Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Just now, pasha said:

 

Mislim da dobijaj, to bi trebalo da ide preko androida i aplikacija ali moguce da gresim. Direktno pracenje rade policija, vojska i obavestajne sluzbe. Posle ovoga podatka sta gugl radi nisam siguran da bi trebalo nositi mobilni sa sobom.  Ko hoce da sakrije kretanje i razgovore ionako ne koristi androi i iOS telefone vec jednog malisana koji podseca na male telefone sa pocetka milenijuma. Ali i to je verovatno probuseno od cika u crnom ali daje vecu privatnost.

 

da ... jasno da se svaki telefon moze pratiti od sluzbe preko operatera

ono sto sam mislio je da se podaci ovde dobijaju ili od gugla ili neke aplikacije koju instaliras

 

na izbegavanje nisam mislio zbog korone, vec uopste ... mnogo mi je smesno kada kolege sa posla pricaju koliko su koraka napravili

inace, meni je internet na telefonu uvek iskljucen, osim ako mi treba :)  ... ustvari, kad malo bolje razmislim, i na telefon se vrlo retko javljam :D

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Pa google je najavio da prati sve i svakoga i da daje podatke vladama

ima i link i sve

 

Нама не треба Гугл  :s_dj:  У Турској сваки мобилни број мора да буде линкован са нечијим ЈМБГ (или бројем пасоша ако је странац). Не постоји опција да имаш број а да држава не зна ко си. Технички постоје опције наравно али буквално је кривично дело у питању.

 

И тако су кризни штаб и агенција за ванредне ситуације наредили, а провајдери лако имплементирали: када број чији линковани власник је особа старија од 65 година промени базну станицу (пређе са једне на другу/суседну) аутоматски му иде порука да крши забрану кретања. 

Link to comment
1 hour ago, zgembo said:

Nije nikakva demistifikacija, kačio sam ovde radove iz Vuhana, gde je 31 od 37 osoba na respiratorima preminula. A koliko sam uspeo da pohvatam, ni na drugim mestima nije nešto mnogo bolje. Tako da su ova pitanja o brzini intubiranja možda i legitimna. 

 

Poenta je u sledećem: da ih nisu stavili na respiratore broj umrlih bi bio 37/37. Sve dok ne dobijemo relevantne studije koje nepobitno dokazuju da respirator mož' dizleči a mož' i dubije, to jest da oboleli koji više nije u stanju da diše ima šansu da preživi bez respiratora, držaćemo tu raspravu na Deponiji.

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

 

Odlican overview, zahvljajujem 

 

da ... samo nije tacan barem za makedoniju

makedonija je imala mere pre srbije, srbija je imala policijski cas pre makedonije ali ne i mere restrikcije kretanja i zatvaranja skola, kafica i trznih centara

 

edit: vec sam i zaboravio kada je to bilo ... sad gledam mailove ... moja firma je 13. marta pocela sa full remote work, te nedelje su i pocele restrikcije

Edited by cedo
Link to comment
Just now, Tsai said:

Belarus :ph34r:

 

pre neki sat sam malo detaljnije pricao sa momkom iz minska

oni ne pricaju mnogo o tome

kaze predsednik je sovjetskog kova, a ima bolesnih ljudi okolo

 

Edited by cedo
Link to comment
34 minutes ago, Redoran said:

 

Нама не треба Гугл  :s_dj:  У Турској сваки мобилни број мора да буде линкован са нечијим ЈМБГ (или бројем пасоша ако је странац). Не постоји опција да имаш број а да држава не зна ко си. Технички постоје опције наравно али буквално је кривично дело у питању.

 

И тако су кризни штаб и агенција за ванредне ситуације наредили, а провајдери лако имплементирали: када број чији линковани власник је особа старија од 65 година промени базну станицу (пређе са једне на другу/суседну) аутоматски му иде порука да крши забрану кретања. 

Pa dobro, i ovde u Italiji ne postoji mogućnost da imaš mobilni broj, a da to nije povezano sa tvojim dokumentom i poreskim brojem(što ovde služi kao JMBG). Čak i SIM kupljeni online predvidjaju aktivaciju putem video chat-a, gde moraš da pokažeš na kameri dokument sa obe strane, dakle imaju i dokument i tvoju facu. Doduše nema ovo sa SMS-om, kad se udaljiš od kuće, dotle ovde još nisu stigli.:D

Link to comment
3 hours ago, vememah said:

Koje tačno baljezgarije, pošto su za Austriju naveli da je zaraženo 1,1% posto populacije s intervalom poverenja od 0,36% do 3,1%?

Estimating the number of infections and the impact of nonpharmaceutical interventions on COVID-19 in 11 European countries

 

KspFjTy.png

 

https://www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/medicine/mrc-gida/2020-03-30-COVID19-Report-13.pdf

upravo ta studija, da li zaista veruješ da je zaraženo 6 mil. žabara ili 7 mil. španaca kao što oni procenjuju 

- to bi značilo da samo 2% zaraženih ima zdravstvene probleme, što će reći da braća kinezi opasno lažu, jer je na osnovu njihovih podataka uzeto da 20% inficiranih zahteva hospitalizaciju

Link to comment

i u makedoniji ~20% zahteva hospitalizaciju od broja registrovanih, tacnije 23.5% ... napisah pre sat 

 

ne znam sto se svadjate oko procena ... zar mislite da netko negde sada moze nesto tacno da kaze ? u usa svako malo revidiraju procene o tome koliki ce biti peak umrlih, koliko ce da umre etc.

 

Link to comment
18 minutes ago, napadaj said:

Gugl neće davati lične podatke korisnika, niti voditi pojedinačne evidencije za svakog od njih.

 

https://www.govtech.com/analytics/Google-Publishes-Movement-Data-to-Help-Fight-Coronavirus.html

 

“The reports use aggregated, anonymized data to chart movement trends over time by geography, across different high-level categories of places,” according to the blog post.

Čudno, kako mi svakog prvog uredno isporuče gde sam se sve kretao, ako neće da vode računa o tome? Mora da sam negde pristao na to?

 

Mislim, meni ne smeta, zgodno mi je da proverim često gde sam bio kog dana kad pišem timesheet, zaboravi čovek u kojoj zemlji je koliko bio i gde je sve putovao od prvog do prvog, ali se stvarno ne sećam da sam igde dao pravo googleu da to radi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...