Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

34 minutes ago, dùda said:

Ja sam potpuno zgrožena ovim u Švedskoj.

Civilizacija, tehnologija, napredak svemirskom brzinom, 21 vek.

Da ne budem pogrešno shvaćena. Ne mislim samo na Švedsku, mislim na ceo svet.

Realno treba da nas nema na ovoj planeti. Sve ide u pogrešnom smeru :ph34r:.

 

Ljudi čitav život uplaćivali ne male pare za period kada će im medicinska nega biti najpotrebnija u uzornoj socijalnoj državi, sad svaki Šveđanin treba da proceni da li mu se isplati da daje pare državi ili da ih štekuje za crne dane.

 

Quote

Management said, “Medical priority is always based on the patient’s expectation to cope with intensive care and to recover. If the patient’s expectation of recovery is not high, intensive care treatment is not used. ”

 

Mogu da shvatim da su jadni doktori u Italiji sticajem okolnosti dolazili u situaciju da moraju da biraju kome će priuštiti, a kome uskratiti intenzivnu negu, ali da neko to ubaci u dokument je zločin.

 

Link to comment

https://edition.cnn.com/2020/04/09/middleeast/us-citizens-lebanon-coronavirus-intl/index.html

 

US citizens in Lebanon decline repatriation offer, saying it's 'safer' in Beirut

 

It's a decision that several US citizens in Beirut who CNN spoke to have echoed, citing skyrocketing cases in the US. When the US government last week said it would fly its citizens and permanent residents to the US on a chartered flight for $2,500 per person, some Americans took to Twitter to publicly decline the offer.

 

 

#nottheonion

 

 

Link to comment
7 minutes ago, napadaj said:

US citizens in Lebanon decline repatriation offer, saying it's 'safer' in Beirut

Ovo zvuči i izgleda kao da se dešava u Alisi u zemlji iza ogledala. 

 

Ovo za Švedsku... Šta reći, mnoga ća poverenja, iluzije i dojučerašnje rock-solid istine biti skrhani ovom pandemijom. 

Link to comment

Ovo švedsko što se sad pojavilo je dokument iz jedne bolnice, a inače su nacionalna uputstva sa svim ovim doneta još 27. marta. Ta uputstva bi trebalo da služe da se ”olakša” koliko je to uopšte moguće i umanji lična odgovornost lekarima koji bi morali da rade trijažu ukoliko dodje do manjka mesta na intenzivnoj, tj. delom izbegne ono kroz šta su morali da prolaze italijanski doktori. Ovako je neko doneo tu odluku umesto njih. Hladno i jezivo, ali ako dodje do takve situacije, neko mora da bira, pa im je valjda rezon da je bolje da to bude neka institucija koja će doneti jasne kriterijume unapred, zlu ne trebalo, nego pojedinac. 

Edited by Tolaa
Link to comment

na furanje herd immunitya po svaku cenu i to nakon horora iz italije i spanije ? i onda ovako hladnokrvno otpisati starije ljude. meni problematicno

 

edit:  s druge strane, stvarno nisam pametan.. mozda izolacija proizvede u krajnjem zbiru zaista vise stete nego koristi globalno u broju samoubistava, psihoza, masovnih ubistava itd ako potraje dugo

Edited by Tsai
Link to comment

Holandija i UK su mnogo gore.

Brazil isto skoro da nema oporavljenih, Irska...

Dosta se tu izgleda šarenoliki kriterijumi za recovered pacijenta

 

Link to comment

Već smo raspravljali ovde švedsku strategiju više puta. Ljudi pogrešno misle da nema nikakvih mera, a zapravo je najveća razlika sa većinom ostalih zemalja to što su ovde osnovne škole i vrtići i dalje otvoreni. Ostalo je sve uporedivo sa bilo kojom drugom državom koja nije u totalnom lockdown-u. Da su škole i vrtići tolika katastrofa, do sada bi bilo mnogo više slučajeva, i ne bi ih i Danska otvarala već od sledeće nedelje. Takodje bi bila katastrofa zbog broja zdravstvenih radnika koji bi morali da ostaju kod kuće sa zdravom decom (procene su od 20-25% manje zdravstvenih radnika u tom slucaju). Od početka pričaju da su ovo mere koje se mogu održavati dugo, jer su svesni da će ovo dugo trajati, dok se čitave države možda mogu držati u lockdown-u dva meseca, ali ne duže od toga.
 

Što se tiče kapaciteta, još ih ima. Jedino u Stokholmu je popunjeno dosta, ali čak i tamo još ima kapaciteta. Ostatak države nije problematičan. 


Takodje za statistike, samo su u početku testirali izlečene, sada više ne. Zato je broj zvanično izlečenih mali, jer se malo testira kada se smatraju zdravima, tj. samo zdravstvene radnike testiraju u tom slučaju da znaju mogu li da se vraćaju na posao ili ne. 

Link to comment

iskreno mi je tesko da poverujem u to, da se ne unose izleceni. jel moze neki izvor?

(ne kazem da nije tacno, samo mi je vrlo cudno)

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ma ne mora biti da se ne unose, prosto u ovoj fazi je ~10% closed cases što je premalo da bi se samo ta statistika gledala. Bolje posmatrati smrtnost u odnosu na broj zaraženih.

Edited by mraki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...