Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

https://www.krik.rs/srpski-drzavljanin-ubijen-u-ekvadoru/

 

3 hours ago, steins said:

Ko je jacobo bucaram?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Mislim da je ovaj:

Quote

Jacobo Bucaram Ortiz (Guayaquil, Ecuador, August 4, 1947) is an Ecuadorian engineer, politician, and former sportsman. He is the older brother of former President Abdalá Bucaram Ortiz. He has held various political positions throughout his life, including national deputy on three occasions, vice president of the National Congress of Ecuador and mayor of Cantón Milagro. In the 2002 presidential elections, he was a candidate for President of the Republic, but he only reached 11.87% of the votes, finishing sixth.

 

Link to comment
3 hours ago, steins said:

Ko je jacobo bucaram?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Jacobo Bucaram je brat Abdale Bucarama, bivseg predsednika Republike, mafijasa.

Abdali je Lenin, predsednik, iz nekog razloga koji niko ne ume da objasni dao kontrolu bolnickih nabavki, gde se korupcija meri u desetinama miliona dolara.

Edited by Budja
Link to comment

Novi detalji:

Sasa Spasic ima ekvadorsku licnu kartu, i od 2018. je vise puta ulazio u Ekvador.

Pri pretresu stana u kojem je boravio nadjeno $200.000 u gotovini.

Lokalna policija ga vezuje sa trgoviom drogama.

Link to comment

Ja mislim da je to uglavnom to glede Amerike, barem tamo do novembra/decembra, odnosno dok traje imunitet . Prijavljeni slucajevi na 1.3% , sto znaci da je oko 15% cijele populacije bilo zarazeno, a cini mi se da na je to neka granica poslije koje se broj novih slucajeva smanjuje. Jos malo do tog nivoa imaju ove brojnije drzave, CA, IL, TX , OH i GA i rekao bih da je najgore proslo. 

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

oko 15% cijele populacije bilo zarazeno, a cini mi se da na je to neka granica poslije koje se broj novih slucajeva smanjuje

Zar za imunitet krda ne treba mnooogo veći procenat? Džons Hopkins ceni bar 70%, i to pod uslovom da se uopšte stvara imunitet na ovu kugu.

Link to comment
4 hours ago, papapavle said:

Zar za imunitet krda ne treba mnooogo veći procenat? Džons Hopkins ceni bar 70%, i to pod uslovom da se uopšte stvara imunitet na ovu kugu.

Ne govorim o potpunom imunitetu krda, vec da je kombinacija mjera i postignutog imuniteta dovoljna da ne dolazi do ovakvih skokova kao sto smo imai proteklih mjesec i nesto.

 

Uzgred, za pretpostaviti je da je dobar dio populacije vec prirodno imun na ovaj virus ako je ovo iole tacno - mislim da  smo vec razglabali o ovome ( (https://www.nature.com/articles/s41586-020-2550-z_reference.pdf).) tako da smo blize tih 70% nego sto se misli.

Link to comment

Ne znam da li ste videli video Trampa kako preko k čita neki govor. Neverovatno. Kao da je dete koje je tata izgrdio i rekao mu da mora da pročita pred razredom. Pritom je prvi put valjda rekao da nije loše nositi maske. Ali, evo malo dobrih vesti:

 

 

Can You Get Covid Again? It’s Very Unlikely, Experts Say

 

Reports of reinfection instead may be cases of drawn-out illness. A decline in antibodies is normal after a few weeks, and people are protected from the coronavirus in other ways.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...