima šta je u redu nositi ili raditi? Je l’ prilazi tako i ljudima sa pljugom da im napomene da čine nešto štetno.

 

Wtf?

Šokirao sam se naravno. Prvo sam samo rekao da sam vrlo dobro informisan i da baš zato nosim masku i otišao, onda se vratio i rekao joj da njeno lažno predstavljanje i širenje laži ima gubitak ljudskih života kao posledicu. Glasan sam bio, baš sam popizdeo. Imam jak naglasak, a ona je domorodac, počeli ljudi da nas gledaju, ona krenula da galami, kao sad ja nju napadam, odvratna scena. Samo sam ostavio kolica i izašao napolje. 

 

Mislim, ludača neka, ali nije iz fazona da je ona mlada i zdrava i da zato ne nosi masku već veruje u budalaštine. Mislim da je to generalno sve veći problem, ne samo što se korone tiče. Tehnike širenja lažnih informacija su vrlo napredne i sve je veći broj ljudi koji nije sposoban da razdvoji žito od kukolja.

  • +1 6
Link to comment

Da li BiH postaje deponija za smeće iz italijanskih kovid bolnica?

Hiljade tona italijanskog smeća nalazi se u Titovom gradu - Drvaru. Sumnjivi otpad uvezen je pod okriljem noći, u jeku pandemije, uz sve dozvole svih nivoa vlasti u Bosni i Hercegovini.

http://rs.n1info.com/Region/a623358/Da-li-BiH-postaje-deponija-za-smece-iz-italijanski-kovid-bolnica.html

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

tek ste sad otkrili da su ljudi teska egoisticna djubrad. dok su se svi zatvoreni prostori dimili od duvanskog dima. dok se u svakom kaficu ili kladionici hteo ne hteo nadises dima ziveli ste u blazenom neznanju.

Edited by ravena
Link to comment

El Pais je uskladio brojke u odnosu na tri zvanicne i najvaznije statistike u zemlji (pisao sam vec o tome) tako da je broj preminulih od virusa 44.868, za 16.436 vise od brojke kod koje stoji, sad vec usamljeno Ministarstvo zdravlja.

Inace zarista postaju sve veca i Spanija je vec dospela na crnu listu Belgije, Francuske; Norveske i Velike Britanije. Naime, posle boravka u Spaniji, u ovim zemljama je obavezan karantin a neke oblasti poput LLeide i Huesce su zabranjene za posecivanje. TUI je vec obustavio sve letove za Kanare, tako da smo ovde blago receno ugasili za ovu godinu, sto se tice turizma - iako su Kanari oblast koja je najmanje pogodjena virusom.

Ne znam kako je u Spaniji, obavezno nosenje maske je kod mene sprdacina, postuje se samo u zatvorenom prostoru. s druge strane, procentualno najveci izvor novog talasa zaraze dolazi iz familijarnih kucnih susreta, nocnih klubova i diskoteka i divljih privatnih zabava klinaca na otvorenom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...